aA
Po konflikto su Kremliaus elito atstovais iš Rusijos pabėgęs buvęs milijardierius bei itin artimas Vladimiro Putino bičiulis Sergejus Pugačiovas atskleidė tik siauram išrinktųjų ratui žinomas paslaptis. Jis papasakojo, kaip įsitikino, jog V. Putinas visiškai nevertina net artimiausių draugų gyvybių, ir atskleidė, dėl ko Rusijos prezidento paniškai bijojo net jo buvusi žmona Liudmila.
Liudmila Putina, Vladimiras Putinas
Liudmila Putina, Vladimiras Putinas
© AFP/Scanpix

Brangaus vyno gurkšnojimas baigėsi V. Putino žmonos ašaromis

Asmeninį gyvenimą itin saugantis V. Putinas, panašu, tikrai turi ką slėpti. Buvęs itin artimas jo bičiulis, šiuo metu Prancūzijoje gyvenantis rusų milijardierius S. Pugačiovas Ukrainos žurnalisto Dmitrijaus Gordono laidoje atskleidė tik itin siauram išrinktųjų ratui žinomus faktus.

S. Pugačiovas – neeilinė asmenybė. „Kremliaus bankininku“ vadintas oligarchas vadovavo prezidento Boriso Jelcino administracijai, padėjo V. Putinui ateiti į valdžią, tapo itin artimu jo draugu. Jis yra minėjęs, kad su V. Putinu svarbiais klausimais tekdavo bendrauti „kasdien ir dieną, ir kartais naktį“.

Po konflikto su V. Putino aplinkos žmonėmis S. Pugačiovas neteko didžiosios dalies savo turto, o šiuo metu gyvena Prancūzijoje. Jo istorija išsamiai aprašyta Katerinos Belton knygoje „Putino žmonės. Kaip KGB susigrąžino Rusiją, o tada susirėmė su Vakarais“.

„Pamenu, aptariant kažkokius reikalus su V. Putinu sėdėjome jo virtuvėje. Tiesa, tai buvo ne įprasta virtuvė, o didžiulė patalpa rezidencijoje.

Neprisimenu tiksliai, apie ką kalbėta, bet atsidarėme vyno butelį, išgėrėme po dvi taures. Pasiūliau išgerti dar, tačiau tam netikėtai ėmė prieštarauti Liudmila [buvusi V. Putino žmona – red.]. Ji sakė, kad to nereikia, manęs prašė daugiau nepilti vyno.

Vladimiras Putinas, Liudmila Putina
Vladimiras Putinas, Liudmila Putina
© AP / Scanpix

V. Putinas kaip tik kalbėjo, kad viskas čia gerai, dar išgers, žmonai pasiūlė prisijungti, išgerti kartu. Mes išgėrėme, tada Liudmila apsiverkė ir kažkur išėjo. Nieko nesupratau, juk geriame puikų vyną „Petrus“ [butelis kainuoja virš 4 tūkst. eurų – red.], kurį aš atvežiau iš Prancūzijos“, – keistą L. Putinos elgesį, jos primygtinį prašymą daugiau nebegerti vyno prisiminė buvęs artimas V. Putino draugas.

Išgėręs V. Putinas su žmona atlikinėdavo dziudo pratimus

Milijardierius minėjo po pasisėdėjimo su V. Putinu pakilo eiti, tarpduryje sutikęs raudančią jo žmoną Liudmilą, šios paklausęs, kas gi čia nutiko, dėl ko ji taip išgyvena?

V. Putino sutuoktinės atsakymas jį labai nustebino, moteris atskleidė tamsią Rusijos prezidento asmenybės pusę.

„Jam negalima gerti. Ar supranti, kad jis sadistas“, – L. Putinos žodžius prisiminė S. Pugačiovas.

Vladimiras Putinas vaikams demonstravo dziudo pratimus
Vladimiras Putinas vaikams demonstravo dziudo pratimus
© Reuters/Scanpix

Nelabai supratęs, ką reiškia šis pasakymas, rusų oligarchas moters pasiteiravo, kas iš tiesų vyksta.

„Jis dabar išgers ir pradės mane gniaužyti, su manimi dziudo triukus atlikinėti. Po to visą savaitę būnu su mėlynėmis, niekur negaliu išeiti“, – desperatiškai nuskambėjusį L. Putinos atsakymą citavo S. Pugačiovas.

Su L. Putina Rusijos prezidentas išsiskyrė 2013 metų birželio mėnesį. Jų santuokoje gimė dvi dukros – Marija ir Katerina.

Kremliaus valdininkui advokatus pasamdęs turtuolis sulaukė V. Putino klausimų

Panašu, jog V. Putinas – ne tik sadistas, kuris išgėręs su žmona atlieka kovinių imtynių veiksmus, po ko ji negali savaitę rodytis viešumoje, bet ir kur kas pavojingesnis žmogus, nevertinantis net jam gyvenime labai padėjusių draugų gyvybių.

S. Pugačiovas prisiminė situaciją, kai Šveicarijos teisėsaugos reikalavimu buvo sulaikytas buvęs Kremliaus reikalų tvarkytojas, Rusijos ir Baltarusijos sąjungos sekretorius Pavelas Borodinas. Jis kaltintas tuo, jog iš dviejų bendrovių už Kremliaus remonto darbus gavęs 49 mln. Šveicarijos frankų kyšių, bet galiausiai buvo išteisintas ir grįžo į Rusiją.

Pasak S. Pugačiovo, būtent P. Borodinas buvo tas žmogus, kuris „visų paliktam, benamiui ir bedarbiui“ V. Putinui suteikė darbą.

Sergejus Pugačiovas
Sergejus Pugačiovas
© Reuters/Scanpix

2001 metais P. Borodinas įtariant korupcija buvo sulaikytas Jungtinėse Amerikos valstijose (JAV) ir perduotas Šveicarijai. Į milijardierių S. Pugačiovą kreipėsi Kremliaus valdininko žmona, oligarchas pasamdė advokatus, šiems mokėjo už jų darbą.

S. Pugačiovas prisiminė, kaip vieno pokalbių su V. Putinu metu šis paklausė, kaip Šveicarijoje klostosi P. Borodino reikalai, domėjosi, ar jais užsiimama.

„Jam pasakiau, kad čia nėra kuo užsiimti, pasamdyti advokatai, kurie dirba savo darbą ir tiek“, – sakė S. Pugačiovas bei prisiminė itin įdomią detalę.

Prašė nužudyti daug padėjusį žmogų, sakė, kad tai daryta daug kartų

Kalbantis kabinete V. Putinas savo bičiulį S. Pugačiovą pakvietė eiti į liftą, kuriuo niekas kitas neturėjo teisės naudotis, kaip tik pats V. Putinas ir asmeninė apsauga šiam paprašius. Vyrams atsidūrus lifte, V. Putinas paspaudė mygtuką vykti žemyn, po akimirkos paspaudęs „stop“ sustabdė liftą.

„Tada jis manęs pasiteiravo, ar ten, Šveicarijoje, esantys vaikinai „yra patikimi“. Nieko nesupratau, pasakiau, jog normalūs teisininkai ir tiek. Tada jis man sako, jog Paša [P. Borodinas – red.] po sulaikymo JAV jau ėmė kalbėti [duoti parodymus – red.], klausė, ar aš įsivaizduoju, kiek ir ko jis dar prišnekės būdamas Šveicarijoje.

Niekaip nesupratau, kokių gi paslapčių P. Borodinas gali žinoti, ar ką reiškia klausimas apie pasamdytų teisininkų „patikimumą“, – prisiminė įtakingas pareigas Kremliuje ėjęs buvęs rusų oligarchas.

Buvęs artimas draugas – apie išgėrusio Putino pomėgius: jo bijojo net žmona
© AFP / Scanpix

Po akimirkos Rusijos prezidentas savo draugui išsakė prašymą, kuris, S. Pugačiovo žodžiais, buvo toks klaikus, kad sukėlė netgi ne šoką, bet tiesiog įvarė į transo būseną.

„Jeigu ten pas tave patikimi vaikinai, galima jam per galvą kuo nors sunkesniu vožtelėti, susukti į kilimą, įkrauti į privatų lėktuvą, atvežti čia ir palaidoti. Mes taip darėme jau daug kartų“, – Rusijos prezidento V. Putino pasiūlymą citavo buvęs jo bičiulis S. Pugačiovas.

Tik po to, kai suvokė, kokį šoką sukėlė toks pasiūlymas, V. Putinas iš lifto grįžo atgal į savo kabinetą, bandė nukreipti pokalbį kitomis temomis.

Anot su V. Putinu artimai draugavusio oligarcho S. Pugačiovo, pasiūlymas nužudyti jam iš tiesų daug padėjusį žmogų, lavoną atgabenti į Rusiją ir slapta palaidoti parodo tikrąjį jo požiūrį tiek į draugystę, tiek ir į žmogaus gyvybę.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(338 žmonės įvertino)
4.4260

Top naujienos

Pilkasis kardinolas: Putino draugą Patruševą su Rusijos prezidentu sieja ne tik kruvinos paslaptys (2)

Nikolajus Patruševas užsienio analitikų vadinamas vienu įtakingiausių Rusijos žmonių,...

Maksimas Butčenka

Vieno šiurpiausių rusų išpuolio liudininkas: po okupantų „pažado“ – egzekucija (20)

Pokalbis su Anatolijumi Jegorovu vyko viename Kyjivo bute, kai jis vienai dienai buvo atvykęs į...

Karas Ukrainoje. JAV žvalgyba mano, kad mūšių tempas Ukrainoje lėtės (7)

284-ioji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. JAV žvalgyba mano, kad mūšiai Ukrainoje toliau...

Tai – didžiausios žmonių burnos pasaulyje: išmatavo ir parodė, kad apžioja itin didelius objektus

Taip, jūs tai pamatėte – šie žmonės – didžiausių burnų savininkai visame pasaulyje. Tarp...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė; „Mano investicija“

Investicija į NT: ar dabar geras metas pirkti ar parduoti būstą? (2)

Ar dabar geras metas pirkti būstą sau ir investicijai, o galbūt jį parduoti? Kokie pokyčiai...

10 receptų, kai norisi saldaus: gaminti nesudėtinga, o skonis – fantastiškas

Jei sako, kad nemėgsta saldumynų , galima įtarti, kad dar neragavo tinkamo deserto . Kaip ir...

Natalija Bunkė palietė skaudžią patyčių temą: papasakojo, ko moko sūnų Kristupą ir kodėl jis lankosi pas psichoterapeutą (3)

Patyčios šiandien – itin opi problema, paliečianti ne tik vaikus, bet ir suaugusius žmones. Šia...

Jasikevičius vėl pyko dėl to paties: einame į aikštę ne žudyti, o žaisti

Šią savaitę „Barcelona“ laimingai išgyveno dramą Eurolygos rungtynėse Berlyne, kur 88:86...

Šiaulių apskrityje savo namuose rasti keturi lavonai be išorinių sužalojimų

Šiaulių apskrityje šeštadienį rasti keturi mirę žmonės be išorinių sužalojimų. Visi jie...

Užburianti žiemos meditacija: sniego nubalintame miške įsivyravo visiška ramybė

Balti sniego patalai, apšarmoję medžiai ir miško ramybė – taip šiuo metu atrodo...