Nuo baudžiamosios atsakomybės minėtas asmuo atleistas pagal laidavimą, jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – viešųjų teisių atėmimas, uždraudžiant vienerius metus būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinės tyrimų valdybos ir Panevėžio valdybos pareigūnai, o tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

Spalio 11 dieną Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmuose paskelbtu nuosprendžiu pripažinta, kad Manfredas Žymantas 2020 metais, būdamas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos nariu, kišosi į valstybės tarnautojos – minėtos savivaldybės administracijos direktorės – veiklą. Tyrimo metu surinktais duomenimis patvirtinta, kad vietos politikas siekė, jog direktorė paveiktų savo pavaldinius ir vienai medicinos įranga prekiaujančiai bendrovei būtų sudarytos išskirtinės sąlygos, mažinant kitų tiekėjų konkurenciją, dalyvauti viešųjų pirkimų konkurse.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Ši baudžiamoji byla buvo atskirta iš atliekamo didelio masto ikiteisminio tyrimo dėl įtariamų korupcinių veikų sveikatos priežiūros įstaigoms viešųjų pirkimų būdu įsigyjant medicininę įrangą ir kitas medicinos priemones. Iš viso teismo sprendimais jau pripažinti kaltais 5 asmenys (iš jų 1 juridinis asmuo), taip pat dar 5 asmenys atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Šiems asmenims bendrai priteista sumokėti daugiau nei 81 tūkst. eurų baudų ir iš jų konfiskuota beveik 23 tūkst. eurų. Taip pat teismo sprendimų dar laukiama trijose atskirtose bylose. Šiuo metu dar atliekami keturi ikiteisminiai tyrimai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją