Paskutinę liepos mėnesio dieną Kaune vyksiančios JAV mirusio garsaus lietuvių poeto Bernardo Brazdžionio laidotuvės bus transliuojamos per internetą.
B.Brazdžionio palaikai
© BNS foto
Kaip pranešė poeto anūkė, nacionalinė Lietuvos televizija sutiko filmuoti B. Brazdžionio laidotuvių apeigas ir jas rodyti per internetą adresu http://www.tv.lt .

Poeto balzamuoti palaikai į Lietuvą atvežti sekmadienį. Pirmadienį ir antradienį atsisveikinti su B.Brazdžioniu bus galima Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje, o antradienį nuo 17 valandos - ir Kauno Arkikatedroje.

Antradienį Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius aukos šv. Mišias, bus skaitomos eilės, gros sakralinė muzika. Trečiadienį nuo ankstaus ryto bažnyčioje giedos Kauno miesto chorai, gros Kauno kamerinis orkestras, bus aukojamos šv. Mišios.

Liepos 31 dieną 13 valandą B.Brazdžionio palaikai bus išlydėti į Kauno Petrašiūnų kapines, kur jis bus laidojamas valstybės lėšomis. Poetas mirė liepos 11 dieną po sunkios ligos savo namuose Los Andžele, eidamas 96-uosius metus.

Los Andžele su B.Brazdžioniu buvo atsisveikinta liepos 17 dieną. Klasikinės lietuvių literatūros antologijoje B.Brazdžionis vadinamas vienu iškiliausių lietuvių poetų.

"Tai vienas iš nedaugelio lietuvių rašytojų, įgijusių ne vien literatūrinį statusą: jis tapo istorine figūra, simbolizuojančia lietuvių kultūros atsparumą ir pasipriešinimo dvasią negandų metais", - rašoma antologijoje.

B.Brazdžionis gimė 1907 metais vasario 2 dieną Steibekėlių kaime netoli Pumpėnų, Biržų apskrityje. 1908 metais jo šeima emigravo į JAV, bet 1914-aisiais vėl grįžo į Lietuvą. Pradžios mokyklą B.Brazdžionis lankė Žadeikiuose ir Pasvalyje. 1921-1929-aisiais mokėsi Biržų gimnazijoje.

Nuo 1924 metų B.Brazdžionis pradėjo rašyti ir spausdinti savo eilėraščius. 1929-1934 metais jis studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, taip pat pedagogiką Kauno Vytauto Didžiojo universitete, Humanitarinių mokslų fakultete. Baigęs universitetą, jis redagavo įvairius leidinius, kūrė, skelbė kritikos straipsnius ir knygų recenzijas.

1944-aisias B.Brazdžionis pasitraukė į Vakarus. Penkerius metus poetas gyveno Ravensburge (Vokietijoje), dalyvavo lietuvių tremtinių kultūriniame gyvenime, išleido poezijos rinkinių. 1949-asiais B.Brazdžionis persikėlė į JAV. Kurį laiką gyveno Bostone, dirbo Lietuvių enciklopedijos visuotinės literatūros skyriaus redaktoriumi ir linotipininku.

Persikėlęs iš Bostono į Los Andželą, 1955-1972 metais redagavo žurnalą "Lietuvių dienos". Amerikoje B.Brazdžionis išleido daug poezijos rinkinių.

B.Brazdžionis išleido apie 50 knygų ir poezijos rinkinių. Tarp jų - "Šaukiu aš tautą: piliakalnių balsai", "Meškiukas rudnosiukas", "Per pasaulį keliauja žmogus: rinktinė poezija", "Poezijos pilnatis", "Tarp žemės ir dangaus", "Šiapus ir anapus mūsų laiko" ir kitas.

Poetas dažnai rašė Vytės Nemunėlio, J.Brazaičio, J.Steibekio, B.Nardžio Brazdžionio, Jaunojo Vaidevučio slapyvardžiais. B.Brazdžioniui 1993-aisiais įteiktas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino 3-ojo laipsnio ordinas, o 1998-aisiais - Gedimino 1-ojo laipsnio ordinas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1906)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Siunčia žinią žemę pirkusiems neteisėtai – nori ją atimti (194)

Kai paaiškėjo, kad realiai žemės saugikliai neveikia ir agroverslo grupės sėkmingai superka...

Dalijosi idėjomis, kaip švęsti Lietuvos jubiliejų: tai patirsime tik kartą gyvenime pildoma (71)

Lygiai po mėnesio – Vasario 16-ąją Lietuva švęs atkurtos Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta...

Lietuvos banką papiktino kai kurios automobilių draudimo kainos (17)

Draudimo bendrovių veiksmus, transporto priemonių valdytojams pasiūlant išskirtinai aukštas...

Rusijos kaime – 62 laipsnių šaltis papildyta (80)

Čia sausį neretai atšąla iki 50 laipsnių šalčio, o vos išėjus į lauką apšerkšnija vietos...

Juknevičius: tikrai nesiruošiu miegoti specialiai DELFI iš Saltos

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis vis dar yra tas ekipažas, kuris Dakaro ralyje pasiekė...

Naujasis Skvernelio kancleris startuoja su algos priedu už net nepradėtą darbą (218)

Nuo trečiadienio, sausio 17 dienos, Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kancleriu pradeda...

Neįtikėtina nuojauta: dingusį sužeistą sūnų surado pasamdęs sraigtasparnį (3)

Australijoje vieno nepilnamečio, kuris pateko į avariją ir 30 valandų praleido įstrigęs savo...

Kaip metų spalvą prisijaukinti namuose? (1)

„ Pantone Color Institute“ kasmet paskelbia spalvą, kuri bus dažniausiai matoma mados...

Skausmo draskomą moterį medikai gydė tarsi akli (14)

Jungtinės Karalystės gyventoja po 6 metus kęsto skausmo nutarė nepaklusti gydytojų...