Klaipėdos miesto savivaldybė atkreipė dėmesį, jog į uostamiesčio mobilų punktą kasdien COVID-19 tyrimams neatvyksta apie 20 proc. iš anksto profilaktiniam testavimui užsiregistravusių gyventojų ir apie 5 proc. PGR tyrimui, o tai yra apie 160 asmenų kasdien.

„Deja, yra asmenų, kuriems pasikeičia aplinkybės ir kurie nebeatvyksta tyrimui. Tikrai yra nemažas procentas neatvykstančių žmonių - apie 20 proc.

Užima tas vietas ir neatšaukia registracijos, todėl prašome, kad žmonės, kurie nebenori testuotis arba jei kažkas pasikeitė, kad atšauktų registraciją, kad mūsų mobilūs punktai galėtų tuos laikus išnaudoti kitų žmonių galimybei testuotis“, - dėstė Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

Pasak R. Perminienės, problemų kyla dėl to, jog nežymiai pasikeitė registravimosi sistema ir dingo vizito atšaukimą leidžiantis mygtukas.

„Anksčiau registruodamasis žmogus galėdavo paspausti vieną mygtuką ir atšaukti registraciją, o dabar registracijos sistemoje kažkas technologiškai pakito ir nebėra to mygtuko. Sveikatos apsaugos ministerijai buvo įvardinta grąžinti, nes žmonėms būdavo lengviau atšaukti registraciją.

Dabar tokia galimybė taip pat yra, bet žmogus turi rašyti elektroninį laišką į 1808.lt su nurodytu užsakymo numeriu, vardu ir pavarde“, - sakė R. Perminienė.

Sveikatos apsaugos ministerija įsipareigojo artimiausiu metu sutvarkyti registracijos sistemą, kad žmonės galėtų patogiai ir greitai atšaukti registraciją.

Dėl mobiliajame testavimo punkte išaugusių eilių, buvo išplėstos testavimo apimtys, tad Klaipėdos mobiliajame punkte jau pastatytas ketvirtasis autobusas, kuris užtikrina, jog per dieną būtų atliekama ne mažiau nei 1 000 COVID-19 tyrimų.

Situacija švietimo įstaigose

Pirmadienio duomenimis, dėl COVID-19 Klaipėdoje 30 mokyklų izoliuota 112 klasių ir 12 darželių izoliuota 16 grupių.

Praėjusią savaitę 35 švietimo įstaigose buvo pradėtas mokinių testavimas. Atlikus 6 216 testų, buvo gauta 20 teigiamų atsakymų. Nukreipus mokinius atlikti PGR testą mobiliajame punkte, trylikai jų patvirtintas koronavirusas.

„Testavosi mažiau mokinių, nei buvo planuota, nes nemažai klasių išeina į izoliaciją, tą dieną, kai reikia testuotis, nebūna arba vaikai tiesiog serga. O tokių, kad masiškai persigalvotų ir nebesitestuotų, tai tokių nėra.

Kaip tik priešingai, yra tėvų, kurie persigalvoja ir prisijungia prie testavimo“, - sakė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vadovė Jūratė Grubliauskienė.

Planuojama, kad nuo ateinančio pirmadienio Klaipėdos darželiuose jau prasidės paviršių testavimas.

„Serologinės terpės dėl paviršių testavimo mus pasieks ketvirtadienį. Pirmadienį trijuose dideliuose darželiuose jau pradedame paviršių testavimą. Turime per 2,5-3 valandas paimti mėginius, taip pat galvoti, kaip nuvežti juos į Vilnių. Iš laboratorijos rezultatai mus turėtų pasiekti per 3 dienas“, - sakė J. Grubliauskienė.