Specialiųjų tyrimų tarnyba baigė vieną iš dviejų ikiteisminių tyrimų, kurie šį pavasarį šalyje sukėlė triukšmingą rezonansą kaip "medikų korupcijos byla". Prieš teismą stos buvęs sveikatos apsaugos ministras Konstantinas Romualdas Dobrovolskis, bendrovės "Medsanta" direktorius Vidmantas Damalakas ir bendrovės "Apex Medicus" direktorė Eglė Žukauskienė.
© Corbis/Scanpix
Visiems jiems pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnio 1 dalį, numatančią atsakomybę už dokumentų klastojimą ir netikrų dokumentų panaudojimą. Už tai gali būti skiriama bauda, areštas arba iki 3 metų laisvės atėmimo bausmė.

Vilniaus apygardos prokuratūra penktadienį patvirtino kaltinamąjį aktą ir išsiuntė bylą Vilniaus miesto 2-osios apylinkės teismui.

Kaip sakė šios prokuratūros prokuroras Ernestas Vainas, byloje įrodinėjamas dokumentų klastojimo faktas, pasirašant beveik 3,5 mln. litų vertės sutartį dėl Klaipėdos jūrininkų ligoninei skirto angiografinio rentgeno aparato pirkimo bei renovavimo.

Prokuroro teigimu, šią sutartį pasirašę asmenys pasinaudojo "nešvariais lobistiniais ryšiais" ir veikė privačios bendrovės interesais, tiesiog reketuodami valstybę. Nesant biudžete numatytų lėšų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) buvo verčiama kitų sektorių sąskaita surasti pinigų sutartyje nurodytai rentgeno aparatūrai įsigyti bei renovuoti, o už šios sutarties sąlygų nevykdymą buvo numatyti ypač drastiški, po keletą tūkstančių litų per dieną, delspinigiai.

Anot E. Vaino, niekas neginčija, kad minėta rentgeno aparatūra ligoninei ir visam pajūrio regionui buvo reikalinga. Tačiau jeigu iš tiesų būtų deramai atstovaujama valstybės interesams, buvo galima suderėti mokesčių mokėtojams daug palankesnes sutarties sąlygas bei apsidrausti nuo didelių problemų sutarties nevykdymo atveju, sakė prokuroras.

Tyrimo duomenimis, K. R. Dobrovolskis jau nebūdamas ministru, bet dar neperdavęs visų ministerijos valdymo reikalų naujajam ministrui Juozui Olekui, sutartį pasirašė atgaline data. Todėl ministras J. Olekas buvo priverstas skubiai ieškoti lėšų, keisti ir švelninti sutarties sąlygas, kad jo pirmtako prisiimtus įsipareigojimus ministerija galėtų įvykdyti.

Sutartis dėl šio rentgeno aparato pirkimo formaliai buvo pasirašyta būtent tą dieną, kai tuometinis prezidentas Rolandas Paksas pasirašė dekretą dėl ministro K. R. Dobrovolskio atleidimo iš pareigų - 2004 metų kovo 6-ąją. Tai buvo paskutinė ministro darbo diena. Tačiau STT pareigūnai nustatė, kad iš tikrųjų sutartis buvo pasirašyta vėliau, kovo 14 dieną, kai K. R. Dobrovolskis jau nebebuvo ministras.

STT taip pat tiria aplinkybes, susijusias su konkursu dėl medicinos įrangos dienos chirurgijos centrams įsigyti. Šios įrangos vertė - daugiau kaip 6 mln. litų. Be to, STT aiškinasi rentgeno aparatų (jų vertė siekia 8 milijonus litų) pirkimo ir pardavimo sutarties teisėtumą. Sutartį dėl šios įrangos pirkimo šių metų kovo 19 dieną Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasirašė su bendrove "Limeta".

Pasak prokuroro E. Vaino, minėtas ikiteisminis tyrimas taip pat turėtų būti užbaigtas artimiausiu metu ir dar šį mėnesį bylą turėtų būti išsiųsta teismui.

Pradėję ikiteisminius tyrimus, balandį STT pareigūnai vieną po kito sulaikė kelis SAM pareigūnus ir medicinos įranga prekiaujančių privačių bendrovių savininkus.

Be jau minėtų įtarimų dėl klastojimo, įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba buvo pateikti buvusiam SAM vyriausiajam specialistui Arūnui Sekonui ir valstybės sekretoriui Vidmantui Žilinskui, dėl kurstymo piktnaudžiauti ir bendrininkavimo - bendrovės "Limeta" generaliniam direktoriui Vytautui Zimnickui bei bendrovės "Medita" direktoriui Vidmantui Kačkui.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sunku patikėti, bet regionuose uždirba daugiau nei Šiauliuose ar Panevėžyje (1)

Nors Panevėžys ir Šiauliai gali puikuotis didmiesčių statusais, tačiau dėl atlyginimų...

Siunčia žinią žemę pirkusiems neteisėtai – nori ją atimti (211)

Kai paaiškėjo, kad realiai žemės saugikliai neveikia ir agroverslo grupės sėkmingai superka...

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1945)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Dalijosi idėjomis, kaip švęsti Lietuvos jubiliejų: tai patirsime tik kartą gyvenime pildoma (90)

Lygiai po mėnesio – Vasario 16-ąją Lietuva švęs atkurtos Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta...

Čečėnijos prezidento atstovas: Lietuva nedomina Kadyrovo

Lietuvos sprendimas įtraukti Čečėnijos lyderį Ramzaną Kadyrovą į nepageidaujamų šalyje...

Lietuvos banką papiktino kai kurios automobilių draudimo kainos (21)

Draudimo bendrovių veiksmus, transporto priemonių valdytojams pasiūlant išskirtinai aukštas...

Rusijos kaime – 62 laipsnių šaltis papildyta (85)

Čia sausį neretai atšąla iki 50 laipsnių šalčio, o vos išėjus į lauką apšerkšnija vietos...

Juknevičius: tikrai nesiruošiu miegoti specialiai DELFI iš Saltos

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis vis dar yra tas ekipažas, kuris Dakaro ralyje pasiekė...

Naujasis Skvernelio kancleris startuoja su algos priedu už net nepradėtą darbą (227)

Nuo trečiadienio, sausio 17 dienos, Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kancleriu pradeda...

Neįtikėtina nuojauta: dingusį sužeistą sūnų surado pasamdęs sraigtasparnį (4)

Australijoje vieno nepilnamečio, kuris pateko į avariją ir 30 valandų praleido įstrigęs savo...