aA
Nepilnamečių dalyvavimas gabenant kontrabandą yra minimalus – tai vienetiniai atvejai, LRT RADIJO laidai „60 minučių“ sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis. „Nepilnamečių įtraukimo į kontrabandos gabenimą pasienyje su Baltarusija problema, galima pasakyti tvirtai, šiandien nėra aktuali ir jos praktiškai nėra“, – tvirtina jis.
© VSAT

Tačiau laikraščio „Šalčios žinios“ vyriausiasis redaktorius Vladimiras Kotas tikina, kad tokiu verslu užsiima daug nepilnamečių, nes už vieną pergabentą dėžę jiems sumokama 15 eurų: „Į paprastą mašiną telpa 20 dėžių, taigi uždarbį galima suskaičiuoti – 1 000 litų [300 eurų] per porą valandų.“

Sudėtingiausia buvo pasienyje su Rusija

Druskininkų savivaldybės ribose, pareigūnams persekiojant du įtariamų kontrabandininkų automobilius, buvo panaudotas tarnybinis ginklas. Vieną iš automobilių pasieniečiams sulaikius Leipalingyje, ant galinės sėdynės rastas sužeistasis. Jaunas vyras mirė ligoninėje. Įtarta, kad asmuo galėjo būti nepilnametis.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis, tikina, kad nepilnamečių dalyvavimas gabenant kontrabandą dabar nėra problema – sudėtingiausia buvo maždaug 2007–2008 m. pasienyje su Rusija, kai iš ten Nemunu buvo gabenamos cigaretės. „Nepilnamečiai naktimis būdavo pasitelkiami kaip žvalgai, nešikai ir pan. Bet tada Pagėgių rinktinė, mūsų tarnyba ėmėsi didelių prevencinių priemonių ir pradėjo spręsti tą problemą“, – teigia jis.

Pašnekovo teigimu, sustiprinus sieną su Rusiją ir pažabojus kontrabandos srautus, ta problema ten išnyko, bet dabar kontrabandos srautai persikėlė į pasienį su Baltarusija. „Bet, skirtingai nei pasienyje su Rusija, pasienyje su Baltarusija nepilnamečiai į kontrabandos gabendinimą nėra įtraukti“, – sako G. Mišutis.

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis sutinka su Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovu ir sako, kad bent jau Šilalės–Šilutės apygardoje jaunuolių į kontrabandos gabenimą įtraukiama keliasdešimt kartų mažiau.

Per porą valandų – 300 eurų

„Žinoma, trūksta labai didelio dėmesio socialinės rizikos šeimoms, kurios yra pasienio teritorijoje. Jos iš tikrųjų [iš kontrabandos] uždirba pakankamai daug: bent jau mano žiniomis, tuo metu vaikas per dieną uždirbdavo 100–150 litų stebėdamas, kas važiuoja, kas pravažiuoja ir pan.“, – neslepia R. Žemaitaitis.

Tačiau laikraščio „Šalčios žinios“ vyriausiasis redaktorius Vladimiras Kotas tikina, kad tokiu verslu užsiima daug nepilnamečių, nes už vieną pergabentą dėžę jiems sumokama 15 eurų: „Į paprastą mašiną telpa 20 dėžių, taigi uždarbį galima suskaičiuoti – 1 000 litų [300 eurų] per porą valandų.“

Vis dėlto G. Mišutis su V. Kotu nesutinka ir pabrėžia, kad Baltarusijos pasienyje nepilnamečių dalyvavimas labai minimalus – tai vienetiniai atvejai. „Nepilnamečių įtraukimo į kontrabandos gabenimą pasienyje su Baltarusija problema, galima pasakyti tvirtai, šiandien nėra aktuali ir jos praktiškai nėra“, – tvirtina jis.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Praėjo 3 metai, kol Kornelija išdrįso pasakyti, kas su ja vyksta: simptomai tokie baisūs, kad gyvenimui vietos nebelieka (8)

Dvigubas gyvenimas: vienas – išoriniame pasaulyje, kitas – kai lieki vienas su savimi. Daugybė...

Staigmena Vilniaus vairuotojams: greičio matuokliai Vakariniame aplinkkelyje ėmė veikti kitaip

Prie Vilniaus Vakarinio aplinkkelio eismo tvarkos įpratę vairuotojai sulaukė staigmenos. Trys...

Slaptos policijos operacijos užkulisiai – kaip buvo sulaikytas ginkluotas narkotikų prekeivis (71)

Ką jaučia pareigūnai, kurie privalo sulaikyti ginkluotą ir nelabai ką prarasti turintį...

Po įspūdingo mūšio Adomaitis priekaištavo LKL: suprantu, tai verslas, bet kur tada prioritetai (35)

Vilniaus „Rytas“ (4/5) antradienį vakare ne tik įveikė Bursos „Tofaš“ komandą (4/5),...

Lietuvą pasiekė šaltesni orai – saulė švies, bet nešildys (2)

Ankstų trečiadienio rytą bus ne tik slidu, bet ir šaltoka, daugelyje rajonų temperatūra sieks...

Už borto – Amsterdamo auksiniai berniukai ir Milano vilkai (1)

Praėjusiame sezone UEFA Čempionų lygos pusfinalį pasiekęs ir Europą atakuojančiu futbolu...

Giedrius Drukteinis

29 Volstryto maklerio taisyklės (1)

„Tas, kas žino, nesako. Tas, kas sako, nežino“, – mėgo kartoti ilgametis legendinio Volstryto...

Dėl vieno įspūdingiausių gamtos objektų skambina pavojaus varpais: vaizdas graudus (12)

Viktorijos krioklys , kur Pietų Afrikos Zambezės upė 100 metrų krinta žemyn į plyšį...

5 kavinių ir restoranų gudrybės, kurios kenkia mūsų organizmui (9)

Absoliutus sąžiningumas verslo pasaulyje – reiškinys retesnis, nei norėtųsi. Dauguma...