aA
Prieš 2 metus Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į teismą dėl neteisėtos laidojimo namų veiklos Pašilaičių rajone. Laidojimo namai, turintys prekybos paskirties patalpų leidimą, įsirengė visai šalia „Rimi” prekybos centro ir „Jammi” kebabinės. Savivaldybei uždraudus neteisėtą veiklą ir liepus pasikeisti pastato paskirtį, įmonė iki šiol to nepadarė.
Cinizmui ribų nėra: neteisėti laidojimo namai dėl leidimo pakeisti pastato paskirtį į savivaldybę nesikreipia
© Made in Vilnius

Truputėlį istorijos. Vilniaus miesto savivaldybė 2021 m. kreipėsi į teismą radusi visą eilę teisės pažeidimų UAB „Ligamis“ veikloje. Pagal 2016 m. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos suderintą projektą, adresu Medeinos g. 12 turėjo iškilti pastatas su prekybos paskirties patalpomis pirmame ir antrame aukštuose bei pagalbinėmis, techninėmis patalpomis pastato rūsyje. Tačiau Nekilnojamojo turto registre pateikta informacija kardinaliai skyrėsi – 2021 m. pradžioje parduotuvėje buvo suformuoti 2 turtiniai vienetai – parduotuvė ir ritualinių paslaugų patalpos.

Statybos įstatyme numatyta, kad pastato paskirtis gali būti keičiama tik deklaravus statybų pabaigą, be to, prieš priimant paskirties keitimo nuosprendį klausimas teikiamas viešam svarstymui. Vis dėlto šiuo atveju nei viena, nei kita sąlyga išpildyta nebuvo. Paaiškėjo, kad pastato baigtumas iš tiesų siekia tik 67 proc. Statybos inspekcija Vilniaus miesto savivaldybę informavo, kad deklaracija apie pastato statybos užbaigimą buvo patvirtinta neteisėtai, kadangi, pakeitus esminius statinio projekto sprendinius, negautas naujas statybą leidžiantis dokumentas. Atsižvelgiant į tai, deklaracija apie statybos užbaigimą buvo panaikinta.

Savivaldybės prašymu, teismas uždraudė vykdyti bet kokią ritualinių paslaugų veiklą pastate, esančiame adresu Medeinos g. 12. Savivaldybė informavo įmonę, kad pastarieji turi pakeisti pastato paskirtį. Tik tokiu atveju jie galės vykdyti prieš tai pradėtą veiklą. Praėjo 2 metai – pastato paskirtis liko nepakeista, o pareigūnai nuolatos patruliuoja šią vietą.

„Pašilaičių seniūnijos gyventojai atkreipė dėmesį, kad užrašą „Vilniaus laidojimo namai „Ligamis“ dengęs kitas užrašas neseniai nuo pastato buvo pašalintas. Gavus bendruomenės klausimų, savivaldybės specialistai nuvyko į vietą ir patikrino, ar tokia veikla vėl vykdoma. Nors veikla nevykdoma, patikrinimai ir toliau reguliariai bus atliekami. Pastato paskirtis iki šiol nėra pakeista, t.y. pastatas vis dar yra prekybos paskirties”, – portalui MadeinVilnius.lt papasakojo Gabrielius Grubinskas, Vilniaus miesto savivaldybės Ryšių su žiniasklaida specialistas.

Savivaldybė tuo pačiu ramina gyventojus – kol paskirtis pakeista nebus, vyks nuolatiniai patikrinimai, siekiant užtikrinti, kad Pašilaičiuose nevyktų jokia nelegali veikla.

madeinvilnius.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
4.4286

Top naujienos

Karo ekspertai: ukrainiečiai neįvertina galimų savo veiksmų pasekmių (1)

Apžvelgdami praėjusią savaitę pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „ Locked N‘...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė; Gabrielė Grinkaitė

Po tragiškai pasibaigusio paauglių vakarėlio Marijampolėje – siaubingi duomenys: jauniausiam apsvaigusiam vaikui buvo vos 1 metai

Vienas paauglys negyvas, du ligoninėje – taip tragiškai šį savaitgalį baigėsi jaunuolių...

Laida „Delfi diena“

Po skambių Lenkijos ir Ukrainos pareiškimų įvertino situaciją: tikina, kad JAV padarė klaidą

Kol Lenkija skelbia nebetieksianti ginklų Ukrainai, sąjungininkai už Atlanto patvirtino dar...

Pirmą interviu su „Olympiakos“ apranga davęs Brazdeikis: čia atiduosiu savo širdį ir sielą (12)

Dar šį savaitgalį Kauno „Žalgiriui“ priklausęs Ignas Brazdeikis jau apsivilko naujojo klubo...

Sinoptikai skelbia apie dar vieną šilumos bangą: džiugins 26 laipsnių temperatūra

Antradienio dieną Lietuvos teritorija atsidurs anticiklono vakarinėje dalyje, o tai savo ruožtu...

Taip ir Ne

Legendinis žaidimas „Taip ir Ne“: ar Keistuolių teatro aktoriams pavyks įveikti jiems mestą iššūkį?

Daug emocijų, juoko, įtampos ir prizų. Legendinis Arūno Valinsko vestas žaidimas „Taip ir Ne“...

Miestas, į kurį plūsta lietuviai, kaip reikiant pasikeitė: čia labai daug ukrainiečių ir rusų

„Mes žinojome, kur važiuojame ir kodėl būtent čia važiuojame“, – prisipažino vilniečiai...

Karas Ukrainoje. Kryme – eilinė nerami naktis: pranešama apie raketų ataką Ukraina: Sevastopolyje likviduotas Rusijos Juodosios jūros laivyno vadas

Rusai naktį į pirmadienį atakavo Odesos sritį dronais „Shahed“, raketomis „Oniks“ ir...

Alkoholio paragavęs dvimetis paniro į komą: ant tėvų krenta ir patys baisiausi įtarimai (5)

Audringai atšvęstas savaitgalis vos nesibaigė tragedija. Kaune, Žaliakalnio mikrorajone, į vieną...

Geštalto praktikė: mamos valgo ne išalkusios, o kai pasitaiko proga, maudosi paskubomis, kartais ir į tualetą visą dieną nenueina

„Ar tau tikrai užtenka pieno? Ko toks vaikas irzlus? Tu vis dar žindai ? Kodėl miegate kartu?...