Į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų nemalonę patekę buvęs Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Stasys Karčinskas ir buvęs vicemeras Kastytis Vainauskas Kalėdų šventes praleis areštinėje.
Stasys Karčinskas
© "Panevėžio balsas"

Pirmasis įtariamasis – Stasys Karčinskas, kuriam kardomoji priemonė – suėmimas – pratęsta mėnesiui, į laisvę išeiti galės galbūt prieš pat Naujųjų metų šventę. Kastytis Vainauskas gali tikėtis į laisvę išeiti, jei tik jam nebus ir vėl pakeista kardomoji priemonė, prieš pat Kalėdas.

Abiem buvusiems valdžios atstovams pareikšti įtarimai dėl galimo kyšininkavimo bei galbūt vykdytų neskaidrių viešųjų pirkimų.

Pirmadienį kalbintas Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) skyriaus prokuroras Rimantas Vagrys „Panevėžio balsui“ aiškino, kodėl S.Karčinskui pakeista kardomoji priemonė ir suėmimas pratęstas: „Vyksta ikiteisminis tyrimas ir visi veiksmai atliekami taip, kad nebūtų jokių trukdžių atliekamam tyrimui. Daug veiksmų yra padaryta, bet įtariamajam suėmimas pratęstas, kad negalėtų daryti įtakos vykstančiam tyrimui.“

Pasak R.Vagrio, jis negali teigti, kad kitas įtariamasis – K.Vainauskas – iš areštinės bus paleistas prieš Kalėdas. „Negaliu į šį klausimą atsakyti, – aiškino prokuroras. – Viskas paaiškės tyrimo eigoje. Jeigu ikiteisminio tyrimo eiga vyks sklandžiai, įtariamajam kardomoji priemonė – suėmimas – gali būti ir nepratęsta.“

Be to, kad į STT akiratį pateko S.Karčinskas ir K.Vainauskas, pareigūnus sudomino dar du miesto savivaldybės tarybos nariai: partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Tomas Tarulis bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Gintaras Byčius. Pirmajam politikui pateikti įtarimai dėl kyšio reikalavimo. Jis buvo apklaustas ir paleistas. Po apklausos skirta kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti. T.Taruliui uždrausta bendrauti su tam tikrais asmenimis, kurie gali daryti įtaką ikiteisminiam tyrimui.

Konservatorius G.Byčius taip buvo paklaustas ir paleistas. Jam pareikšti įtarimai dėl nusikaltimų valstybės tarnybai. Jis galimai piktnaudžiavo savo tarnybine padėtimi ir bandė pataisyti savo pašlijusią finansinę padėtį.

Panevėžio apygardos ONKT skyriaus prokuroras R.Vagrys aiškino, kad visos bylos, susijusios su S.Karčinsku, KVainausku, T.Taruliu ir G.Byčiu, sujungtos į vieną. Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Generalinė prokuratūra kartu su STT bei Panevėžio apygardos ONKT skyriaus pareigūnais.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (61)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Įstatymai privertė sukurti verslą (21)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Orai: ateina tikri šalčiai (12)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (85)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

Po nužudymo Klaipėdos „Akropolyje“ apsaugos darbuotojams vėl kilo pavojus (58)

Klaipėdos prekybos centre „ Akropolis “ apsaugos darbuotojai sulaukė grasinimų papjauti. Dar...

Savo namuose ateities laukia su baime: netrukus šalia atsivers didžiausia kloaka (84)

Nerimas dėl ateities – taip trumpai galima apibūdinti nuotaikas, kurios vyrauja nedideliame...

Šios mikrotendencijos padės atnaujinti garderobą be didelių išlaidų

Pošventiniai su finansais susiję sunkumai neabejotinai turi įtakos drabužių įsigijimui. Laimei,...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (648)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (68)

Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...