aA
Jau birželio pabaigoje prasidėsiančiose trisdešimt trijose vasaros stovyklose kartu atostogaus lietuvių ir ukrainiečių vaikai. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skelbtam konkursui buvo pateiktos 85 švietimo paslaugų teikėjų paraiškos. Galutiniame etape atrinkti 33 švietimo paslaugų teikėjai, kurie organizuos vasaros stovyklas, skirtas mokinių socialinėms emocinėms ir pilietinėms kompetencijoms ugdyti.
Bendrose lietuvių ir ukrainiečių stovyklose atostogaus beveik 4 tūkst. vaikų
© DELFI / Tomas Vinickas

Stovyklose vaikai susipažins su ukrainiečių ir lietuvių kultūra, istorija, jiems bus pasiūlyti STEAM eksperimentai, įvairūs žaidimai, meninė, sportinė veikla.

Pvz., Alytaus rajone, Nemunaityje, Alytaus r. meno ir sporto mokyklos stovykloje „Draugystės tiltai“ 7–12 metų vaikai lankysis Alytaus kolegijoje įsikūrusiame STEAM centre, susipažins su naujausiais išradimais, išbandys šio centro galimybes. Stovykloje didelis dėmesys bus skiriamas socialinėms emocinėms kompetencijoms. iniciatyvumui ugdyti, vaikai eksperimentuos edukacinėse kūrybinėse dirbtuvėse ir kt.

Mobilioje „Žemaičių patrulio“ stovykloje bus mokoma pilietiškumo, išgyvenimo ekstremaliomis sąlygomis, saugaus elgesio vandenyje, supažindinama su Lietuvos ir Ukrainos etnokultūromis. Pilietiškumo, patriotiškumo ugdymui, Lietuvos krašto pažinimui, gamtamoksliniam ugdymui skirta ir keliautojų asociacijos „Vedlys“ organizuojama stovykla „Gamtos reindžeriai“. Ši stovykla suteiks galimybę vaikams suprasti žmogaus svarbą gamtos ir civilizacijos erdvėje, supažindins su Lietuvos saugomomis teritorijomis, mokins didžiuotis savo šalimi ir kt. Šioje stovykloje kartu su ukrainiečiais stovyklaus Dzūkijos ir Aukštaitijos mokyklų mokiniai.

Lietuvos Kolpingo fondo organizuojama stovykla „Mes skirtingi ir tuo turtingi“ stengsis pagerinti vaikų psichoemocinę savijautą – stovyklos programoje numatyta daug judrių žaidimų, edukacinė išvyka į Trakus, anglų, lietuvių, vokiečių kalbų pamokėlės. Viena stovyklos pamaina truks 9 dienas, stovyklauti bus priimami 6-8 metų vaikai. Stovykloje dirbs Ukrainos ir Lietuvos pedagogai, taip pat savanoriai iš Vokietijos, Sakartvelo ir Lietuvos.

Viešosios įstaigos „Gyvensenos medicina“ stovykloje „Sveikatingumas, pilietiškumas ir kovos menai“ numatyti krepšinio, futbolo, tinklinio žaidimai, Tailando bokso ir kitų kovos menų treniruotės, grūdinimosi, saugaus elgesio vandenyje, sveikos mitybos užsiėmimai ir kt. Vaikai daug laiko praleis gamtoje, žygiuose, susipažins su Lietuvos ir Ukrainos kultūromis.

Asociacijos „Lietaus vaikai“ organizuojamoje šeimų stovykloje stovyklaus Lietuvos ir Ukrainos vaikai, turintys negalią, juos lydės šeimos. Kartu stovyklaus tiek vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, tiek tipinės raidos vaikai. Stovykloje darbuosis savanoriai, taip pat ir iš Ukrainos.

Ilgametę stovyklų organizavimo patirtį turinčioje Mažeikių rajono Virvytės stovyklavietėje šią vasarą Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija organizuoja patyriminę stovyklą „Veik“. Programos didžiąją dalį sudaro įvairūs žaidimai, žygiai ir kt. Kaip teigia stovyklos organizatoriai, per fizinę veiklą, edukacinių dirbtuvių užsiėmimus vaikus bus stengiamasi paskatinti daugiau atsiverti ir bendrauti. Visą laiką šalia ukrainiečių vaikų stovykloje bus ir dvi mokytojos ukrainietės.

Lietuvių ir ukrainiečių vasaros stovyklose stovyklaus 3961 vaikas, iš jų 1992 ukrainiečiai. Stovykloms bus paskirstyta 867,3 tūkst. eurų.

Šiemet, atrenkant stovyklų organizatorių paraiškas, prioritetai buvo teikiami stovykloms, kurios programos trukmė ilgesnė nei 7 kalendorinės dienos, kurių visos ugdomosios veiklos vyksta už bendrojo ugdymo mokyklos teritorijos ribų, taip pat toms, į kurių programas įsitrauks žmonės, mokantys ukrainiečių kalbą ar nuo karo į Lietuvą pasitraukę ukrainiečių mokytojai, turintys darbo stovyklose patirties. Atrenkant finansuotinus projektus, atsižvelgta į tai, ar pasitelkiami savanoriai, ar programoje dalyvauja mokiniai iš skirtingų savivaldybių, ar yra mokinių iš kaimo mokyklų, ar dalyvauja specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai ir kt.

Finansavimą laimėjusių vasaros stovyklų sąrašas skelbiamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro tinklalapiuose.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Landsbergis – apie jam suteiktą statusą: Lietuva galų gale susitvarkė (34)

Seimas ketvirtadienį galutinai pritarė valstybės vadovo statuso suteikimui Aukščiausiosios...

Ukrainos turizmo atstovė: kol kas sunkiai įsivaizduoju ukrainiečius ir rusus viename viešbutyje (1)

Karas Ukrainoje tapo dar vienu žiauriu smūgiu po pandemijos mėginančiam atsitiesti šios šalies...

Šaltasis frontas išstums tropinį orą iš Lietuvos: liūčių išvengs tik viena Lietuvos dalis

Šeštadienį per Lietuvą lėtai slinks šaltasis atmosferos frontas, kuris jau išstums karštą...

JAV žvalgyba praneša: Putinas vis dar nori užimti didžiąją dalį Ukrainos (3)

JAV žvalgyba mano, jos Rusijos vadovo artimiausio metu tikslas – sustiprinti pozicijas Donbase...

Delfi PliusVytenis Miškinis

Po košmariškos mirties – netikėta atomazga: dalis žmogaus suvalgyta, o kaltų nėra

Po beveik metus trukusio tyrimo dėl kraupios vyro mirties Šalčininkų rajone, Šaulių kaime,...

Festivalyje Lenkijoje kilo milžiniška audra: raginama nepanikuoti, evakuojami tūkstančiai žmonių, tarp jų – begalė lietuvių

Penktadienio vakarą Gdynioje vykstančio festivalio „ Open'er “ erdvę užklupo didžiulė...

Puolimo akcentais suabejojęs Maksvytis: kritiniu momentu galima pasitikėti Brazdeikiu

Ketvirtame kėlinyje dviženkliu skirtumu atsilikusi Lietuvos krepšinio rinktinė grėsmingai krypo...

Delfi PliusGintarė Bakūnaitė

Lietuvė emigrantė eidama į darbą dingo lyg į vandenį: žudikas aukos kūną furgone vežė per visą Europą (1)

2011 metų rugpjūtį Didžiojoje Britanijoje netikėtai dingusios lietuvės Vitalijos istorija...

Karas Ukrainoje. Zelenskis pabrėžė, kad Odesos puolimas yra tikslingas Rusijos teroras

Savo naktinėje kalboje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Rusijos bombardavimas...

Karas Ukrainoje. Rusijos naikintuvai apšaudė Gyvatės salą uždraustomis bombomis (2)

Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus ketvirtadienį pareiškė, kad padėtis...