Antradienį Murmansko teismas toliau nagrinėjo administracinę Lietuvoje registruoto laivo „Jūros vilkas“ bylą, kurioje žvejybos pažeidimais kaltinamas laivo kapitonas, Lietuvos pilietis Aleksandras Gruško.

Po posėdžio V. Odiagaila BNS sakė, kad teismas nusprendė atidėti bylos nagrinėjimą iki gruodžio 19 dienos, nes iki šiol negavo Rusijos Gynybos ministerijos išaiškinimo dėl žvejybą reglamentuojančių teisės aktų. Gynyba paprašė iškviesti laivo krovinį vertinusius ekspertus.

„Mes paprašėme teismo pakviesti ekspertą, kuris pakomentuotų savo vertinimą. Priklausomai nuo eksperto atsakymo, mes spręsime, ar prašyti pakartoti ekspertizę“, - sakė advokatas.

Anot jo, tai yra svarbu, nes nuo sugautų krabų krovinio vertės priklausys ir baudos, kuri gali būti skirta už pažeidimą, dydis.

V.Odiagaila sakė antradienį susitikęs su laivo kapitonu, jis neplanuoja palikti laivo ir tikrai liks iki kito teismo posėdžio. Tuo metu dalis įgulos laivą paliko.

„Dalis įgulos išvyko, dalis liko, jie rūpinasi to laivo veiklos užtikrinimu. Gali būti, jog bus vykdoma rotacija, nes jie ten pakankamai ilgai jau yra. Manau, kad laivo savininkai su jais ras bendrą kalbą (....). Kiek žinau, visi, kurie norėjo išvykti, išvyko“, - sakė jis.

Įgulos nariai paleisti dėl skirtingų priežasčių - dalis jų atostogaus, kitiems galėjo baigtis darbo kontraktai.

Apkaltinusi neteisėta krabų žvejyba, Rusija laivą „Jūros vilkas“ sulaikė rugsėjo mėnesį. Laivas šiuo metu stovi Murmansko uoste.

Lietuva siekė, kad atsakomybę dėl laivo sulaikymo prisiimtų Žvejybos šiaurės rytų Atlante komisija (angl. The North East Atlantic Fisheries Commission, NEAFC), kuri, pasak Vilniaus, laiku neinformavo ES valstybių apie apie išsiplėtusias Rusijos ekonominės zonos ribas Barenco jūroje Lietuva dėl NEAFC atsakomybės kreipėsi ir į Europos Komisiją, tačiau, anot Lietuvos žemės ūkio ministrės, tiek EK, tiek NEAFC pareiškė, jog nesikiš į „Jūros vilko“ klausimo sprendimą.

Šiuo metu Murmansko teismas yra paskyręs 36,6 mln. rublių (2,4 mln. litų) užstatą už laivo paleidimą.