Atsiradus Vidaus reikalų ministerijos sistemoje įrašui apie baustumą Italijoje dar 2002 metais, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Palangos skyriaus pirmininkas ir miesto savivaldybės Tarybos narys Danas Paluckas pasitraukė iš partijos skyriaus pirmininko posto, taip pat atsisakė Palangos miesto tarybos nario mandato. Praeities skeletai verčia ant šono dar vieną politiką, tačiau D. Palucko Italijos istorija neaiški net pačiam D. Paluckui.
Danas Paluckas, nuotrauka iš „Google Plus“


– Ne vienam ši jūsų Italijos istorija atrodo keista. O jums pačiam?

– Visų pirma man ši istorija – labai nemaloni ir netikėta. Sunku suvokti, kaip nedalyvaujant teisminiuose procesuose, gali atsirasti tokie įrašai. O jų atsiradimas – taip pat labai mįslingas ir keliantis abejonių. Kodėl jie nebuvo fiksuoti anksčiau, kad ir prieš rinkimus, sakykime, 2011 metais iš Vidaus reikalų ministerijos gautoje pažymoje. Kodėl „atsirado“ besibaigiant 2016 metams?

Aš, kaip Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, nuoširdžiai atsiprašau savo rinkėjų dėl šios istorijos, bet pats kaip privatus asmuo, jaučiuosi nukentėjęs. Todėl, vos tik ši informacija man tapo žinoma, kreipiausi į advokatus ir į Tarptautinę ryšių valdybą – Interpolo skyrių su prašymu išsiaiškinti ir panaikinti realybės neatitinkančius faktus. Nors iki šiol nesu gavęs jokio atsakymo, nesiruošiu nuleisti rankų – aiškinsiuosi toliau.

Tokie dalykai neturi vykti teisinėje šalyje ir su tuo neturi susidurti nei vienas žmogus, kad ir kokias pareigas jis eitų.

– Kaip aiškinate, kad Vidaus reikalų ministerijos Informatikos ir ryšių departamento valdomoje informacinėje sistemoje tik dabar atsirado įrašas apie tai, kad 2002 metais Italijoje buvote baustas?

– Labai sunku paaiškinti tokius dalykus, kai esi įvykių sūkuryje. Pačiam įdomu „kas, kaip ir kodėl?“, bet norėčiau išvengti įvairių interpretacijų, spėjimų ir susitelkti tik į faktus. Minėtas įrašas yra apie 2002 metais padarytas veikas, o Italijos teismo sprendimas priimtas 2005 metais.

Taip išeina, kad trejus metus Italijoje turėjo vykti teisminis procesas, apie kurį, aš kaip tariamas įtariamasis nebuvau informuotas, neturėjau galimybės gintis ar apskųsti teismo priimtus sprendimus, jei iš tiesų tie teisminiai procesai vyko. Per tuos metus dirbau Lietuvoje, 2004 metais pradėjau studijuoti universitete, tad ir apie įkalinimą net kalbos jokios negali būti.

Ar slapsčiausi nuo Italijos teisėsaugos? Ne. Ar manęs ieškojo Italijos teisėsauga per Lietuvos institucijas? Ne. Ar susiję tai, kad įrašas atsirado kaip tik prieš LSDP pirmininko rinkimus, kuriuose kandidatavo ir laimėjo mano brolis? Pasvarstymui. Kaip ten bebūtų, tas įrašas yra klaida, tik neaišku, tyčinė ar netyčinė. Kaip jau ir minėjau, tai man padės išsiaiškinti teisininkai.

– Ar atsimenate tą kelionę į Italiją? Poilsiavote ten? Vienas?

– Kalbame apie beveik prieš dvidešimt metų įvykusius įvykius ir jei viską teisingai prisimenu, Italijoje buvau 2000 metų pavasarį, ten ieškojau darbo galimybių, bet nepavykus grįžau į Lietuvą. Ši kelionė ilgai netruko – vos porą mėnesių. Tad apie kokias nusikalstamas veikas kalbama 2002 metais, aš nežinau. Kitą kartą Italijoje lankiausi 2017 metais vykdamas slidinėti. Nežinau, kokie Italijoje įstatymai, bet keista, kad žmogui nesant šalyje jis gali būti teisiamas, nuteistas ir dar įkalintas.

– Nelengva patikėti, kad jūs neva, kaip rašo šalies žiniasklaida, Italijoje vogėte automobilių magnetolas...Lengviau galbūt būtų patikėti, kad dalyvavote finansinių nusikaltimų schemoje, kur reikia išsilavinimo, žinių ir išmanymo.

– Keista, bet įraše apie teistumą Italijoje neminimos jokios automobilių magnetolos. Šiaip ar taip, esu pamokytas dar ankstyvoje jaunystėje, ir tą pamoką išmokau. Šiandien esu jau girdėjęs ir kitokius man inkriminuojamus kaltinimus iš Italijos, net apie nuotykius Nigerijoje, kurioje niekada nebuvau, tokie dalykai tik parodo, kad pas kai kuriuos politikus fantazija beribė, bet tai jau jų moralės klausimai.

– Kam naudingas šis iš jūsų praeities pakeltas skeletas? Ar svarstėte apie tai?

– Politinės intrigos sustiprėjo, kai buvo pašalinti kai kurie senieji partijos nariai. Geras posakis:„Apsiginti nuo priešų aš sugebėsiu, bet kas man padės apsiginti nuo savų“.

Manau, kad yra net kelios grupės suinteresuotų asmenų, viena iš jų Palangoje – kuri gaus realią naudą man pasitraukus iš miesto Tarybos. Nors esu įsitikinęs, kad taikinys, į kurį nukreiptos šios intrigos ir kurį norima sukompromituoti, yra tikrai ne Palangoje.

– Buvusi jūsų bendrapartietė jau praėjusių metų pabaigoje man telefoninio pokalbio metu užsiminė apie jūsų, jos žodžiais tariant, „nuotykius Italijoje“. O vienas jūsų buvęs bendrapartietis, beje, teisininkas, prieš įrašo VRM sistemoje paviešinimą redakcijai atsiuntė seno interviu su jumis „Palangos tilte“ kopiją su mįslingu komentaru, kuris įgavo prasmę paviešinus VRM įrašą. Ar manote, kad buvę partijos skyriaus bičiuliai yra rankas prikišę prie tokio VRM įrašo atsiradimo?

– Tiems žmonėms aš linkiu laimės ir sėkmės.


– Ar paprašėte VRM leisti susipažinti su įrašu apie jus?

– Kreipiausi ne tik į VRM, bet kaip jau minėjau, su teisininkais kreipėmės į Italijos teisėsaugą su prašymu pateikti visą medžiagą, susijusią su šia informacija.

– Ar eisite į teismą ginti savo garbės ir orumo?

– Visų pirma teisinėmis priemonėmis noriu išsiaiškinti visas su šiuo įrašu susijusias aplinkybes. Ar kreipsiuosi į teismą priklausys kaip, kada ir kokią medžiagą pavyks surinkti. Labai norėtųsi rasti priežastis ir pagrindinius veikėjus.

– Kada LSDP Palangos skyrius rinks naują pirmininką? Ką norėtumėte matyti pirmininku/pirmininke?

– Pirmininką rinksime kiek įmanoma anksčiau, kad spėtume pasiruošti ateinantiems 2019 metų savivaldos rinkimams. Šiandien skyriuje jau turime tris kandidatus, norinčius užimti šias pareigas, bet reikia išklausyti jų pateiktas vizijas, programas. Rinksime tokį skyriaus vadovą, kuris tikrai to nori, gali ir bus tinkamas šioms pareigoms.

– Kokių žodžių sulaukėte iš brolio, LSDP pirmininko, paviešinus tokį VRM įrašą?

– Brolis yra toks pat nustebęs kaip ir aš, bet tiki manimi ir nori, kad kuo greičiau visa tai būtų išaiškinta.

– Ar savo ateitį matote Palangoje?

– Palanga yra mano ir mano šeimos namai. Mane supa puikūs žmonės, graži aplinka. Man čia gera, todėl ir ateities niekur kitur neplanuoju.

– Ką dabar dirbate? Ar tiesa, kad domitės bitkoinų prekyba?

– Vadovauju smulkiai įmonei. Man visada buvo ir yra įdomios įvairios technologinės naujovės, atsinaujinantys šaltiniai, žalioji energija. Man, kaip ekonomistui, įdomios visos kryptys, kripto valiutos taip pat.

http://www.palangostiltas.lt/
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tyla prieš audrą: prabilo apie „valstiečių“ gretose bręstantį maištą ir jo dalyvius (351)

Virš valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime pakibo...

Smulkaus verslo realybė: buvęs partneris prasiskolino, o dabar mėto pėdas (18)

„Jis galimai sukčiavo“, „tiesiog piktybiškai apgavo“, „aš jį jau beveik sapnuoju“ –...

Geros žinios norintiems parduoti naudotą automobilį: dabar lengva kaip niekada (47)

„Ukrainiečių daugėja kiekvieną dieną. Galima taip pasakyti: dabar yra ukrainiečių daugėjimo...

Penkiamečio tragedija: motina stojo ginti patėvio (53)

„Grasino įkišti pimpaliuką jam į užpakalį“, – toks kaltinimas buvo įrašytas byloje,...

Petrauskas apie „Žalgirio“ žygį Europoje: su šiuo sezonu niekas nesibaigia (16)

„Šis „Žalgiris“, kuris dabar atsirado, jis nedings. Galbūt vienas žaidėjas išeis, kitas....

Orai: pirmiau trumpi lietūs ir perkūnija, vėliau – įspūdinga šiluma (6)

Artimiausiomis dienomis per šalį nuvilnis lietus, kai kur griaudės perkūnija, bus vos gaiviau....

Tėvo ligoninėje netekęs vyras: traktuoju tai kaip žmogžudystę ir aplaidų darbą (473)

Jūrininkas Tomas Zigmantavičius atostogų metu Klaipėdoje planavo atšokti artimųjų vestuves ir...

Socialiniuose tinkluose – aršios diskusijos dėl Meghan Markle šukuosenos balsavimas (18)

Pasigirdus kritikai, kad nuotaka Meghan Markle savo vestuvių ceremonijoje pasirodė netinkamai...

Dėl išskirtinės nuotraukos lietuvė tapo žinoma visoje Italijoje: mane tai papiktino (73)

Trejus metus Milane gyvenanti Gintarė Sutkevičiūtė vadina save sušių menininke. Ji kuria...

Atminties spąstai: kur dingsta vaikystės prisiminimai? (10)

Savo vaikystę atsimename labai fragmentiškai. Atmintyje gali likti kokia nors ypatinga diena,...