„Aš šiaip sveikinu opozicijos susitarimą, tik tiek, kad tai yra pusės opozicijos susitarimas, tai nėra visos opozicijos susitarimas“,– „Žinių radijui“ trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.

Ji džiaugiasi, kad opozicinėms frakcijoms pavyksta susitarti, tačiau tikisi, kad laikui bėgant pavyks susitarti visai opozicijai, įtraukiant ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakciją. Ji akcentavo, kad opozicijos lyderio postas suteikia daugiau galimybių opozicijai, tačiau ji pažymi, kad šiuo metu toks asmuo atstovautų tik „valstiečiams“ ir Darbo partijai.

„Natūralu, kad opozicijos lyderis atstovaus tų frakcijų, kurios susitarė, matymui“,– teigė Seimo pirmininkė.

Seimo pirmininkė: R. Karbauskio „šešėlinė vyriausybė“ pagalbos valdantiesiems dar nepasiūlė

V. Čmilytė-Nielsen tvirtino, kad „valstiečių“ suformuota „Šešėlinė vyriausybė“, žadėjusi konstruktyvią pagalbą dešiniųjų Vyriausybei, kol kas tokios pagalbos nesuteikė. Tačiau Seimo pirmininkė tikisi, kad su vietos „Šešėlinėje valstiečių vyriausybėje“ neradusiu Sauliumi Skverneliu, kuris bus siūlomas opozicijos lyderiu, pavyks bendradarbiauti konstruktyviai.

„Tokios „Šešėlinės vyriausybės“ pagalbos ir konstruktyvumo kol kas nepastebėjau. Su Sauliumi Skverneliu vakar trumpai kalbėjome ir pasveikinau jį, kaip numatomą opozicijos lyderį. Bendradarbiausime konstruktyviai“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

ELTA primena, kad Seimo opozicinės LVŽS ir Darbo partijos frakcijos antradienį pasirašė opozicinių frakcijų koalicijos susitarimą. Frakcijos sutarė, kad šią Seimo pavasario sesiją opozicijos lyderio postas priklausys „valstiečių“ frakcijai Seime. Opozicijos lyderiu LVŽS siūlys ekspremjerą S. Skvernelį.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (123)