aA
Buvę „valstiečių“ frakcijos nariai spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose planuoja dalyvauti skirtingai – vieni rinkimuose dalyvaus kitų partijų gretose, kiti – savarankiškai, o dalis jų neslepia, kad dar nėra apsisprendę.
Buvę valstiečiai suka skirtingais keliais: ruošiasi svarbiems pokyčiams
© DELFI / Domantas Pipas

Eltos kalbintas Mišrios Seimo narių grupės narys, anksčiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijoje dirbęs Povilas Urbšys, tvirtino, kad jeigu dalyvaus Seimo rinkimuose, tai kels savo, kaip nepriklausomo politiko, kandidatūrą. Tą jis planuoja daryti Panevėžyje.

„Politikoje vienas svarbiausių principų, kurį, jeigu gali, tai turi išsaugoti – nepriklausomumas. (...) Dabar, jeigu apsispręsiu dalyvauti rinkimuose, tai laikysiuosi to paties principo – kaip save išsikėlęs. Tikrai nebūsiu jokiame sąraše“, – Eltai apie savo planus kalbėjo P. Urbšys.

„Jeigu nuspręsiu dalyvauti, aš kelsiuosi (kandidatūrą – ELTA) Panevėžyje“, – pabrėžė jis.

Panevėžyje rinkimuose į Seimą dalyvaus ir kitas Seimo narys, prieš metus iš LVŽS frakcijos pasitraukęs ir prie konservatorių frakcijos prisijungęs parlamentaras Bronislavas Matelis.

Politikas tvirtino nesąs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, tačiau, teigė jis, nusprendė nesiblaškyti, todėl rinkimuose dalyvaus būtent su šia partija.

„Kaip žinoma, aš nusprendžiau ateiti į Tėvynės sąjungos frakciją Seime prieš metus, tai jie mane kviečia dalyvauti rinkimuose su šios partijos vėliava. Šiuo metu yra įvykęs Tėvynės sąjungos Panevėžio skyriaus susirinkimas ir jie mane iškėlė kandidatu“, – Eltai sakė B. Matelis.

Jo teigimu, kandidatūra tikriausiai bus iškelta toje pačioje apygardoje, kur B. Matelis jau yra kandidatavęs į Seimą – Nevėžio.

„Toje pačioje apygardoje (Nevėžio – ELTA), bent jau tokie ketinimai yra. Mano pavardė yra atiduota partijos vadovams ir jie dabar spręs. Aš manau, kad viskas bus sėkmingai. (...) Aš nesu partijos narys, bet taip sutarėm, kad nebesiblaškytų rinkėjai – eiti su šios partijos vėliava“, – pridūrė B. Matelis.

Dar viena Seimo „valstiečiams“ priklausiusi, bet vėliau iš jų gretų pasitraukusi parlamentarė Dovilė Šakalienė Eltai sakė, kad rinkimuose dalyvaus kartu su Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Ji 2017 m. tapo LSDP frakcijos nare, o vėliau, tų pačių metų gruodį – ir partijos nare.

„Trečius metus nuosekliai dirbame kartu, siekdami suformuoti kairiąją darbotvarkę, kuri realiai spręstų socialinės atskirties, nelygių galimybių – nuo švietimo sistemos iki darbo rinkos – problemas, užtikrintų kokybiškas ir prieinamas paslaugas, pavyzdžiui, sveikatos, socialines ar švietimo, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.

Gintauto Palucko vadovaujami socialdemokratai susigrąžina tikrą kairiąją kryptį, kurioje visų – taip pat ir socialinių, kultūrinių – teisių apsauga yra prioritetas“, – Eltai sakė D. Šakalienė.

Paklausta, kokioje apygardoje LSDP kels jos kandidatūrą, politikė atsakė, kad tai dar nėra galutinai nuspręsta.

„Partijos narių pageidavimai ir skyrių pasiūlymai įvairūs, bet faktas, kad būtų logiška tęsti darbą Vilniuje, ten, kur gyvenu. Tai būtų patogu ir rinkėjams, atliepiant lūkesčius dažniau matytis ir bendrauti“, – teigė D. Šakalienė.

Tuo metu kitas parlamentaras – Egidijus Vareikis, LVŽS frakciją palikęs vasario pradžioje, iškart informavo, kad planuoja prisijungti prie Seimo nario Rimanto Jono Dagio steigiamos partijos – Krikščionių sąjungos „Santarvė ir gerovė“.

„Darau tai be didelės euforijos, tačiau ir įsitikinęs, kad mano žingsnis prasmingas ir reikalingas mums visiems. Ir tai nėra vien mano asmeninis apsisprendimas“, – į buvusius bendražygius savo „Facebook“ paskyroje kreipėsi E. Vareikis.

Dar vienas buvęs „valstiečių“ frakcijos narys, šiuo metu Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis parlamentaras Vytautas Bakas neslėpė, kad kartu dalyvauti spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose jį kvietė ne viena politinė jėga. Vis dėlto dar galutinio sprendimo nepriėmęs politikas pabrėžė, kad į parlamentą tikrai kandidatuos, o šiuo metu yra susikoncentravęs į projektą „Lietuvos darbotvarkė“ – kartu su bendražygiais, visuomenininkais ir mokslo atstovais siekia apsibrėžti, ko, pasak V. Bako, iš tiesų reikia Lietuvai.

„Svarstau įvairius bendradarbiavimo pasiūlymus, tariuosi su savo bendražygiais, susitikinėju su visuomenės grupėmis, žmonėmis, mes tariamės Lietuvos darbotvarkės klausimais. Kartu su partneriais, bendraminčiais pradėjome renginių ciklą Lietuvos darbotvarkės tema“, – Eltai apie savo politinius planus kalbėjo V. Bakas.

Paklaustas, ar ruošiasi įstoti į kokią nors partiją, ar eiti su kuria iš jų į rinkimus bendru sąrašu, V. Bakas atsakė, kad dalyvavimo rinkimuose formų gali būti įvairių.

„Mano darbotvarkė per tą tarpsesinį laikotarpį yra pakankamai intensyvi, aš susitikinėju ir su atskirais žmonėmis, ir su interesų grupėmis. Juo labiau, mano gyvenimas buvo pakankamai intensyvus visuomeninės veiklos požiūriu. (...) Tas tinklas žmonių, su kuriais mes dirbame, yra pakankamai nemažas – kalbamės, sulaukiu ir skambučių, žmonės atvažiuoja, pats susitinku, inicijuoju. Kalbamės su įvairiomis grupėmis ir labai svarbu susitarti ne dėl formų, kas kokį postą užims, (...) bet susitarti dėl pagrindinių idėjų ir principų – dėl Lietuvos darbotvarkės“, – pabrėžė V. Bakas.

„Dalyvausiu politikoje ir visuomeniniame gyvenime, nes pradėjau darbus, kuriuos jaučiu pareigą užbaigti“, – patikino jis.

Tai, kad dar nenusprendė, kokia forma ir su kuo dalyvaus Seimo rinkimuose, po pasitraukimo iš LVŽS frakcijos sakė ir parlamentaras Virgilijus Poderys. Parlamentaras garantuotas buvo tik tuo, kad į „valstiečių“ gretas tikrai nebegrįš.

Kitas buvęs LVŽS frakcijos narys – Justas Džiugelis savo politinių planų komentuoti nepanoro. Parlamentaras Seimo „valstiečių“ gretas paliko 2018 m. rugsėjį, o praėjusių metų kovą prisijungė prie konservatorių frakcijos.

Tuo metu aiškūs planai Seimo rinkimams yra LVŽS frakcijoje anksčiau dirbusio parlamentaro Mindaugo Puidoko. Jis 2019 m. lapkričio viduryje prisijungė prie Darbo partijos ir tapo „darbiečių“ Kauno miesto skyriaus vadovu.

„Turiu pergalingos patirties Seimo rinkimuose Kauno regione ir tikiu, kad dirbdami kaip vieninga komanda galėsime parengti stiprią, vertybinį pagrindą turinčią partijos programą bei tikrai sėkmingai pasirodyti artėjančiuose Seimo rinkimuose“, – tuomet teigė M. Puidokas.

Frakcijai nepriklausęs, tačiau ilgus metus buvęs „valstiečių“ partijoje, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis po nesutarimų su LVŽS lyderiu Ramūnu Karbauskiu rugsėjį pasitraukė iš partijos. Kalbėdamas apie planus artėjantiems Seimo rinkimams, V. Pranckietis teigė, kad šiuo metu labiausiai nori likti nepriklausomu politiku. Vis dėlto politikas pareiškė viltį sulaukti palaikymo iš LVŽS Kauno rajono skyriaus, kur jis dirbo anksčiau.

„Aš su „valstiečių“ partija nuo 2000 metų buvau. Ir tas skyrius yra, jis ir dabar matytų, kad aš turėčiau būti jų kandidatas. Bent jau aš to tikiuosi, jie taip man sufleruoja. Tad aš būčiau patenkintas dalyvauti su šios jėgos parama“, – LRT radijui sausio pabaigoje sakė V. Pranckietis.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
3.5625

Top naujienos

Šimonytė: visuomenininkai turėtų būti tik valstybės pagalbininkai, o ne jos skylių užkamšytojai (554)

Labai gerai, kad krizės atveju žmonės mobilizuojasi ir padeda valstybinėms institucijoms, – bet...

Skvernelis kreipėsi į senjorus: ragina niekur neiti iš namų, prabilo apie pensijas (507)

Ketvirtadienio vakarą premjeras Saulius Skvernelis kreipėsi į Lietuvos senjorus prašydamas,...

Kasiulevičius palygino JAV ir Lietuvos prognozes: nors ir sunkiai, bet galime išvairuoti (184)

Ketvirtadienio vakarą profesorius Vytautas Kasiulevičius pateikė JAV Misisipės valstijos,...

Moterys demonstruoja absurdiškus manikiūro rezultatus – kas nutinka, kai užsidaro grožio salonai (160)

Žvelgiant į karštligiškas kai kurių moterų pastangas gelbėti nagų grožį, kai tenka laikytis...

Londone peiliu sužalotas lietuvis netrukus mirė gatvėje (195)

Ketvirtadienį Londono policija paviešino peiliu mirtinai subadyto žmogaus tapatybę: tai –...

Netrukus sulauksime tikro pavasario (6)

Šiandien Lietuvos orus lems gilus ir aktyvus Atlanto ciklonas. Naktį praslinkęs šaltasis...

Latvijoje nusidriekė 12 kilometrų laukiančių atvykti į Lietuvą automobilių eilė (170)

Latvijoje ketvirtadienio vakarą dėl atvykstantiesiems matuojamos temperatūros nusidriekė 12...

Užsikrėtusių koronavirusu skaičius pasaulyje perkopė milijoną (72)

Ketvirtadienio vakarą visame pasaulyje koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius perkopė...

Uždaroma „Rimi“ Kauno autobusų stotyje: koronavirusas patvirtintas antram darbuotojui (75)

Nuo penktadienio uždaromas Kauno autobusų stotyje veikiantis prekybos centras „Rimi“ . Tokį...

Netikėtas sprendimas atvėrė neužgijusias žaizdas: dėl išžaginimo nuteistas politiko sūnus – jau laisvėje (445)

Aštuoniolikmetę merginą per prievartą į lovą įsitempęs ir ją išžaginęs politiko sūnus...

|Maža didelių žinių kaina