Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį susitiko su bendruomenėmis, išradingiausiai paminėjusiomis Vasario 16-ąją - Valstybės atkūrimo dieną - ir įteikė trispalves.
Dalia Grybauskaitė apdovanoja išradingiausiai Vasario 16-ąją šventusias bendruomenes
© DELFI / Kiril Čachovskij

Už idėjos originalumą, gebėjimą sutelkti žmones, istorinės atminties išsaugojimą, tradicijų ir meilės Lietuvai puoselėjimą Prezidentė apdovanojo 20 pilietinių iniciatyvų, surengtų akcijos "Vasario 16-ąją švęsk išradingai" metu.

"Vasario 16-oji - mūsų vienybės ir laisvės švente. Šiais metais plačiai pasklidusios pilietinės iniciatyvos sutelkė Lietuvos piliečius visame pasaulyje. Jos rodo, kad Lietuva yra globali, mes didžiuojamės savo Tėvyne ir branginame Nepriklausomybę. Dėkoju visiems nuoširdžiai ir išradingai paminėjusiems valstybės gimtadienį", - sakė valstybės vadovė.

Prezidentės inicijuota akcija "Vasario 16-ąją švęsk išradingai" jau trečią kartą kvietė originaliai ir prasmingai paminėti Valstybės atkūrimo dieną. Akcijos metu vyko daugiau nei 250 renginių Lietuvoje ir užsienyje - Airijoje, Australijoje, JAV, Norvegijoje ir Ispanijoje. Žmonės valstybės gimtadienį minėjo formuodami originalias trispalves, rengdami šventinius koncertus, bėgimus ir eisenas, mokyklose ir darželiuose vyko protmūšiai, kūrybinės dirbtuvės ir istorijos pamokos.

Vilniaus VšĮ Jolitos darželio rengto projekto "Mes mylim Lietuvą" dalyviams Prezidentė įteikė trispalvę už išradingumą ir gebėjimą paskatinti pačius mažiausius Lietuvos piliečius mylėti savo Tėvynę. Vilniuje gyvenantys darželinukai sukūrė 500 trispalvių širdelių, dovanojo jas praeiviams ir prie Prezidentūros gyvai atliko šalies himną.

Tarp išradingiausių šių metų iniciatyvų - Varėnos rajono Marcinkonių pagrindinės mokyklos bendruomenės surengta pilietinė akcija "Lietuvi, nebūk besmegenis", kurios metu buvo nulipdyti 97 sniego seniai.

Vilniaus Gabijos gimnazijos moksleiviai pelnė apdovanojimą už akciją, kuri kvietė gyventojus dalintis fotografijomis specialioje "Facebooko" paskyroje "Pamatyk trispalvę savo kasdienybėje".

Vilniaus rajono Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos, kurioje dėstoma lenkų kalba, bendruomenė apdovanota už originalius ir nuoširdžius palinkėjimus Lietuvai.

Vilniuje gyvenantis Alfredas Raščius nudažė savo namą trispalvės spalvomis. Nuo šiol jo namą papuoš ir Prezidentės padovanota trispalvė.

Šiaulių universiteto biblioteka pristatė unikalų centų kambarį ir įamžino Lietuvos nacionalinę valiutą. Centus šiai akcijai žmonės siuntė iš visos Lietuvos. Monetas kambaryje klijavo darželinukai, studentai, bibliotekos darbuotojai, krašto apsaugos savanoriai, mokiniai ir senjorai. Iš monetų buvo sukurtas kambarys, taip pat pagamintas didžiulis Lietuvos žemėlapis.

Šiais metais bendruomenės daug dėmesio skyrė Lietuvos kariuomenei. Kauno technikos kolegijoje vyko renginys "Ar noriu/galiu būti pilietiškas?", kuriame studentai susipažino su Lietuvos kariuomene. Radviliškio Oro gynybos bataliono kariai ir darbuotojai surengė parodą, pristatančią Radviliškio kareivinių ir Lietuvos kariuomenės istoriją. Mažeikių rajono Tirkšlių pradinė mokykla organizavo Jaunųjų šaulių nakties stovyklą "Su Lietuva širdy".

Kūrybiški vaikų darbai, skirti Lietuvai, papuošė ne vieną Vasario 16-osios šventę. Kelmės "Kražantės" progimnazija surengė akciją "Čia - mūsų namai", kurios metu vaikai sukūrė 450 namų maketų ir papuošė juos trispalvėmis. Kėdainių "Aušros" sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos bendruomenė sukūrė 150 metrų ilgio piešinį "Graži graži, Tėvynė mano". Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos mokiniai iš popierinių vėjo malūnėlių pagamino didžiausią trispalvę mokyklos istorijoje.

Kupiškio kultūros centras organizavo akciją "Skambanti Tėvynės giesmė". Vasario 16-ąją miesto aikštė pasipuošė spalvingais inkilais, simboliškai kviečiančiais ne tik paukščius sugrįžti tėviškėn, bet ir savo širdyse puoselėti meilę Tėvynei.

Pasvalio rajone esantis Valakėlių kaimas pakvietė visus į tradicinių šokių naktį "Šokame Nepriklausomybę". Iki pat aušros vykusiame renginyje dalyvavo gausus būrys muzikantų ir šokėjų iš visos Lietuvos ir Latvijos.

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija jau devynioliktą kartą surengė Dainų festivalį, kuriame dalyvavo 16 kolektyvų iš šio krašto ir svečiai iš Latvijos.

Rokiškio kaimiškosios seniūnijos Bajorų kaimo bendruomenė išradingai minėjo Vasario 16-ąją, surengdama liaudies teatro spektaklį ir originalią bendruomenės šventę.

Valstybės gimtadienį aktyviai ir išradingai minėjo šalies gimnazijos ir mokyklos. Vilkijos žemės ūkio mokykla organizavo pilietinę akciją "Vienybės vėliavos kelias", per kurią buvo išskleista 200 metrų ilgio Lietuvos trispalvė, vėliau apjuosusi visą Vilkijos Šv. Jurgio bažnyčią. Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos bendruomenė sukūrė išskirtinę vėliavą ir rankomis išsiuvinėjo Vyčio ženklą.

Aktyviai Vasario 16-ąją minėjo ir lietuvių bendruomenės užsienyje, skleisdamos žinią apie savo šalį. Katalonų ir lietuvių asociacija Barselonos centre surengė šventę ir mokė praeivius daryti lietuviškus šiaudinius sodus.

Visuomeninė organizacija "Sugrįžus", vienijanti į Lietuvą sugrįžusius lietuvius, surengė iniciatyvą "Pasaulis Lietuvoje - mes sugrįžome į Lietuvą" ir Vasario 16-ąją kartu su šeimomis ir draugais pasitiko prie Gedimino pilies bokšto Vilniuje, pasipuošę trispalvėmis.

Prezidentė padėkojo visoms prie akcijos prisijungusioms bendruomenėms ir piliečiams ir palinkėjo taip pat išradingai ir vieningai ruoštis valstybės 100-mečio jubiliejui. 

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Mėlynojo banginio“ žaidimas trylikametės gyvenimą pavertė pragaru: už grotų – kėdainiškis (2)

Mirtį sėjantį žaidimą „ Mėlynasis banginis “ žaidusios Kėdainiuose gyvenančios...

Iš Skandinavijos – neslopstantys NT burbulo signalai Iš konferencijos „Lūžio taškas 2017“ (43)

Kaistanti nekilnojamojo turto ( NT ) situacija ir nuolatinės kalbos apie besiformuojantį NT burbulą...

Rusija karui ruoštis pradeda iš anksto: kaip šifruoti jų siunčiamus signalus Iš konferencijos „Lūžio taškas 2017“  (429)

Konferencijos „ Lūžio taškas 2017 “ susitikę Lietuvos krašto apsaugos viceministras...

Mia apie gyvenimą prieš skolas: sąskaitoje likus 7 tūkst. galvodavau, kad man krizė (21)

Dabar žiniasklaidos akiratyje dažniau ne dėl savo, o dėl savo vyro veiklos atsidurianti atlikėja...

Į Lenkiją apsipirkti išsiruošusių lietuvių laukė dvi nemalonios staigmenos (53)

Įpusėjus rugsėjui, kai mano šuo didele kaip močiutės palto saga nosimi parodė į subliuškusį...

Atsigavęs R. Seibutis pataikė iš aikštės vidurio, „Neptūnas“ LKL startavo pergale (9)

Naująjį „Betsafe-LKL“ sezoną pradėjo dar dvi komandos – Šiauliuose ketvirtadienio vakarą...

Po dešimtmečio Londone lietuvis Vilniuje atidarė stereotipus laužantį barą

Apie šią vietą Vilniuje jau kuris laikas sklando gandai: „Vieta, kurią sunku rasti“,...

Vadovu tapo vos 21–erių, dabar turi savo verslą ir jau sulaukė britų dėmesio (4)

Jaunius Lingys iš samdomo darbuotojo į vadovo kėdę persėdo prieš ketverius metus. Jis pasirinko...

Konkursas! Laimėk didžiuosius įvaizdžio pokyčius su A. Gilyte nuo galvos iki kojų aprengs „Gedimino 22“

Ruduo – didžiųjų pokyčių metas ir šią frazę sostinėje įsikūręs drabužių salonas...

Misionierių vienuolyne viešbutis piligrimams (1)

Vilniaus arkivyskupija ėmėsi gaivinti Misionierių vienuolyno ansamblį. Įvykus projektinių...