aA
Dvidešimt trejų metų vilnietis Laurynas Juozas Liutkus daugiau nei prieš metus viešai kreipėsi į Krašto apsaugos ministrą Juozą Oleką su prašymu grąžinti šauktinių kariuomenę, todėl jam tokį sprendimą priėmus tą pačią dieną pasisiūlė į savanorius.
Laurynas Juozas Liutkus
© Facebook nuotr.

„Patriotiški jausmai man niekuomet nebuvo svetimi. Nuo mažens žaviuosi karinėmis pajėgomis, norėjau stoti į Karo akademiją, tačiau maniau, kad tam fiziškai nesu pasiruošęs.

Be to, kai tik prasidėjo įvykiai Ukrainoje, mes su draugais pirmieji surengėme piketą prie Rusų konsulato Klaipėdoje. Aš pats tuo metu laikiau plakatą: „Olekai, grąžink šauktinius“. Išgirdo, šauktinių kariuomenę grąžino, taigi, tėvynės labui“, – šmaikštavo L. J. Liutkus.

Anot jo, atlikti pareigą tėvynei jokiu būdu nėra bausmė, tai – garbė.

Didesnės garbės nei žūti už tėvynę nėra

„Kaip sakydavo mūsų protėviai: „Su skydu arba ant skydo“. Turbūt didesnės garbės nei žūti už tėvynę nėra. Todėl nelaukiau, kol mane pašauks, nuėjau ir užsirašiau“, – sakė vaikinas.

Jis pamena, 2008 metais, dar būdamas 16-os, gavo raštą, perspėjantį, kad po dvejų metų turės atvykti, tačiau to nebesulaukė, nes tais metais šauktinių kariuomenė buvo panaikinta.

„Net tėtis man sakydavo: „Nesimokysi, niekur neįstosi, nieko, į kariuomenę. Išmokys, grįši, viskas bus gerai“, – pamena vaikinas.

Būsimas krašto pajėgų savanoris apie raudančius šauktinius: verkia tik silpnieji
© Facebook nuotr.

Su šiuo požiūriu jis sakė visiškai sutinkantis. Maža to, yra įsitikinęs – kariuomenė padeda tapti vyrais.

„Tai mokykla, kur tu išmoksti disciplinos, tvarkos, atsakomybės. Galų gale, kaip lovą pasikloti ar spintelę susitvarkyti. Manau, tai turėtų būtina iš tėvų išeinantiems ir į gyvenimą kabintis bandantiems jaunuoliams, kad neišeitumei lepšis“, – patikino L. J. Liutkus.

Įvardijo, kas labiausiai verkia dėl šaukimų

Tarnybai jis išsirinko Klaipėdoje esantį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną, kur susitarė pasimatyti ir su savanorišką karo tarnybą ketinančiais atlikti draugais.

„Daug kas iš mano draugų pateko į šauktinių kariuomenę – vyresnių ir jaunesnių. O tie, kurie nepateko, net nusivylė. Ne kartą girdėjau: „Na, ką, važiuoju užsirašyti į savanorius“, – patikino jis.

Pasak vaikino, dėl to, kad gavo šaukimą tarnauti verkia tik silpnieji.

„Atkreipiau dėmesį, kas dėl to labiausiai skundžiasi. Dažniausiai tai žmonės, kurie apsimeta, kad žiauriai dirba, nors iš tikrųjų jie – statybininkai ar padavėjai, kurie arbatpinigius vadina alga, sako, kad jų dėka klojasi ateitį. Arba pasiteisina tuo, kad turi šeimą. Atsiprašau, susimesti su mergina ir išsinuomoti pas močiutę su ūsais kambarį tai dar nėra šeima. Juokinga“, – mano L. J. Liutkus.

Savanorius nuo šauktinių siūlo atskirti

Jo negąsdina nei teiginiai, kad tuoj prasidės karas ar, kad šauktiniai taps tik mėsa patrankoms.

„Jei mes nesiginsime, tai niekas mūsų neapgins. Kažkiek, kad ir tą valandą, kaip kiti juokauja, turėsime gintis. Mane liūdina, kai mano draugai verkšlena dėl šaukimų. Kaip tu gali neiti pasiruošti ginti savo šeimos, kiemo, namo, artimųjų, krašto?“, – retoriškai klausė L. J. Liutkus.

Jis įsitikinęs, kad apmokymai, kaip elgtis atveju, kai valstybė – pavojuje, būtų reikalingi visiems piliečiams, nes saugumas yra svarbiausias dalykas.

Laurynas Juozas Liutkus
Laurynas Juozas Liutkus
© Facebook nuotr.

JAV karių požiūris privertė susimąstyti

Anot vaikino, kol kas nėra aišku, kada sąjungininkai padės, o kada – ne. Jis tikina neseniai kalbėjęs su Lietuvoje tarnaujančiais JAV kariais, jų pozicija L. J. Liutkaus nenustebino, tačiau privertė sunerimti.

„Jie sakė: „Čia – Jūsų žemė, Jūsų kraštas, o mes atvažiavome laikinai, gauname už tai pinigus, nei pažįstame Jus nei ką. Ateiname tik ginti kažko svetimo“, – pokalbį prisiminė jis.

Pasak L. J. Liutkaus, yra daugybė lietuvių, kurie baigia mokyklas, užsiima neaiškiomis veiklomis, nors galėtų eiti į kariuomenę, kuri padėtų jiems tapti pilietiškais jaunuoliais.

„Galbūt tas jaunuolis, kuris prieš tai tik galėjo daužyti langus pasislėpęs po balkonu ir sukti suktinę, po kariuomenės taps visai kitokios pasaulėžiūros“, – svarstė vaikinas.

Veiklą kariuomenėje ketina tęsti

L. J. Liutkus tikino šiuo metu specialiai nesiruošiantis tarnybai, tačiau labai laukiantis trečiadienio, kuomet bus tikrinama jo sveikata.

„Kai kiti galvoja, kaip nuslėpti gerą savo sveikatą, aš galvoju, kaip nuslėpti senas traumas. Labai noriu tarnauti, man būtų labai gėda, labai nusivilčiau, jei nepavyktų patekti į kariuomenę. Specialiai kariuomenei nesiruošiu, tiesiog labai to laukiu, džiaugiuosi. Noriu, kad laikas greičiau praeitų“, – patikino jis.

Laurynas Juozas Liutkus
Laurynas Juozas Liutkus
© Facebook nuotr.

Maža to, jei pateks į savanorių kariuomenę ir sėkmingai atliks tarnybą, jis planuoja ir toliau tęsti savo veiklą krašto apsaugoje.

„Žmonos neturiu, nuostabaus darbo – taip pat ne. Paskaičiavau, kad tie 9 mėnesiai mano gyvenimo tikrai nesugriaus, o gal net pataisys. Įkrės košės, išmokys būti šaltų nervų, atsakomybės“, – lūkesčiais pasidalijo vaikinas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Prostitucijoje išnaudotų lietuvių istorijos sukrėtė net visko mačiusią pareigūnę iš Švedijos: viena jų tapo filmu (109)

Net praėjus daugiau nei dešimtmečiui prostitucijoje išnaudotų lietuvaičių istorijos yra...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (2)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...

Aukštaitijos sostinė stoja? Darbdaviai jau skaičiuoja susitraukusius pelnus ir pereina į taupymo režimą (154)

Lietuvos ūkio variklis sukasi visu pajėgumu. Pastaraisiais metais augusi ekonomika išjudino ir...

Ekspertai: po Lenkijos rinkimų politikoje labiausiai tikėtinas tęstinumas

Lenkijos valdančiajai dešiniųjų pažiūrų partijai „ Įstatymas ir teisingumas “...

Po skyrybų dramos – atviras Andriaus Šedžiaus interviu apie vaikus: apie tai vėliau teks papasakoti ir mažyliui (63)

Neseniai skyrybas išgyvenęs verslininkas Andrius Šedžius dabar visą savo dėmesį sakosi...

Sunkiai sergančios aktorės Anastasijos Zavorotniuk dukra pasidalijo jautria žinute (47)

Šeštadienį, spalio 12-ąją, sunkiai serganti aktorė Anastasija Zavorotniuk kartu suvyru Piotru...

Mirotičiaus šou laimėjo „Barcelonai“ trilerį prieš „Valencia“, Kulboka padėjo nugalėti „Baskonia“ (1)

Nikola Mirotičius surengė fenomenalų pasirodymą bei vienas ant savo pečių ištempė...

Metusi mokytojos darbą emigravo į Norvegiją: griauna stereotipus apie fabrikuose žuvį dorojančius tautiečius (151)

Pedagogės Laimutės Skiudulės vardą, be abejo, žino kone kiekviena Stavangerio ( Norvegija )...

Kokią klaidą lengva padaryti ruošiant avietes žiemai – profesionalo komentaras kaip avietes apsaugoti nuo šalnų (2)

Gediminas Cijūnaitis , gediminosodai.lt savininkas, dalinasi patirtimi, kaip elgtis su avietėmis,...

Ant bangos: Rapšys iškovojo dar vieną auksą Berlyne (48)

Įspūdingą formą šį sezoną demonstruojantis Danas Rapšys iškovojo dar vieną aukso medalį...