Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dienos išvakarėse, 21 valandą Lietuvos baruose, restoranuose ir viešbučiuose bus įjungta TV3 televizija, kuri rodys tiesioginę transliaciją iš Klaipėdos kruizinių laivų terminalo. Ten vyks aplink pasaulį apiplaukusios „Tūkstantmečio odisėjos” sutiktuvės, o iš visos Lietuvos susirinkę žmonės įsijungs į aplink pasaulį skambantį Lietuvos himno giedojimą.

Per 250 narių turinčios LVRA prezidentės Evaldos Šiškauskienės nuomone, sprendimas prisijungti prie pilietinės akcijos liepos 5 dieną bei planuojama visuotinė protesto akcija liepos 5-6 dienomis prieš turizmo žlugdymą Lietuvoje viena kitai nemaišo ir netgi puikiai papildo.

„Abi šios akcijos pilietinės, - įsitikinusi E. Šiškauskienė, - viena garsinanti Lietuvos vardą, o kita parodo mūsų pilietiškumą išreiškiant savo valią dėl nepriimtinų valdžios sprendimų. Himnas ne tik pagerbs Lietuvą, ne tik leis būti kartu su visais, bet ir sustiprins ir įkvėps pergalei prieš sunkmetį ir neteisingus valdžios sprendimus. Turistams Lietuvą parodysime kaip drąsią ir pilietišką šalį“.

Paklausta, ar ir Basanavičiaus gatvės barai, esantys Palangoje prisijungs prie Tautiškos giesmės giedojimo akcijos, E. Šiškauskienė mįslingai šypsosi ir užsimena, jog labai tikėtina, kad net triukšmingoji Palangos Basanavičiaus gatvė Liepos 5 dieną, 21 valandą skambant patriotiniams akordams bus kaip niekad rami ir susikaupusi.

Kasdien į istorinės akcijos dalyvių gretas įsilieja nauji entuziastai, palaikantys idėją pranešti pasauliui apie Lietuvos vardo tūkstantmetį būtent tokiu būdu - liepos 5 dieną, 21 valandą (Lietuvos laiku) kartu su visais pasaulio lietuviais vienu metu giedant „Tautišką giesmę“.