aA
Valdančioji Vilniaus miesto koalicija pakibo ant plauko po to, kai Liberalų sąjūdžiui pareikšti įtarimai dėl stambaus masto korupcinių nusikaltimų.
Bėda viena nevaikšto: liberalams ruošia naują smūgį
© DELFI / Orestas Gurevičius

Ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD), ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkai DELFI sakė svarstysiantys klausimą dėl tolesnio likimo koalicijoje.

Sutartį dėl koalicijos Vilniuje pasirašė Liberalų sąjūdis, TS-LKD, LSDP, Tvarkos ir teisingumo partija ir „Lietuvos sąrašo“ partija. Visos jos kartu taryboje turi 35 mandatus iš 51. Pagal pasiektą susitarimą, tris vicemerų postus pasidalino Liberalų sąjūdis, TS-LKD ir LSDP.

Susitikimas – ne vėliau pirmadienio: teks prisiimti atsakomybę

„Aš net neabejoju, kad klausimas bus svarstomas, kai Remigijus Šimašius grįš iš komandiruočių. Pirma, noriu pasakyti, kad čia neužtenka tik gynybinės reakcijos, teks prisiimti vienokia ar kitokia forma kažkokią atsakomybę. Liberalai kaip vedanti koalicijos partnerė turės papasakoti, kaip įsivaizduoja, kaip mato situaciją, tą darbą. Nepaisant to, kad įtarimai visi yra susiję su veikla anapus upės, Seime. Vilnius nėra izoliuotas nuo Lietuvos“, – DELFI sakė Gintautas Paluckas.

Anot jo, visos politinės partijos ir organizacijos, dalyvaujančios koalicijoje, rinksis į bendrą susirinkimą dėl tolesnio jos likimo.

„Kai tik liberalų pirmininkas ir miesto meras R. Šimašius pakvies. Ne vėliau pirmadienio“, – kad klausimas bus sprendžiamas greitai, užtikrino socialdemokratų lyderis.

Gintautas Paluckas
Gintautas Paluckas
© DELFI / Karolina Pansevič

Neatmeta jokių galimybių

Tiesa, tokio susitikimo jis neinicijuos pats, iniciatyvos G. Paluckas tikisi iš Liberalų sąjūdžio.

„Šiandien kalbame apie Liberalų sąjūdžio problemas ir jų įtaką, mastą Vilniaus mieste. Dar kartą sakau – tiesiog gynybinės situacijos, kad mes apsiginsime teisme, neužteks. Teks papasakoti apie atsakomybę, kaip kas ką suvokia ir mato“, – dėstė politikas.

Paklaustas, ar dar mato galimybių dirbti kartu su Liberalų sąjūdžiu koalicijoje Vilniaus mieste, G. Paluckas tikino, kad informacijos kol kas yra per mažai, kad jau būtų galima į tai konkrečiai atsakyti.

„Neatmestinos įvairios galimybės, bet tai mes spręsime visi kartu – ir socialdemokratai, ir konservatoriai, ir Lietuvos sąrašas, ir Liberalų sąrašas susirinkę ir pasikalbėję“, – nurodė jis.

Sutinka su G. Landsbergiu

Tuo metu Gabrielius Landsbergis BNS pareiškė, kad tai, kas nutiko, turbūt yra Liberalų sąjūdžio pabaiga.

„G. Landsbergis garsėja aštriais ir garsiais pareiškimais, bet aš šioje vietoje turiu šiek tiek jam paantrinti, nes neigiamą įtaką tai tikrai turės tikrai milžinišką. Nepaisant to, kad liberalai tikrai pasinaudos teise teisme įrodinėti savo teisybę“, – sakė G. Paluckas.

Anot jo, Lietuvos žmonės ir taip yra linkę manyti, kad politinės partijos yra korumpuotos, o šie įtarimai – tik dar vienas to įrodymas jiems.

„Tas teismas įvyks gatvėse ir žmonių namuose, o ne teisme. Tai – tikrai milžiniškas smūgis tiek Liberalų sąjūdžiui, tiek Darbo partijai“, – pripažino politikas.

Mano, kad išeis į gerą

„Tikrai netikėta, tikrai didelis sukrėtimas, bet visa tai galų gale išeis politinei sistemai į gerą“, – susidariusią situaciją įvertino G. Paluckas.

Anot jo, tai, kad Liberalų sąjūdis ir Darbo partija turi problemų su teisėsauga, jau buvo aišku, nes pagarsinta apie individualius korupcijos atvejus arba įtarimus šių partijų nariams.

„Tačiau įtarimai politinėms organizacijoms – didelis sukrėtimas visai politinei sistemai. Tiesa, aš įžvelgiu ir labai teigiamą požymį – valymasis ir gryninimas politinės sistemos tiek nuo individualių, tiek nuo sisteminių korupcijos atvejų (partijos kaltinamos sistema, sisteminiu korupcijos įtakos darymu) yra labai sveikintinas dalykas. Nepaisant šios dienos, atrodo, chaoso ir sukrėtimo, tai leis ateityje partijoms atgauti visuomenės pasitikėjimą, bus sudarytos galimybės sveikti visai politinei sistemai“, – kalbėjo jis.

Galimybes dirbti kartu vadina maksimaliai apsunkintomis

Savo ruožtu G. Landsbergis, paklaustas apie Vilniaus miesto valdančiosios koalicijos likimą, sakė, kad šis klausimas greičiausiai bus svarstomas trečiadienį organizuojamame prezidiumo posėdyje.

„Aš manau, kad reikalinga kolegiali pozicija. Mes kviesimės ir Vilniaus frakcijos kolegas apsitarti dėl būsimo bendradarbiavimo“, – DELFI užtikrino jis.

Tiesa, pavyzdžiui, su liberaliai mąstančiais žmonėmis konservatoriai esą neatmeta galimybės bendradarbiauti.

„Na, o su Liberalų sąjūdžiu, aš manau, yra maksimaliai apsunkintos galimybės“, – pripažino jis.

Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis
© DELFI / Šarūnas Mažeika

G. Landsbergis taip pat užsiminė, kad trečiadienį gali būti svarstomos ne tik Vilniaus, bet ir kitų miestų koalicijų, kurios sudarytos ir tarp konservatorių ir Liberalų sąjūdžio, likimas.

„Jei jų vadovas laikysis tokios pozicijos kaip kažkada Viktoras Uspaskichas – gintis iki paskutinio lašo, tai tada tiesiog ir likimas panašus. Tačiau, jei vis dėlto partija supras, kokioje sudėtingoje situacijoje yra... Na, nežinau, tiesą sakant, nematau lengvų kelių. Tik akivaizdu, kad jie renkasi patį sunkiausią iš galimų“, – kas dabar laukia liberalų sąjūdžio, svarstė politikas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Karo ekspertai: laukti liko nedaug

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad Ukraina...

Pensijų fondai jau „atidirbo“ pusę praėjusių metų nuostolių: prognozuoja, kad šiemet pasieksime rekordines aukštumas

Lietuvos akcijų pensijų fondų grąža nuo šių metų pradžios siekia 6–8 proc. Tai reiškia,...

Žiniasklaida: dronai „Bayraktar“ praktiškai dingo iš mūšio lauko

Pirmaisiais Rusijos invazijos į Ukrainą mėnesiais Ukrainos pajėgos dažnai naudojo bepiločius...

Vilniečiai liko nesupratę pakeitimų prie perėjos: pirma padaro, po to pagalvoja

Kelio darbai Vilniuje – veikiausiai nieko nebestebina, tačiau štai pradėti įgyvendinti pokyčiai...

Suirutė konservatorių gretose – šansas kai kuriems iš jų: gali imtis netikėtų veiksmų (7)

42 proc. Seimo konservatorių nepasirašė nutarimo projekto dėl pirmalaikių Seimo rinkimų. Vieni...

Karolina Gansovskaja, delfi.lv

Išbandžiusi tris būrimo salonus, moteris pateikė savo verdiktą: perspėja būti atsargiems

„Linija byloja kažkokį sukrėtimą – gal avarija, gal ir koks kitas kataklizmas. Jeigu jau tokį...

Gamtininkai kviečia masiškai naikinti lietuvių pamėgtą augalą – už jo dauginimą baudos

Baltažiedė robinija, mūsų tėvų ir senelių dažnai vadinama akacija , yra invazinis, mūsų...

Ligoninėje Kelmickaitę lankiusi Edita Mildažytė prisiminė paskutinį jos ištartą žodį: galvojau, kad Zita gyvens

Su šeštadienį ligoninėje mirusia Zita Kelmickaite atėjusi atsisveikinti jos kolegė, žurnalistė...

Su Rusija siejami programišiai „už padlaižiavimą Ukrainai“ atakavo Seimo ir kitas Lietuvos interneto svetaines

Pirmadienį prieš įvairias Lietuvos interneto svetaines, įskaitant Seimo, buvo vykdomos...

Gandai apie Lukašenkos „nunuodijimą“: ukrainiečiai atskleidžia svarbią detalę (1)

Susitikimo su Vladimiru Putinu metu Baltarusijos diktatorius Aliaksandras Lukašenka buvo...