Užsienio investuotojai Briuselyje apskundė premjero Algirdo Brazausko Vyriausybės vykdomą politiką. Nepasitenkinimą Vakarų verslininkai praėjusią savaitę išdėstė Europos Komisijos pareigūnams, rengiantiems raportą apie mūsų šalies pasirengimą narystei Europos Sąjungoje.
Vyriausybė
© DELFI
Užsienio investuotojų forumo vicepirmininkas bei Danijos bendrovės "Danisco Sugar" viceprezidentas Michaelis Perssonas (Mišelis Personas) pareiškė, kad negeri ženklai yra Vyriausybės sprendimai nustatyti minimalias grūdų supirkimo bei cukraus pardavimo kainas ir taip sugrįžti prie rinkos reguliavimo, ketvirtadienį rašo dienraštis "Lietuvos rytas".

"Bėda ta, kad mes mažai žinome apie Lietuvos Vyriausybės numatomas vykdyti reformas", - sakė Danijos verslininkas."Danisco Sugar" yra strateginė Lietuvos cukraus pramonės investuotoja.

Praėjusią savaitę priimtas Vyriausybės nutarimas dėl minimalių baltojo cukraus pardavimo iš fabrikų kainų nustatymo paskatino Lietuvos prekybininkus cukrų pabranginti beveik 30 centų.

Tokį rinkos suvaržymo būdą kritiškai įvertino ir Lietuvos verslininkai. Tai vertinama kaip nuolaidžiavimas Marijampolės cukraus fabrikui.

"Vyriausybei didelę įtaką daro marijampoliečiai. Minimalių kainų nustatymas yra mėginimas kitų sąskaita ir bet kokiomis priemonėmis išgelbėti beveik bankrutavusią "Marijampolės cukraus" įmonę", - teigė cukraus pramonės įmonių asociacijos "Cukrus" prezidentas Rimantas Stulgys.

Pasaulio banko Vilniaus skyriaus vadovas Mantas Nocius teigė, jog premjerui A.Brazauskui yra pareiškęs kritikos dėl kainų reguliavimo."Tai nėra geras žingsnis ir apie tai bus kalbama šį mėnesį, kai į Lietuvą atvyks Pasaulio banko misija", - sakė M.Nocius.

Briuselyje investuotojų Lietuvoje vardu kalbėjęs M.Perssonas taip pat apgailestavo, kad lėtinami mokesčių ir pensijų reformų tempai."Kartais atrodo, kad Lietuvos pasirengimas ES nėra pakankamas", - sakė M.Perssonas. Informaciją apie Lietuvą Briuselio pareigūnams M.Perssonas pristatė įgaliotas Danijos pramonininkų konfederacijos.

Dienraščio "Lietuvos rytas" žiniomis, Europos Komisijos pareigūnai išgirdo ir daugiau kritikos apie Lietuvą. Buvo nepalankiai įvertinta nestabili teisinė aplinka bei investicinės aplinkos suvaržymas.

Užsienio ekspertų nuomone, dabartinė Lietuvos Vyriausybė tik kalba, jog siekiai įstoti į NATO bei ES yra vienodai svarbūs. Vis dėlto labiau remiamas stojimas į NATO, nes tam nereikia imtis reformų, užtenka politinio sprendimo.

Europos Komisija raportus apie šalis, siekiančias narystės ES, rengia kiekvienais metais. Kaip paaiškino Užsienio reikalų ministerijos Europos integracijos departamento patarėjas Darius Arbačiauskas, tokio raporto reikšmė didėja, nes artėja 2004-ieji, kai Lietuva tikisi užbaigti derybas su ES.

"Šis Europos Komisijos raportas gali lemti ir tai, į kokias grupes bus suskirstytos šalys kandidatės", - sakė patarėjas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: sniegas neskubės tirpti, grįš šaltis (13)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

SEB paskelbė naujus įkainius – kai kas brangs dukart (430)

Kaip ir kiti komerciniai bankai, SEB bankas pranešė kad netrukus didins dalies paslaugų...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs krachas, greičiausias – Juknevičius (439)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (431)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Avangarde finišavęs Juknevičius: labai gaila Vaido (6)

Vienuoliktasis Dakaro etapas vieniems Lietuvos sportininkams buvo sėkmingas, kitiems labai skaudus....

Šeškus tiki LiAngelo ateitimi: jam reikia pradėti mąstyti europietiškai Jasilionis prisipažino pasinaudojęs Ballų silpnybėmis (11)

Edvinas Šeškus praleido rungtynes dėl kelio skausmų, todėl jo tėvas ir vyriausiasis...

Kaip mylimajam pasakyti, kad vienas jo sekso judesys jums visai nepatinka? (36)

Kiekvieną mėnesį „Women`s Health“ svetainė su trimis „Men`s Health“ atstovais analizuoja...

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (403)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (33)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Mokslininkai aptiko dar vieną vyrų ir moterų skirtumą: kas susijaudinus darosi jų galvose? (12)

Tai, kad moterys ir vyrai yra labai skirtingi, žino visi. Evoliucija ir per tūkstantmečius...