aA
Seimo pirmininko Česlovo Juršėno teigimu, dėl Valstybinės šeimos politikos koncepcijos derėtų apsispręsti kitą mėnesį, prieš tai įvertinus teisės ekspertų pastabas dėl kai kurių koncepcijos nuostatų konstitucingumo ir atitikimo tarptautinei teisei. "Teisės departamentas surašė kritišką išvadą, kurioje yra pastabų dėl kai kurių koncepcijos nuostatų konstitucingumo", -primena Č. Juršėnas.
Česlovas Juršėnas
Česlovas Juršėnas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Seimas, audringai diskutavęs dėl šeimos vertybių, praeitą savaitę po svarstymo pritarė nutarimo projektui, kuris tvirtina koncepciją, taigi dabar beliko priėmimo stadija.Į plenarinį posėdį parlamentai rinksis ketvirtadienį, tačiau, anot Č. Juršėno, tądien koncepcija, kuria siekiama sukurti šeimai palankią aplinką, neturėtų būti tvirtinama.

"Teisės departamentas surašė kritišką išvadą, kurioje yra pastabų dėl kai kurių koncepcijos nuostatų konstitucingumo. Jeigu Teisės departamentui atrodo, kad kai kurios nuostatos kertasi su Konstitucija ar kai kuriais europiniais įsipareigojimais, pasvarstykime dar kartą", - trečiadienį sakė Č. Juršėnas, kuris praeitą savaitę balsuodamas dėl koncepcijos susilaikė.

Minėtose išvadose Teisės departamentas siūlo tikslinti šeimos sąvoką. Koncepcijos projekto pirmajame straipsnyje apibrėžta, kad "šeima yra sutuoktiniai ir jų vaikai (įvaikiai), jeigu jų yra". Pasak Teisės departamento, toks apibrėžimas "yra diskutuotinas ir gali sukelti nacionalinės teisės prieštaravimą Europos žmogaus teisių konvencijoje įtvirtintoms nuostatoms". Išvadose taip pat keliamos abejonės, ar koncepcija nepažeis Konstitucijos 38 straipsnio, kuris įtvirtina, jog valstybė globoja šeimas, auginančias ir auklėjančias vaikus namuose bei įstatymo nustatyta tvarka teikia joms paramą, taip pat Konstitucijos 29 straipsnio, įtvirtinančio asmenų lygiateisiškumą.

Č. Juršėnas priminė, kad pagal esančias procedūras po tokios Teisės departamento išvados projektą turės dar kartą apsvarstyti Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

"Manau, kad galutinai viskas turėtų būti padaryta birželio pradžioje, nes kitą savaitę Seimo posėdžių neturėsime", - interviu "Žinių radijui" sakė Č. Juršėnas.

Valstybinės šeimos politikos tikslas yra numatyti ir vykdyti šeimą palaikančią ir stiprinančią bendrą politiką, kurti šeimai palankią aplinką. Siekiant užtikrinti šeimos politikos nuoseklumą, veiksmų vientisumą ir koordinavimą siūloma įsteigti šeimos politiką formuojančią ir įgyvendinančią instituciją - Šeimos ir vaiko reikalų ministeriją.

Seimo vicepirmininkas, Tėvynės sąjungos lyderis Andrius Kubilius mano, kad Lietuvai reikalinga ne tik šeimos koncepcija, bet ir "šeimos revoliucija", nes didėja skyrybų skaičius, vaikų, gimusių ne santuokoje dalis išaugo iki 30 proc. "Negalime vadinti šeima bet kokį susibūrimą. Laikinasis gyvenimas kartu nėra šeima", - tvirtino politikas, ragindamas kurti tvirtas šeimas.

Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis ragino politikus įtvirtinti tai, ką sukūrė Dievas - "vyras turi gyventi su moterimi".

Oponavusi Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė mano, kad koncepcija labai siaura ir diskriminuojanti piliečius, nes "šeima - tai ne tik santuoka grįstas darinys, bet ir kartu gyvenantys žmonės".

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Delfi PliusVytautas Bruveris, laida „Kaip pas žmones“, Virginija Spurytė

Ukrainos analitikas įvardijo karo baigtį: vieno darinio žemėlapyje tikrai nebeliks

Ukraina ir kitos šalys jau įžengė į ilgalaikių konfliktų Europos žemyne laikotarpį, o kaip...

Policijai įkliuvusi ukrainietė net nepagalvojo, kad taip gali būti: tikėjau viskuo, ką man sakė (1)

Lietuvoje prie automobilio vairo neblaivi policijos pareigūnų sulaikyta ir baudžiamojon...

Įmonė iš Baltarusijos kraustosi į Vilnių: kartais mus vertina kaip „blogiukus“

Po 2020 m. suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų ir po jų sekusių protestų nemažai...

Kauno Kalniečių juodajame taške vyksta linksmybės, kaimynai šiurpsta nuo vaizdų

Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi kaunietis, kuriam pabodo kaimynų įrengtame bare...

Perspėjimų lietuviai neklauso ir traukia į Baltarusiją: Lukašenka savo siūlymais siekia didesnio efekto (22)

Saugumas įspėja apie galimas provokacijas ir verbavimus, bet tautiečiams svarbu pigūs degalai ir...

Prakalbo apie tamsiąją elektromobilių pusę: kas atsitiks su milijonais tonų baterijų

Turtingose šalyse artimiausiu metu nusimato neregėtas elektromobilių antplūdis. Prognozuojama, kad...

Pirmasis būstas naujakurei – pamoka visam gyvenimui: turėjau pasukti galvą, kad bent kiek palengvinčiau sau sąlygas

Pirmojo nuosavo būsto paieškos yra viena iš užduočių, kurios neabejotinai byloja apie jauno...

Karas Ukrainoje. Padėtis prie Zaporožės atominės elektrinės darosi įtempta Podoliakas: Rusija nori pusmečiui įšaldyti karą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė , kad nuo Rusijos invazijos pradžios buvo...

Kate Middleton stilius ne visada buvo toks giriamas: prasčiausi hercogienės deriniai, kol ji dar nebuvo karališkos šeimos narė

Koledžo mergina, kurią kažkada pažinojome kaip Kate Middleton , per beveik du dešimtmečius, per...

Užkalnis drįso grįžti į Palangą: steigs picų akademiją (5)

Jeigu prisimenate, aš buvau nelabai laukiamas Palangoje. Jono Basanavičiaus gatvėje pilvoti...