Uždaruose Vilniaus miesto apylinkės teismo posėdžiuose buvo išnagrinėta byla dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo, skelbia Tv3.lt.

E. Geležiūnienė kartu su vyru padavė į teismą Generalinę prokuratūrą, Kauno apskrities policiją ir Teisingumo ministeriją už tai, kad jai nepagrįstai buvo iškelta baudžiamoji byla dėl smurto prieš vaiką.

Teisme nuspręsta priteisti jai 1,6 tūkst. eurų turtinės žalos atlyginimą, o neturtinė žala įvertinta 5 tūkst. eurų. Pastaroji atsirado tiek dėl neteisėto baudžiamojo persekiojimo, tiek dėl nutrauktų šeimos ryšių - neteisingai apkaltinta daugiavaikė motina buvo metus atskirta nuo savo vaiko.

3 tūkst. eurų neturtinė žala dėl nutrauktų šeimos ryšių priteista ir E. Geležiūnienės vyrui. Valstybė dar turės atlyginti 750 eurų advokato išlaidų.

Šis sprendimas dar neįsiteisėjo, jis gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Ši istorija prasidėjo dar prieš 5-erius metus, kai E. Geležiūnienė buvo apkaltinta sukėlusi fizinį skausmą ir piktnaudžiavusi motinos pareigomis. Tyrimas pradėtas gavus pranešimą iš darželio apie neva sumuštą vaiką.

Vaikas ikiteisminio tyrimo metu, maždaug metus laiko, buvo paimtas iš šeimos, pusę to laiko jis negalėjo matytis su artimaisiais. Matytis su juo buvo uždrausta ir E. Geležiūnienei.

2020-ųjų sausio 24 d. Kauno apylinkės teismas išteisino E. Geležiūnienė, nustatęs, kad ji nepadarė nusikaltimo.

„Teismas nusprendė, kad byloje surinktų įrodymų visuma nepakankama daryti neginčijamą išvadą, kad kaltinamoji padarė jai inkriminuojamas nusikalstamas veikas“, – tuomet sakė bylą išnagrinėjęs teisėjas.

Visgi Kauno apygardos teismas tų pačių metų gruodį E. Geležiūnienę pripažino kalta, tačiau Aukščiausiasis Teismas apkaltinamąjį nuosprendį panaikino ir paliko galioti pirmosios instancijos sprendimą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją