Centro sąjungos atstovai Romualdas Ozolas ir Vytautas Čepas prašo ištirti, kodėl valstybinės institucijos ir konkrečiai specialiosios tarnybos yra naudojamos prieš politines partijas.
Spaudos konferencijoje pirmadienį CS pirmininkas R. Ozolas ir parlamentaras centristas V. Čepas pateikė kelis faktus, kurie, jų teigimu, rodo, kad jie buvę "intensyviai sekami" specialiųjų tarnybų, nes ėmėsi savarankiškai tirti tariamos korupcijos Generalinėje prokuratūroje atvejus.

Centristai taip pat teigė, jog dėl jų partijos domėjimosi nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais jie buvę sekami Krašto apsaugos ministerijos Antrojo (žvalgybos) departamento nurodymu.

Pasak R. Ozolo, prieš savaitę jo spaudos konferencijoje dalyvavo aukštas Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnas. R. Ozolas sakė, kad tokiu būdu jis buvo sekamas, nes pareigūnas jam neprisistatęs ir neinformavęs, jog nori klausytis spaudos konferencijos.

"Jeigu jis sėdėjo neprisistatęs, jis mane sekė", sakė R. Ozolas.

Minėtoje spaudos konferencijoje R. Ozolas informavo apie balandžio paskutinėmis dienomis Centro sąjungos Palangoje surengtą konferenciją nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais.

Anot R. Ozolo, vėliau "buvo kviečiami pokalbiui kai kurie pranešėjai", tačiau jiems atsisakius, konferencijos organizatoriaus V. Čepo buvo paprašyta pateikti kai kuriuos pranešimus.

R. Ozolo teigimu, nė vienas centristų niekada nebuvo nacionalinio saugumo ir gynybos priešas.

"Jeigu ponui (krašto apsaugos ministrui Česlovui) Stankevičiui atrodo kitaip, tai yra jo suvokimo problema", sakė R. Ozolas. Jo teigimu, "KAM Antrasis departamentas nurodinėja VSD".

"Tai jo nurodymu buvo domėtasi, ką mes veikėme Palangoje", sakė R. Ozolas.

Anot jo, "V. Čepas buvo intensyviai sekamas, "lydimas" į Klaipėdą", be to, "panašių "lydėjimų" teigia patyręs ir R. Ozolas. Jo teigimu, vieną kartą jam vykstant į Alytų, į abi puses paskui sekė automobilis. R. Ozolo teigimu, jis sužinojęs, kad minėtasis automobilis nepriklauso nei KAM, nei VSD.

Pasak R. Ozolo, centristus mėginta sukompromituoti praėjusių metų pabaigoje ir šių pradžioje, kai V. Čepas gavo 24 dokumentus, kurie neva liudijo apie aukštų Generalinės prokuratūros darbuotojų korupciją.

Dokumentuose buvo nurodomos pinigų sumos, kurias Generalinės prokuratūros darbuotojai neva gavę iš Mažeikių rajone įregistruotos sodų bendrijos "Raselė".

Anot V. Čepo, jis ir keli patikimi asmenys, tarp jų R. Ozolas, įžvelgė dokumentų nepatikimumą ir atliko savo nepriklausomą tyrimą, kuris leido nustatyti, kad jų gauta informacija neturi pagrindo.

"Kadangi Generalinės prokuratūros apkaltinimas nėra įtikinamas, teigiu, kad reikėtų tirti klausimą, ar šią bylą nebuvo mėginta konstruoti kaip Centro sąjungos sukompromitavimo medžiagą", sakė R. Ozolas.

Jis pareiškė prašąs Generalinę prokuratūrą "ištirti ir išnagrinėti" valstybės institucijų galimą panaudojimą prieš politines partijas. Anot centristų lyderio, jeigu Generalinė prokuratūra tai padaryti nepajėgi, "viską po ranka" turi Specialiųjų tyrimų tarnyba, Organizuotų nusikaltimų tyrimo tarnyba, be to, savo žodį gali tarti prezidentas.

Centristai žurnalistams teigė negalį pateikti patirto sekimo įrodymų, taip pat negalėjo patvirtinti, ar prieš juos buvo panaudotos specialios sekimo priemonės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: šaltukas grįš su nauja jėga (15)

Antroje savaitės pusėje orai dar keisis ne kartą, sulauksime daugiau kritulių ir smarkaus vėjo....

Įkalbėta mylimojo lietuvė Madride pasidarė tatuiruotę – diagnozė ją „pasivijo“ tik po 22 metų (51)

Pasaulio sveikatos organizacijos strategai planuoja, kad iki 2030-ųjų hepatito C viruso infekcija...

Kauno policija sučiupo žmogžudyste Medvėgalio g. įtariamą vyrą (119)

Aktyviai ieškoję įtariamojo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai...

Keturių žingsnių planas, kuris padės išsaugoti aistrą santykiuose per atstumą (36)

Sakoma, kad laikinas išsiskyrimas tik sustiprina širdies jausmus. Tai puiku, tačiau vien švelnių...

Rinką sudrebinusiam „Vytautui“ – smūgis po dviejų pratęsimų Kėdainiuose, amerikiečiai toliau stebisi Šeškaus komentaras (70)

Krepšinio pasaulį žinia apie sutarties su broliais Ballais pasirašymą sudrebinęs...

Mokslininkai tyrinėjo sapnus: ką reiškia, jei sapne krentate ar bėgate? (16)

Po nemažai streso kėlusios dienos daugeliui bent naktį norėtųsi atrasti ramybę. Deja, neseniai...

Nuo sausio tūkstančiams gyventojų didėja privalomas mokestis (336)

Kaip jau žinoma, nuo kitų metų pradžios didėja minimali mėnesinė alga ( MMA ). Dėl to didės...

Beata Tiškevič pristatė autobiografiją: atvirai prakalbo ir apie sudėtingus santykius su mama, ir skyrybas (131)

Antradienio vakarą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje žurnalistė, aktorė ir...

Paryžius ruošiasi bylinėtis su „Airbnb.com“ (5)

Paryžiaus valdžia grasina teismu būsto nuomos platformai „Airbnb“, jei ši nepašalins iš savo...

Vaiko priežiūros išmokos didėjo kur kas lėčiau nei atlyginimai ir kainos (70)

Nuo šio dešimtmečio pradžios kai kurių prekių ir paslaugų kainos padidėjo daugiau kaip...