aA
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius Vitas Matuzas pasakoja apie žydinčią demokratiją ir atskleidžia paslaptį, dėl ko didinamas pridėtinės vertės mokestis (PVM).
Vitas Matuzas
Vitas Matuzas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Naujai išrinkta Prezidentė, dar nepradėjusi eiti pareigų, liepė premjerui išsiųsti A.Šemetą į Briuselį, kad jos buvusi bendradarbė Finansų ministerijos sekretorė Ingrida Šimonytė taptų ministre? Ar čia ne diktatas?

Oi, ne. Mes kol kas puikiai sutariam su D.Grybauskaite (manau, taip bus ir toliau).
Partijoje mes nesvarstėme naujo finansų ministro kandidatūros, mes visi I.Šimonytės pavardę išgirdome iš spaudos, o ne iš partijos pirmininko, premjero A.Kubiliaus. Frakcijoje apie jokias pavardes nekalbėjome. Oficialiai aš jokių kandidatūrų nesu girdėjęs, bet neatmetu, kad taip gali būti – I.Šimonytės variantas man būtų priimtinas.

Kažkada Jūs pats buvote minimas kaip galimas partijos kandidatas. Kodėl dabar ne?

Ten buvo impulsyvus Irenos Degutienės pasisakymas. Kai ji pasakė: tu, Matuzai, eisi į finansų ministrus, buvo baisiau net už tai, kad Arūnas Valinskas Algimantą Salamakiną velniop pasiuntė. Manau, kad šiandien reikia specialisto. Nesu aš stiprus tos srities specialistas.

A.Kubilius sakydavo, kad ministrai turi būti politikai. A.Šemeta susilaukdavo kritikos, kad jis buhalteris, ne politikas, o I.Šimonytė dar labiau – buvo tik vykdytoja.

O ar blogai buhalteris? Laikas krizinis, turi būti netradiciniai sprendimai. Dėl to aš premjerą pateisinčiau. I.Šimonytė yra puiki specialistė, aš su ja dirbu jau ne pirmas mėnuo. Mūsų partijos programa, antikrizinio plano mokestinė dalis – jos darbas.

Demokratinė politika užgniaužiama – kam tos partijos, jei biurokratai rašo programas?

Demokratija kaip tik žydi šiuo metu. Visos valdžios struktūros turi galimybę pateikti savo matymą, viziją ir siūlymus. Diskutuosime, nemanau, kad bus tokia vieninga nuomonė, jei jos kandidatūra bus pateikta. Bet skiriant ministrus labai svarbi ir Prezidento nuomonė.

Jūsų koalicijos partneriai nepatenkinti, kad per mažai tariamasi. Ar nerizikuojate susipykti?

Ir mūsų partijos viduje, ir su koalicijos partneriais reikėtų šiek tiek kitokio, glaudesnio dialogo. Aš už tai. Bet, manau, santykiai geri ir dalykiški. Dabar pateiktos biudžeto pataisos ir bus tas lakmuso popierėlis.

Liberalai nenori didinti pridėtinės vertės mokesčio. Ar tikrai reikia dabar tą mokestį padidinti 2 procentiniais punktais?

Tik puse lūpų pasakoma, dėl ko tas didinimas. Planuojame dideles investicijas į Lietuvos ūkį bendradarbiaujant viešajam ir privačiam sektoriui. Iki 10 mlrd. litų planuojama investuoti. Jei vien tik PVM didintume, aš tikrai nesutikčiau. Kai žinau, dėl ko planuojama, sutinku.

Paaiškinkit, kaip čia susijęs PVM didinimas ir 10 mlrd. Lt investicijų.

Jei trumpai drūtai, tai planuojama Margaret Tečer laikų Didžioji Britanija. Privatus kapitalas bendradarbiaus su viešuoju. Tokiu būdu remontuosime, renovuosime ir statysime švietimo, sveikatos, kultūros, sporto – visuomeninės paskirties objektus ir kelius. Bus investuojamas privatus kapitalas, o valstybė turi parodyti, kad ji sugebės per keletą metų mokėti už šias paslaugas. Taigi PVM didinimas ne vien tam, kad subalansuotume biudžetą. Tai toliau siekiantys žingsniai. Laukiamas rezultatas toks: 33 tūkst. naujų darbo vietų, per 700 mln. litų biudžeto pajamų ir „Sodros“ pustrečio šimto milijonų litų pajamų. Toks metinis laukiamas rezultatas per dvejus metus įsukus šitą programą.

Pirmasis tą viešojo ir privataus kapitalo partnerystę išbandė Artūras Zuokas su „Rubikonu“ ir griuvo.

Panevėžyje tą išbandėme, bet aš iš mero posto ne dėl to nugriuvau. Mes davėm impulsą statyboms. Miestas konkurso būdu paskyrė žemę. O privatus kapitalas pastatė sporto klubą su baseinu ir tiekė tą viešą paslaugą. Druskininkai tokiu būdu ką tik baigė konkursus – 15 metų privati kompanija, laimėjusi konkursą, prižiūrės gatves. Konkurso būdu savivaldybė pirko paslaugą – konkrečius 150 pavadinimų darbus. Miestas privatininkams mokės kasmet tam tikrą mokestį. Svarbiausia, kad toks investavimas neįeina į skolinimosi limitą.

„Valstiečių laikraštis“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

D+Kalbino Daiva Žeimytė-Bilienė, parengė Laura Tarandaitė

Dulkys apie interpeliaciją: pirmas žmogus, kuriam nunešiau savo planą, buvo šalies prezidentas siūlo galvoti apie kitokias gydymo paslaugų kainas

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys neskuba atsakyti į Seimo opozicijos pasirašytą...

D+Aistė Žebrauskienė

3 investavimo pamokos pagal Mauricą: kokių kvailysčių nedaryti ir kaip gauti didžiausią grąžą

„Jeigu mes tiek taupytume ir taip investuotume kaip Švedija, tai galėtume pasikelti savo...

Jasikevičius po lengvos pergalės gyrė ne tik Jokubaitį, bet ir Zdovcą (6)

„Barcelonai“ su Kauno „Žalgiriu“ nesužaidus nė keturių minučių Šarūnas Jasikevičius...

Savaitgalį – žiemiškai orai: kai kur smarkiai snigs (1)

Į šalį atslinkęs pietinis ciklonas atneš orų permainas ir žiemišką nuotaiką.

Šaro „Barca“ parodė klasę – „Žalgiriui“ leido kvėpuoti tik pusę kėlinio (244)

Penktadienio vakarą „Palau Blaugrana“ arenoje vykusiose Eurolygos 12-ojo turo rungtynėse turnyro...

Mokslininkai skubiai imasi naujojo COVID-19 varianto: tokios perdavimo spartos nebuvo nuo pat pandemijos pradžios baiminamasi, kad omikron „atims karūną“ iš delta atmainos (184)

Pietų Afrikos mokslininkai stengiasi žaibiškai išsiaiškinti, kaip greitai gali plisti naujojo...

Savo balso nebepažinęs Maksvytis braukė prakaitą: net nepavyko išeiti į Klaipėdą pasivaikščioti (7)

25:0 – tokiu spurtu po padrikos rungtynių pradžios raumenis pramankštinusi Lietuvos rinktinė...

D+Jurga Grigienė

Steve'ą Jobsą gydęs gydytojas apie galimybes įveikti vėžį: kai kurie jo patarimai dėl gyvensenos, mitybos ir papildų gali šokiruoti (1)

Medicinos ir inžinerijos profesorius, daktaras Davidas B. Agusas, dėstantis Pietų Kalifornijos...

Po pirmosios pergalės – skaudi procedūra: į Čekiją rinktinė keliaus sumažėjusi (6)

Lietuvos rinktinės vairininkas Kazys Maksvytis iš karto po mačo su Bulgarija atsisveikino su...

Imunologas Strioga apie naująją koronaviruso atmainą: gali kilti nauja pandemijos banga (83)

Imunologas Marius Strioga paaiškino, kodėl naujoji koronaviruso atmaina , jau gavusi omikron...