aA
Lietuvos bažnyčių skelbimo lentose gali būti imti viešinti politikai, kurie priimant įstatymus Seime balsuos priešingai Katalikų bažnyčios pozicijai. Apie tokius svarstymus DELFI užsiminė Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, komentuodamas Panevėžio vyskupo Jono Kaunecko raginimus savivaldos rinkimuose nebalsuoti už tų partijų kandidatus, kurių atstovai Seime ignoravo Lietuvos vyskupų konferencijos prašymą nepriimti pataisų dėl alkoholio akcizo mažinimo ir prekybos laiko pailginimo.
Bažnyčia svarsto nuolat informuoti tikinčiuosius apie politikus, balsuojančius priešingai nei ji norėtų
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

„Jau pradedama diskutuoti tokia mintis, kad kai Seimo nariai balsuoja, priima įstatymus, kurie kenkia visuomenės moralei, pavyzdžiui, kaip girtuokliavimas ar kiti klausimai, tai Bažnyčiose kažkur skelbimų lentoje būtų aiškiai skelbiama, kad tokios partijos, tokie Seimo nariai yra už tokią poziciją – kad žmonės per rinkimus žinotų, kas yra kas, kad nebūtų perkama katė maiše“, - pasakojo arkivyskupas.

Jo teigimu, priešingai krikščioniškai moralei balsavusių politikų sąrašai galėtų būti skelbiami visais atvejais, kai Seime būtų balsuojama, ar liberalizuoti alkoholio prekybą, leisti ar drausti abortus, taip pat ar sudaryti sąlygas lytinių ląstelių donorystei bei embrionų šaldymui.

V.Mizaras: Bažnyčia kišasi į valstybės valdymą

Savo ruožtu Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius Vytautas Mizaras teigia, kad viešas politikų pavardžių skelbimas bei faktas, jog Panevėžio vyskupas ragina tikinčiuosius nebalsuoti už konkrečius politikus, mat jie parėmė Katalikų bažnyčiai nepriimtiną įstatymo nuostatą, atskleidžia Bažnyčios kišimąsi į valstybės valdymą.

„Aš manau, kad tai yra tam tikras kišimasis į valstybės valdymą, taip formuojama rinkėjų nuomonė, kai tuo tarpu rinkėjas turėtų pats apsispręsti vertindamas vienus ar kitus politikų sprendimus. Aš asmeniškai vertinu neigiamai, bet kad tai yra įprasta mūsų valstybėje, tai tikrai taip, nes ir prieš Seimo rinkimus, prisimenu, kai vienas iš arkivyskupų buvo pasikvietęs politinių partijų atstovus ir aiškinosi su jais politinio gyvenimo reikalus. Man asmeniškai tokie dalykai nėra suprantami“, - svarstė teisininkas.

DELFI primena, kad savaitgalį Panevėžio vyskupas J. Kauneckas, kalbėdamas per „Marijos radiją“, tikinčiųjų paprašė savivaldos rinkimuose nebalsuoti už tų partijų kandidatus, kurių atstovai Seime ignoravo Lietuvos vyskupų konferencijos prašymą nepriimti pataisų dėl alkoholio akcizo mažinimo ir prekybos laiko pailginimo. Vyskupas tai pat išvardijo partijas, už kurių kandidatus jis siūlo neatiduoti balsų.

Tikintieji turi žinoti, už ką balsuoja?

Kauno arkivyskupas metropolitas S. Tamkevičius teigia, kad, jo nuomone, Bažnyčia turi teisę išsakyti savo nuomonę srityse, kurios susijusios su žmonių morale ir bendruoju gėriu.

Sigitas Tamkevičius
Sigitas Tamkevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

„Bažnyčia turi teisę išsakyti savo nuomonę ten, kur Bažnyčia kompetentinga kalbėti. Tai žmonių moralė, bendras žmonių gėris. Tais klausimais Bažnyčia išsakydavo, išsako ir išsakys savo nuomonę. Ji gali kai kam patikti, kai kam nepatikti, bet bendražmogiškas ir krikščioniškas vertybes Bažnyčia gynė ir gins“, - DELFI sakė S. Tamkevičius.

„Vyskupo pasisakyme buvo tvirtai akcentuota ir pasakyta, kad tie (jei neklystu), kurie balsuos už akcizų mažinimą, už tai, kad būtų sudaromos geresnės sąlygos degtinės plitimui, bus viešinami. Manau, mes savo tikintiesiems galime šitą informaciją teikti, nes žmonės turi žinoti, už ką balsuoja, ką jie renka. Visai natūralu. Iki šiol, man atrodo, tai nebuvo daroma, bet kai kuriais klausimais tikiuosi, kad ateityje bus daroma“, - pridūrė arkivyskupas.

Pasak S. Tamkevičiaus, Bažnyčios funkcija yra ugdyti savo žmones, kad jie gyventų pagal savo tikėjimą, dėl šios priežasties gyventojai turi žinoti, kuris politikas balsuoja už blaivybę, kuris to nepaiso.

„Yra tokia Bažnyčios funkcija – ugdyti savo žmones, kad jie gyventų pagal savo tikėjimą, nebūtų tik iš pavadinimo katalikai, krikščionys, bet kad ir krikščioniškai gyventų. Tie žmonės, kurie renka Seimą ar savivaldybes, jie turi pagal savo sąžinę ir rinkti žmones. Niekas taip nesielgia, kad, pavyzdžiui, būdamas sąžiningas rinktų į Seimą vagis. Tai jeigu katalikai yra už gyvybę, tai jie turi rinkti tokius, kurių nuostatos yra už gyvybę. Jeigu katalikų nuostatos yra už blaivybę, tai turi rinkti tokius, kurie prisideda prie tautos blaivinimo, bet ne tautos girdymo“, - aiškino dvasininkas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kiek pabodusi atostogų kryptis dabar vėl „ant bangos“: iš Lietuvos kyla pilni lėktuvai (48)

Atnaujinus skrydžius į Egiptą pirmieji lėktuvai pakilo pilni, o lietuvių susidomėjimas šia...

Viktorija Rimaitė | D+

Kokia yra tikroji Vladimiro Iljičiaus biografija? Jo idėjos kėlė siaubą, o kilmę liudijusius dokumentus teko įslaptinti (32)

Kaip vienam žmogui pavyko išjudinti galingą Rusijos imperiją ir padėti pamatą Šaltojo karo...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: reikšmingi pokyčiai išvykstantiems iš Lietuvos keičiasi izoliacijos sąlygos atvykusiems iš 2 šalių (1)

Penktadienį atnaujintą paveiktų šalių sąrašą, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės...

Tėvo eksperimentas išugdyti vaikus genijais pasiteisino: visos trys dukterys tapo vienomis protingiausių moterų pasaulyje (18)

Jų tėvas kažkada išsikėlė sau tikslą išugdyti savo vaikus genijais. Tokio pobūdžio svajonės...

Pirmieji atlaisvinimai prekybininkų bėdų neišsprendė: dalis jau pasitraukė, dalis dar svarsto (58)

Prieš daugiau nei savaitę leidus veiklą atnaujinti mažoms, iki 300 kv. m., ir turinčioms atskirą...

Vitalija Guobė | D+

Apie (ne)lygybę lovoje: kodėl vyrui paprašius prostatos masažo žmona bėga iš lovos?

Sakau tuojau pat: vyrai ir moterys yra lygūs prieš įstatymą ir ypač vyrams būtina išmokti...

Tepkite nors ir brangiausią kremą – nepadės: Vokietijoje dirbanti gydytoja atsakė, kur slypi odos problemos (16)

Net ir brangiausi kremai kartais nepadeda tinkamai pasirūpinti savo oda, nes tai, kas yra jūsų...

Fantastiškas Micičius padarė viską, kad su trenksmu nutrauktų „Fenerbahče“ pergalių seriją Vitorijoje – „planinė“ baskų pergalė (2)

Eurolygos savaitės rungtynėmis paskelbtame Stambulo derbyje susigrūmė dvi šiuo metu bene...

Psichologė Giedrė su vyru išvyko į Ispaniją ir svetimoj šaly įkūrė verslą: kol kas tai tik labai daug kainuojantis hobis (7)

Prieš ketverius metus psichologė Giedrė Gutautė-Klimienė kartu su vyru Nerijumi ir vaikais...