„Daug vyksta dalykų visoje Lietuvoje, kur būna nesutarimų tarp profesinių sąjungų ar dar kažkokių ginčų, tai jeigu Vyriausybė kiekvienu atveju eis tiesioginio valdymo įvedimo keliu, tai čia labai keistai atrodytume“, – Eltai teigė V. Benkunskas.

„Aš vertinu, kad čia yra tiesiog kelių kandidatų rinkiminis cirkas, noras šia tema pasidaryti pigaus dėmesio ir tiek“, – pridūrė jis.
Vicemeras akcentuoja, kad derybose su VVT matoma teigiamų poslinkių.
„Aišku, situacija yra įtempta, derybos vyksta, jos vyksta galbūt ne taip greitai kaip mes norėtume, kaip aš pats matyčiau, čia jau galime kalbėti apie pabaigos greitesnį matymą, bet, matyt, pagrindinis dalykas, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą, o Seimo nariai šiuo atveju užsiiminėja cirku“, – sakė jis.

V. Benkunskas įsitikinęs, kad opozicijos siūlomas tiesioginio valdymo Vilniaus mieste įvedimas prie spartesnio situacijos sprendimo neprisidėtų.

„Seimo narių iniciatyva nei formaliai, nei teisiškai negali padėti šios problemos išspręsti, nes susitarti turi šalys, kurios yra derybose“, – akcentavo jis.

Politikas taip pat atkreipia dėmesį, kad Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ jau ne pirmą kartą imasi keistų iniciatyvų.

„Mes turėjome vasarą pasirengimą šildymo sezonui, tai vėl ten bandė daryti parlamentines tyrimų grupes, kurios taip ir nebuvo įsteigtos. Tai čia yra politikavimas ir nieko daugiau“, – teigė jis.

ELTA primena, kad Seimo opozicija ketvirtadienį teikia Seimui svarstyti rezoliuciją, kuria prašoma įvertinti, ar pakanka įstatymų numatyto pagrindo įvesti tiesioginį Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos valdymą, siekiant išspręsti susidariusią situaciją dėl užsitęsusio Vilniaus viešojo transporto vairuotojų streiko.

Rezoliuciją pasirašė trisdešimt opozicijos atstovų.

Gruodžio 5 d. prasidėjo neterminuotas „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) darbuotojų streikas. Skaičiuojama, kad streike dalyvauja apie 35 proc. VVT vairuotojų.

Gruodžio 19 d. duomenimis, streikuoja 433 darbuotojai. Nuo streiko pradžios iš viso į darbą grįžo 97 darbuotojai, nuo ketvirtadienio tai padarė 30 darbuotojų.

VVT skaičiuoja, kad viena streiko diena jai kainuoja apie 150 tūkst. eurų negautų pajamų.

VVT sostinėje aptarnauja 76 iš 105 maršrutų: penkis greituosius, 17 troleibusų ir 54 autobusų. Nuo ketvirtadienio užtikrintas 50 proc. autobusų ir daugiau nei 50 proc. troleibusų kursavimas.

Streikas turėjo vykti spalio mėnesį, bet buvo atidėtas, nes buvo pasiektas susitarimas nuo lapkričio vidurio VVT darbuotojų atlyginimą kelti 10 proc. Bet nebuvo sutarta dėl reikalavimo įtraukti darbo apmokėjimo sistemą į kolektyvinę sutartį.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)