Penktadienį numatytas susitikimas su Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininke Laura Matjošaityte ir VRK nariais.

„Darbo grupė domėsis, kaip VRK sekėsi organizuoti Seimo rinkimus, kokios buvo komisijos gerosios ar blogosios patirtys. Posėdyje taip pat bus aptartos išryškėjusios problemos rinkimų metu. Diskutuosime apie galimus įstatymų pakeitimus, kuriuos bendromis jėgomis galėtume inicijuoti kartu“, – sakė darbo grupės vadovas konservatorius Andrius Vyšniauskas.

Rinkimų sistemos peržiūrą inicijuoja didžiausia valdančioji Seimo konservatorių frakcija, jos siūlymu Seimo valdyba sudarė darbo grupę, ji iki rudens turi parengti pasiūlymus.

Konservatoriai siūlo diskutuoti apie perėjimą prie didesnio proporcinio atstovavimo Seime. Dabar Seimo rinkimų įstatymas nustato, kad 71 parlamentaras renkamas vienmandatėse apygardoje, 70 – daugiamandatėje, tai yra pagal partijų keliamus sąrašus.

Konservatorių teigimu, šie metai yra tinkamiausias laikas keisti rinkimų sistemas, nes iki artimiausių rinkimų – savivaldos – yra dveji metai.

Didžiausia opozicinė „valstiečių“ frakcija prieš savaitę pranešė, kad traukiasi iš šios darbo grupės, nes mano, kad konservatoriai pertvarka siekia sukurti savo partijai palankesnę sistemą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)