Ji teigė pirmadienio Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdyje pristačiusi tris „algoritmus“, kaip Vidaus reikalų ministerija, bendradarbiaudama su kitomis institucijomis, reaguos į nuo mobilizacijos į Lietuvą bėgančius Rusijos piliečius. Planai apima atvejus, kai būtų prašoma prieglobsčio, bandoma kirsti gamtinėmis kliūtimis nustatytą valstybių ribą.

„Pirmas dalykas – kas ką veiktų ir ką darytų, jei asmenys bandytų kirsti „žaliąją“ sieną. Kiti algoritmai – jei asmenys bandytų eiti per pasienio punktus, vyktų Kaliningrado tranzitu. Algoritmai sudėlioti, pozicija labai aiški, kad mobilizacijos vengimas nėra automatinis pretekstas tuos asmenis įsileisti ir suteikti galimybę jiems čia rasti prieglobstį“, – po VGT posėdžio rengiamus planus komentavo ministrė.

„Tokios rizikos gali būti, bet šiuo metu tokių atvejų tendencijos ir didelio srauto tikrai nematome“, – pažymėjo ji.

Ji tikino, kad pirmoji savaitė taikant griežtus apribojimus į Lietuvą norintiems patekti Rusijos piliečiams, buvo sėkminga, kadangi bandančių atvykti į šalį rusų sumažėjo 40 proc.

„Pranešus apie mūsų sprendimą matome ir prevencinį poveikį, kadangi apie 40 proc. sumažėjo Rusijos piliečių srautas, bandančių atvykti, atvyksta, kerta tranzitu Lietuvą. Akivaizdu, kad suveikė, turime rezultatą“, – teigė A. Bilotaitė.

ELTA primena, kad atsižvelgus į Rusijos vykdomą karinę invaziją į Ukrainą ir iš to kylančias grėsmes šalių nacionaliniam saugumui, Lietuva kartu su Latvija, Estija bei Lenkija nusprendė griežtinti Rusijos piliečių atvykimo kontrolę.

Vadovaujantis Seimo nutarimu „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ ir Vyriausybės patvirtintais kriterijais, nuo 2022 m. rugsėjo 19 d. į Lietuvos Respublikos teritoriją per visus pasienio kontrolės punktus atvykstantiems Rusijos piliečiams nepaprastosios padėties galiojimo metu bus taikomas individualus sugriežtintas patikrinimas.

Tuo metu trečiadienį Vladimiras Putinas pasakė kreipimąsi į tautą, kuriame pareiškė, kad šalyje skelbiama dalinė mobilizacija. Reaguojant į šį įvykį pirmadienį Prezidentūroje vyko VGT posėdis.

A. Bilotaitės teigimu, į Lietuva jau neįleisti 153 Rusijos piliečiai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją