„Mano galva, nusikaltėlių tikslas buvo ne turtas. Tuomet ir kyla klausimas, ko buvo norima iš merginos? Taigi, reikėtų labai atidžiai pasidomėti jos aplinkos žmonėmis“, – sako buvęs šalies generalinis prokuroras Artūras Paulauskas, kuris plungiškės Ievos Strazdauskaitės dingimo istoriją seka nuo pat pirmųjų pranešimų.
I. Strazdauskaitės automobilis „Audi A7“ atgabentas į Vilnių
© DELFI skaitytojas

Eksprokurorui ypač kliūva tai, kad į policiją merginos draugas kreipėsi praėjus vos kiek daugiau nei valandai, kai ji neatsiliepė telefonu.

Nors tyrėjai nepraneša, A. Paulauskas teigė net neabejojąs, kad jau buvo apklausti ir greičiausiai ne po vieną kartą visi I. Strazdauskaitės artimieji, draugai ar ją pažinoję asmenys.

Tačiau, pasak buvusio prokuroro, kriminalistai kol kas jokių versijų, kaip labiausiai tikėtinų, neakcentuoja, nes šioje paslaptingoje istorijoje vis dar nemažai nežinomųjų. Kita vertus, tyrėjai gali ir sąmoningai nieko nekomentuoti.

A. Paulauskas atkreipė dėmesį į vieną detalę, apie kurią jau ne kartą buvo pranešta: dėl merginos dingimo į policiją jos draugas kreipėsi, praėjus kiek daugiau nei valandai po to, kai ji nebeatsiliepė telefonu.

„Netgi kai vaikai namo negrįžta laiku, dar galvoji, gal kur telefoną numetė, kad jis išjungtas ar šiaip neatsiliepia. Neskambini gi iš karto į policiją. Šiuo atveju susidaro įspūdis, kad merginos dingimas tarsi buvo nuspėtas. Jeigu ji neatsiliepia telefonu, tai jau – kažkoks kriminalas. Gal tokia mintis duos tam tikrą postūmį ir tyrėjams?“ – svarstė A. Paulauskas.

Artūras Paulauskas
Artūras Paulauskas
© DELFI / Domantas Pipas

Vertindamas jau žinomus faktus, kad brangus automobilis, kuriuo iš namų Plungėje išvažiavo mergina, buvo rastas pakankamai greitai ir netgi, atrodytų, neapgadintas, A. Paulauskas teigė, jog tai įrodo, kad greičiausiai jos dingimas nesusijęs su apiplėšimu.

Kam tuomet grobti merginą?

„Dėl grobimo nebūčiau tikras. Būna ir kur kas paprasčiau, nei mes kartais įsivaizduojam. Nenorėčiau daryti apibendrinimų, bet šiuo atveju praverstų pasvarstyti, dėl ko daromi nusikaltimai – dėl turto, pinigų, siekiant paslėpti kitą nusikaltimą. Šiuo atveju turtas nusikaltėlių nedomino. Automobilis geras, bet jis sekamas. Todėl vogti jį buvo pavojinga, nors tikri vagys, matyt, su ta saugos sistema būtų susitvarkę. Mano galva, nusikaltėlių tikslas buvo ne turtas. Tuomet ir kyla klausimas, ko buvo norima iš merginos? Taigi, ir reikėtų labai atidžiai pasidomėti jos aplinkos žmonėmis“, – kalbėjo A. Paulauskas.

Pro jo akis neprasprūdo ir dingusios merginos mobiliojo telefono radimo aplinkybės. Buvęs prokuroras svarstė, kad jį ant kelio galėjo išmesti ir pati I. Strazdauskaitė, taip bandydama parodyti, kad jai kažkas atsitiko ir kur jos pėdsakai. Tačiau kodėl telefonas buvo išjungtas? Jei mergina pati jį metė, tarkim, pro automobilio langą, tai greičiausiai nebūtų išjungusi. O gal telefonu atsikratė nusikaltėliai, nes jis jiems galėjo būti per daug pavojingas, kaip nusikaltimo įvykio vietos signalizuotojas?

A. Paulauskas neatmetė galimybės, kad merginos dingimas gali būti susijęs ir su kokio nors pakelių maniako nusikalstama veikla: „Visiškai tikėtina ir tai, bet man užkliuvo informacija, kad prie Žeimių kameros užfiksavo du automobilius. Jei tai tiesa, gal tuomet ji nebijojo to antro automobilio? Gal jo palyda jai nebuvo netikėta?“

A. Paulauskui, dirbant prokuroru, yra tekę tirti ne vieną rezonansinį įvykį. Ar buvo koks nors panašus į I. Strazdauskaitės dingimą, jis nekonkretino, tik nelinksmai pastebėjo: „Ne vieną nužudymą yra tekę pradėti tirti, prieš tai gavus informacijos, kad žmogus dingo.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žadėjo, kad dirbs ūkyje, bet pateko į sekso vergiją: emigrantės pasakoja siaubingus dalykus (27)

Vos baigusios mokyklą jos emigravo, tikėjosi pradėti dirbti ūkyje, tačiau pateko į tikrų...

Pamatykite, kaip atrodo prabangiausi Vilniaus viešbučių apartamentai moka 2800 eurų už naktį (43)

Prabangių viešbučių galima surasti įvairiuose miestuose, vis dėlto itin prabangių apartamentų,...

Rimvydas Valatka. Seimo durnynas (receptas Lietuvai) (263)

Aną rudenį, kai rinkėjų armija masiškai keršijo savo mamoms specialiai nusišaldydama ausis ir...

Svetimus pinigus saugančiose įstaigose galima rasti tikrai prašmatnių automobilių (26)

Lietuvos banko pranešimas apie tai, kad kredito unija „ Taupkasė “ yra įsigijusi prabangius...

Panevėžyje triumfavęs „Žalgiris“ tapo vienvaldžiu LKL lyderiu (41)

„Betsafe- LKL “ čempionato lyderių akistatoje – įtemptas trileris, neįprasta mačo pabaiga...

Atviras Krivicko interviu: apie naują verslą, žmonos knygą ir ilgametės santuokos paslaptis (239)

Iš televizijos pasitraukęs Kristupas Krivickas , regis, tapo tik dar įdomesnis žmonėms. Kaip...

Savo aprangos stilių Druskininkuose parodė visi: nuo valytojos iki direktoriaus (2)

Nors įprastai DELFI Stilius skaitytojų pamėgto ciklo „ Penktadienio aprangos kodas “ vyksta į...

Medicinos pažanga: praryta piliulė praneš gydytojui būtiną informaciją

JAV įstatymus reglamentuojančios institucijos leido gydytojams skirti pirmąjį intuityviosios...

Šlapdribos nuniokotai Klaipėdai dar vienas smūgis: vėl skandina lietus (47)

Klaipėdiečiams dar neatsigavus po savaitės pradžioje miestą skandinusios stichijos, sekmadienį...

Rusijos megaprojektas įgauna formą: Putinui tai ypač svarbu (853)

Tolydžio aiškėjanti Kerčės tilto konstrukcija jau kurį laiką yra vienas iš didžiausią...