aA
Įmonės „Bruneros“ atstovai teigia, kad maisto tiekimas Telšių rajono Upynos darželio mokyklos valgykloje, kur buvo užsikimšusi kanalizacija, atnaujintas.
Pietūs mokyklos valgykloje
© Ignas Rusilas

Taip pat įstaiga tvirtina, kad darbuotojui, Telšių „Ateities“ progimnazijos Degaičių skyriuje neužtikrinusiam maisto pristatymo pagal suderintą grafiką, skirta nuobauda.

Telšių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Telšių VMVT) pranešė, kad dėl pažeidimų „Bruneros“ laikinai uždrausta tiekti maistą Upynos darželio mokyklos valgykloje ir „Ateities“ progimnazijos Degaičių maisto išdalinimo skyriuje.

„Bruneros“ Marketingo skyriaus vadovė Silva Petrikauskienė BNS informavo, kad Upynos darželio mokyklos valgykloje antradienį užsikimšo kanalizacija, iškviesta avarinė tarnyba pašalino gedimą.

Anot S. Petrikauskienės, Maisto ir veterinarijos tarnybai pateiktas prašymas atnaujinti veiklą ir ketvirtadienį gautas leidimas atnaujinti veiklą.

Trečiadienį maistas Upynos darželio mokyklos auklėtiniams pristatytas iš kito įmonės gamybinio objekto, teigė „Bruneros“ atstovė.

Neplaninio patikrinimo metu Telšių „Ateities“ progimnazijos Degaičių maisto išdalinimo skyriuje VMVT inspektoriai nustatė, kad pagamintas maistas iš Eigirdžių pagrindinės mokyklos valgyklos atvežamas ne laiku, vaikų tėvai neturi galimybės susipažinti ar patikrinti valgiaraščių.

Anot „Bruneros“, Telšių „Ateities“ progimnazijos Degaičių skyriuje maisto gaminimo veikla nevykdoma ir maistas atvežamas iš kito padalinio. Komentare nurodoma, kad atsakingam darbuotojui, neužtikrinusiam maisto pristatymo pagal suderintą grafiką, pritaikyta nuobauda, padalinyje sustiprinta vidaus kontrolė.

Telšių VMVT, gavusi pranešimą apie galimai netinkamą vaikų maitinimo organizavimą Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje, per patikrinimą nustatė, kad maistas gamintas ir tiektas ne tik moksleiviams, bet ir šiai ugdymo įstaigai priklausančio darželio vaikams.

Anot inspektorių, maisto produktai vežti nesandariuose, šlapiuose termosuose, vakarienei skirtas maistas buvo pristatomas kartu su pietų patiekalais. Nustatyta, kad komplektuojant patiekalus, ant garnyro – makaronų dėtas guliašas plastikinėse dėžutėse, tokiu būdu sudarant sąlygas atsirasti kryžminei taršai.

Taip pat užfiksuota, kad maisto išdalinimo veikla gimnazijai priklausančiame darželyje vykdyta neturint tam leidimo – prašymą šiam leidimui gimnazijos vadovas pateikė tik po patikrinimo.

„Bruneros“ atstovės teigimu, maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimu ir kitais darželiui reikalingais leidimais turėjo pasirūpinti gimnazijos vadovybė, taip pat gimnazija pati atsakinga už maisto pristatymą.

„Maisto tiekėjas, mes, pagaminame maistą, o paslaugos pirkėjas, gimnazija, patys savo transportu atsiveža maistą į darželį ir išdalina darželio auklėtiniams, sutvarko indus ir patalpas. Maistą darželio auklėtiniams gaminame keturiems maitinimams. Transportą maisto vežimui mokykla atsiunčia tik du kartus per dieną. (...) Gimnazija ir darželio darbuotojai atsakingi už tai, kad maistas būtų laikomas ir pateiktas tinkamai ir tinkamo temperatūrinio režimo“, – teigiama atsakyme BNS.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Jungtinės Karalystės politiniame žemėlapyje – sunkiai įsivaizduojami pasikeitimai (129)

Anglijos šiaurėje esančius miestus sieja kasybos verslas, mirštanti pramonė ir gyventojų...

Naujakurės džiaugsmą aptemdė netikėtai sienoje atsiradęs įtrūkimas: kas už viską turės sumokėti? (24)

Įsigijus naują būstą, gavus raktus ir pirmą kartą pravėrus jo duris, ima didelis džiaugsmas....

Atsirado pirkėjas: už Vilniaus centrinį paštą pasiūlyta daugiau nei 11 mln. eurų (19)

Penktadienį pasibaigus Vilniaus Gedimino prospekte esančio centrinio pašto pardavimo aukcionui, jį...

Skambina pavojaus varpais – paslapties šydu Seimas gali grįžti į Viduramžius (14)

Ketvirtadienį Seimas nepriėmė galutinio sprendimo dėl parlamentaro Povilo Urbšio pasiūlymo...

Perspėja būti atsargiems: apsimetant lietuviška įmone platinamas pavojingas virusas

Istorija kartojasi: kaip ir šiais metais liepą, interneto vartotojams yra platinami laiškai,...

„Grigeo“ vadovas: jeigu verslą laikote blogiu, turbūt nesukūrėte nei vienos darbo vietos

Vieno darbuotojo jokia įmonė niekada nedrįstų atleisti – tai gero. Taip DELFI TV laidoje „...

Naujuose reitinguose – netikėtai „gera“ naujiena Seimo nariams (33)

Naujausi reitingai neša teigiamą žinią parlamentarams – spalį rekordinėse žemumose...

Vidas Bareikis savo laišku padėjo tašką: skiriasi su žmona Jurga Šeduikyte (116)

Kalbos, kad menininkų pora – Jurga Šeduikytė (39) ir Vidas Bareikis (33) – išgyvena...

Kraupus įvykis Vilniuje: troleibuso pervažiuotas vyras mirė įvykio vietoje (14)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Vilniuje , Savanorių prospekte, 6 maršruto troleibusas...