Prezidentės teigimu, dar vieną generalinio prokuroro kandidatą ji šios kadencijos Seimui svarstytų teikti tik tuo atveju, jei parlamentarai dėl kandidato balsuotų viešai. Anot D. Grybauskaitės, kandidatūros teikimas priklausys ir nuo konsultacijų su Seimo frakcijomis. Anksčiau D. Grybauskaitė yra sakiusi, kad naują pretendentą vadovauti Generalinei prokuratūrai gali siūlyti jau po 2016 Seimo rinkimų.
"Matosi, kad Seimo nariai, dalis Seimo narių, mėgina pasislėpti už slapto balsavimo ir tai rodo balsavimo neskaidrumą, - žurnalistams sakė Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijoje apsilankiusi Prezidentė. - Seimo nariai turėtų išdrįsti parodyti, ką jie galvoja, už ką jie balsuoja, prieš savo rinkėjus. Tas atvirumas galimas ir dabar, nebūtinai keičiant statutą".
Slaptu balsavimu Seimas atmetė jau du Prezidentės pasiūlytus kandidatus. Pastarajai teisėjos Editos Dambrauskienės kandidatūrai savo palaikymą viešai deklaravo Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, jai pritarė ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.
Vertindama siūlymus generalinio prokuroro skyrimą patikėti Vyriausybei, Prezidentė teigė, kad toks sprendimas būtų žingsnį atgal teisėsaugos sistemoje.
"Dabartinis mėginimas diskutuoti ir teikti kitokį siūlymą reiškia, kad grįžtume 15-20 metų atgal Lietuvos teisėsaugoje, Lietuvos demokratijoje ir turėtume vienos partijos skiriamą prokurorą", - sakė Prezidentė.
Remiantis Konstitucija, generalinį prokurorą skiria ir atleidžia Prezidentas Seimo pritarimu. Šiuo metu Generalinei prokuratūrai nuo birželio laikinai vadovauja Darius Raulušaitis.
Top naujienos
Karo ekspertai: ukrainiečiai neįvertina galimų savo veiksmų pasekmių
Apžvelgdami praėjusią savaitę pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „ Locked N‘...
Po tragiškai pasibaigusio paauglių vakarėlio Marijampolėje – siaubingi duomenys: jauniausiam apsvaigusiam vaikui buvo vos 1 metai
Vienas paauglys negyvas, du ligoninėje – taip tragiškai šį savaitgalį baigėsi jaunuolių...
Po skambių Lenkijos ir Ukrainos pareiškimų įvertino situaciją: tikina, kad JAV padarė klaidą
Kol Lenkija skelbia nebetieksianti ginklų Ukrainai, sąjungininkai už Atlanto patvirtino dar...
Pirmą interviu su „Olympiakos“ apranga davęs Brazdeikis: čia atiduosiu savo širdį ir sielą (12)
Dar šį savaitgalį Kauno „Žalgiriui“ priklausęs Ignas Brazdeikis jau apsivilko naujojo klubo...
Geštalto praktikė: mamos valgo ne išalkusios, o kai pasitaiko proga, maudosi paskubomis, kartais ir į tualetą visą dieną nenueina
„Ar tau tikrai užtenka pieno? Ko toks vaikas irzlus? Tu vis dar žindai ? Kodėl miegate kartu?...
Legendinis žaidimas „Taip ir Ne“: ar Keistuolių teatro aktoriams pavyks įveikti jiems mestą iššūkį?
Daug emocijų, juoko, įtampos ir prizų. Legendinis Arūno Valinsko vestas žaidimas „Taip ir Ne“...
Miestas, į kurį plūsta lietuviai, kaip reikiant pasikeitė: čia labai daug ukrainiečių ir rusų
„Mes žinojome, kur važiuojame ir kodėl būtent čia važiuojame“, – prisipažino vilniečiai...
Karas Ukrainoje. Kryme – eilinė nerami naktis: pranešama apie raketų ataką Ukraina: Sevastopolyje likviduotas Rusijos Juodosios jūros laivyno vadas
Rusai naktį į pirmadienį atakavo Odesos sritį dronais „Shahed“, raketomis „Oniks“ ir...
Alkoholio paragavęs dvimetis paniro į komą: ant tėvų krenta ir patys baisiausi įtarimai (5)
Audringai atšvęstas savaitgalis vos nesibaigė tragedija. Kaune, Žaliakalnio mikrorajone, į vieną...
Metalo detektoriumi po žeme aptikta įspūdinga Romos imperijos laikų retenybė – kalavijai medinėse makštyse
Anglijoje , Šiaurės Kotsvoldso apylinkėse, metalo dirbinių ieškotojas detektoriumi aptiko du...