Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siekia padėti prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukoms sugrįžti į darbo rinką. Kaip pranešė SADM, ministerijos specialistai parengė Prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukų psichologinės reabilitacijos, profesinio orientavimo ir užimtumo programą 2003-2004 metams.
Ją įgyvendinant, planuojamas glaudus bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis, teikiančiomis socialinę paramą prekybos žmonėmis aukoms.

Šios programos tikslai - sukurti sąlygas prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukoms sugrįžti į darbo rinką, didinti šių žmonių motyvaciją dirbti, suteikti bei tobulinti profesinius bei bendruosius gebėjimus.

Programą numatoma vykdyti Alytaus, Klaipėdos, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Vilniaus savivaldybių teritorijose, o jos įgyvendinimui 2003 ir 2004 metais yra skiriama po 15 tūkst. litų iš valstybės biudžeto.

Iš šių lėšų planuojama apmokyti 12 darbo rinkos mokymo tarnybų konsultantų darbui programoje nurodytose savivaldybėse bei teikti prekybos moterimis ir prostitucijos aukoms konsultavimo bei profesinio mokymo paslaugas.

Programa bus vykdoma dviem etapais. Šiemet teritorinių tarnybų konsultantai ir psichologai bus parengti darbui su prekybos moterimis ir prostitucijos aukomis, jiems bus suteiktos žinios, kad jie galėtų įvertinti šios tikslinės grupės specifinius poreikius, atpažinti ir vertinti atitinkamus problemos aspektus ir taikyti tinkamus sprendimo būdus.

Kitąmet bus organizuotas seminaras konsultantams bandomajam programos įgyvendinimui apibendrinti, pasidalinti patirtimi, ją įdiegiant kituose regionuose; aktyviai dirbama su prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukomis ir skatinama šios tikslinės grupės asmenų motyvacija reintegruotis į darbo rinką.

Policijos tarnybų duomenimis, šiemet iki birželio Lietuvoje iškeltos 8 baudžiamosios bylos, susijusius su prekyba žmonėmis, sulaikyta 19 asmenų, nuo prekiautojų žmonėmis veiksmų nukentėjo 18 moterų.

1999-2002 metais buvo iškeltos 42 bylos, dėl prekybos žmonėmis įtariamaisiais ir kaltinamaisiais patraukti 62 asmenys, nukentėjusiomis pripažintos 53 moterys, dauguma jų - iki 25 metų amžiaus. Į teismą buvo perduota 10 bylų, nuteisti 8 asmenys.

Tarptautinių ekspertų teigimu, Lietuva yra prekybos žmonėmis eksporto, tranzito ir importo šalis. Moterys dažniausiai parduodamos ar vežamos į Vokietiją, Ispaniją, Nyderlandus, Daniją, Švediją, Norvegiją, Graikiją, Izraelį, Jungtinius Arabų Emyratus, Prancūziją ir Austriją.

Į Lietuvos didžiuosius miestus atvežamos arba toliau į Vakarų Europą siunčiamos moterys iš Ukrainos, Rusijos Kaliningrado srities, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos rajonų.

Šiemet JAV valstybės departamentas antrus metus iš eilės metinėje ataskaitoje teigiamai įvertino Lietuvos pastangas kovojant su prekyba žmonėmis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (267)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

Vilnietės skambutis į polikliniką atskleidė gilią sistemos problemą (30)

Šaltuoju sezonu, kai kas antras kosėja ir čiaudo, apsilankyti poliklinikoje – menkas malonumas....

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (365)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Lietuvių fenomenas: kylančios išmaniųjų telefonų kainos – nė motais (123)

Nepaisant to, kad 2017-aisiais visame pasaulyje augo išmaniųjų kainos, jų pardavimai taip pat...

Naujoje Brigitte Macron biografijoje – pikantiškos detalės apie jos santykių su Emmanueliu Macronu pradžią (128)

Brigitte Macron ir jos šeima sulaukė pasmerkimo, kai ji pradėjo draugauti su savo mokiniu...

Gyvulininkystė „Žaliojoje savaitėje“ – daugiau, sunkiau, gauruočiau (12)

Berlyne vykstančioje didžiausioje Europos žemės ūkio parodoje „ Žalioji savaitė “, kurią...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (625)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Gyvai / „Volfas Engelman miestų taurės 2018“ pulo varžybų tiesioginė transliacija

Lazdas šiose varžybose surems po penkis geriausius laikinosios ir oficialiosios sostinių atstovus....

Radviliškio vaikų globos namuose kilo gaisras, įtariamas padegimas (2)

Radviliškio ugniagesiams šeštadienį teko skubėti į vaikų globos namus „Nykštukas“....

7 lengvi atsipalaidavimo būdai pagal Agnę Gilytę (5)

Visi esame be proto užsiėmę, labai svarbūs ir įsisukę į savo darbų ratą taip, kad retai kada...