aA
Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas pareiškė, jog sutuoktinių Maliko ir Chadižat Gatajevų į Lietuvą atvežti globotiniai turi būti grąžinti į tėvynę.
Ramzanas Kadyrovas
Ramzanas Kadyrovas
© RIA/Scanpix

"Mes turime padėti tašką šiame reikale. Tai mūsų vaikai ir jie turi būti auklėjami tėvynėje. Jei jų tėvai yra, mes juos būtinai surasime. Jei ne - jie ras prieglobstį naujoje šeimoje. Mes pasirengę suteikti jiems tinkamas gyvenimo sąlygas", - Čečėnijos vyriausybes spaudos tarnybos pranešime cituojamas R.Kadyrovas.

Pasak pranešimo, susitikime su R.Kadyrovu Rusijos Dūmos narys Šamsailas Saralijevas informavo Čečėnijos vadovą, jog "Lietuva išreiškė pasirengimą bendradarbiauti čečėnų vaikų sugrąžinimo klausimu".

"Lietuvos valdžia neturi jokios teisės laikyti vaikus iš Rusijos. Vilnius savo veiksmais pažeidė visus esančius susitarimus tarp dviejų valstybių. Prie jų neprileidžia mūsų atstovų. Ir neteikiami jokie paaiškinimai. Rusijos URM nusiuntė šešias protesto notas. Problema pajudėjo iš mirties taško, kai metų pradžioje mes per Dūmos užsienio reikalų komitetą nusiuntėme kreipimąsi į Europos Tarybos Parlamentinę asamblėją", - aiškino Š.Saralijevas.

Jis pažymėjo, kad Lietuvoje yra nauja valdžia ir tikimasi "konstruktyvaus dialogo". Pasak Š.Saralijevo, jau surastos dviejų vaikų motinos, kurios sakė esančios pasirengusios važiuoti į Lietuvą.

"Vasario pradžioje Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas asmeniškai pasikalbėjo su Lietuvos kolega", - teigė Rusijos parlamentaras.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį BNS informavo, kad kreipėsi į Rusijos diplomatinę žinybą su prašymu pateikti informaciją apie asmenis, kurie norėtų ir gali turėti motyvų susitikti su Lietuvoje esančiais šešiais čečėnų tautybės nepilnamečiais, anksčiau buvusiais Gatajevų globoje.

"2013 metų sausį Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kreipėsi į Rusijos pusę su prašymu suteikti informaciją apie su minimais nepilnamečiais, gyvenančiais Lietuvoje, norinčius susitikti tėvus ir artimuosius, pateikiant jų giminystės ryšį su vaikais patvirtinančius dokumentus bei kontaktinius duomenis, kurie leistų susisiekti su šiais asmenimis", - rašoma BNS atsiųstame URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamento atsakyme.

Pasak ministerijos, šiuo metu prašomų dokumentų URM dar nėra gavusi ir laukia atsakymo iš Rusijos pusės.

"Pabrėžiame, kad šioje situacijoje svarbiausia atsižvelgti į pačių vaikų interesus", - teigia URM.

Pernai rugsėjo pradžioje buvo pranešta, kad Rusijos prezidento Vaiko teisių įgaliotinis Pavelas Astachovas kreipėsi į kolegas Lietuvoje ir užsienio reikalų ministrą, prašydamas padėti sugrąžinti į tėvynę šešis buvusius Gatajevų globotinius.

2009-ųjų birželio pradžioje Kauno miesto apylinkės teismas Grozno angelais vadintą sutuoktinių Gatajevų porą pripažino kaltais dėl smurtavimo prieš globotinius, grasinimo nužudyti, savavaldžiavimo. Už tai jiems skirta po 10 mėnesių nelaisvės.

Vėliau Kauno apygardos teismas kaltinimus perkvalifikavo į turto prievartavimą ir sugriežtino bausmes - skyrė po pusantrų metų nelaisvės. Po šio nuosprendžio paskelbimo Gatajevai dingo. Pernai buvo pranešta, kad Suomija jiems suteikė politinį prieglobstį.

Šiuo metu Kauno miesto apylinkės teismas nagrinėja bylą, kuriame Suomijoje prieglobstį gavusi čečėnų pora prašo turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo iš Lietuvos.

Klaipėdos apygardos teisme taip pat nagrinėjama Gatajevų baudžiamoji byla, kur skundžiamas ankstesnis nuosprendis pripažinti juos kaltais dėl smurtavimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Legendinė Druskininkų kavinė „Širdelė“ užvers duris (5)

Viena seniausių Lietuvoje veikiančių kavinių „Širdelė“ skaičiuoja paskutinius savo veiklos...

Ministro Gentvilo sumanymą vadina gąsdinančiu: gražiausioms Lietuvos vietoms ateina liūdni laikai (36)

Aplinkos ministro Simono Gentvilo iniciatyva eliminuoti valstybinius parkus iš statybų derinimo...

Prakalbo apie dar vieną medikės netektį šį rudenį: ligoninė to nepaviešino

Trečiadienio rytą buvo paskelbta, kad Vilniuje, savo namuose rastas negyvas jaunas medikas ,...

Iš pietų atslinkęs ciklonas gali būti neprognozuojamas: skelbia, kur klius smarkiausiai snigs, pustys, gali būti pavojinga dėl plikledžio

Sinoptikai praneša, kad trečiadienio vakarą smarkus sniegas ar net pūga gali įsisiautėti...

Vilnietis jau pusę metų kenčia dėl kaimynų šuns: jaučiasi tapęs gyvūno įkaitu, savivaldybės įspėjimai šeimininkams nė motais (2)

Norui turėti keturkojį draugą pasiduoti lengva, tačiau retas susimąsto, su kokiais iššūkiais...

Naujoką ir būsimą varžovą įvertinęs Maksvytis laukia Dimšos sugrįžimo ir dar vieno papildymo

Slogią atkarpą išgyvenantis Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį vakare Eurolygos 11 ture jėgas...

Miręs medikas buvo vienas iš robotinės chirurgijos pradininkų Santaros klinikose

Trečiadienio rytą Lietuvą apskriejo žinia, kad savo namuose rastas negyvas gydytojas. Neatmetama...

Visai prieš pat šventes prasidėjo gimdymas – vėliau sekė viena problema po kitos

Sakoma, kad žmogus planuoja, o Dievas iš tų planų juokiasi. Na, gal tąkart jis ir nesijuokė iš...

Gaisrą Kėdainių daugiabutyje sukėlė populiarus įrenginys: ekspertai įspėja nepalikti jo krauti be priežiūros (4)

Lietuvoje kyla vis daugiau gaisrų dėl populiarių įrenginių įkrovimo. Nors skaičius dar nėra...