aA
Seimui sprendžiant, kaip organizuoti savo veiklą paskelbus ekstremaliąją situaciją, ne visi politikai žavisi siūlymais daugelį klausimų spręsti nuotoliniu būdu.
Vytautas Bakas
Vytautas Bakas
© DELFI / Josvydas Elinskas

Seimo narys Vytautas Bakas mano, kad Seimas šiuo metu priima įstatymų pataisas, kurios leistų politikams pabėgti iš tų priešakinių linijų.

„Aš pasižiūrėjau, kad Jungtinės Karalystės, Vokietijos, JAV parlamentai vykdo savo darbą, apribojo lankytojų skaičių, ekskursijas. Lietuva yra tik pradžioje tos problemos, kitaip tariant, didieji iššūkiai mūsų dar laukia. Kodėl es, būdami parlamentine valstybe, tarsi priimame įstatymų pataisas, kurios leis mums pabėgti iš tų priešakinių linijų? Turime daugybę – tūkstančius žmonių – medikų, policininkų, kurie negali organizuoti savo darbo nuotoliniu būdu. Ar jūs nemanote, kad tai yra nesąžininga ir tam tikra prasme išdavystė visuomenės?“ – kreipdamasis į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, klausė V. Bakas.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis mano, kad „tai yra labai sąžininga ir tai nėra išdavystė“. „Tai papildoma galimybė Seimo komitetams spręsti klausimus nuotoliniu būdu. Seimo komitetai, kaip ir numatyta projekte, dirbtų nuotoliniu būdu tik Seimo valdybai nutarus, reiškia, jie negalėtų tiktai patys pasirinkti tokį būdą. Tai yra papildoma galimybė komitetams dirbti“, – tvirtino V. Pranckietis.
Kaip vieną iš galimybių jis paminėjo, pavyzdžiui, videokonferencijas. ParlamentarasVytautas Juozapaitis atkreipė dėmesį, kad sergantys politikai neturėtų galimybių dalyvauti darbe nuotoliniu būdu, nes pažeistų nedarbingumo režimą.

Seimas antradienį pradėjo svarstyti Statuto pataisas, kuriomis būtų reglamentuota Seimo veikla paskelbus ekstremaliąją situaciją.

Pagal siūlomą projektą, paskelbus ekstremaliąją situaciją, Seimo valdyba vykdo jai nustatytus įgaliojimus, taip pat svarsto Seimo sesijos darbų programas, Seimo posėdžių darbotvarkes ir joms pritaria, nustato Seimo posėdžių ekstremalios situacijos metu grafiką, esant reikalui, duoda pavedimus organizuoti Seimo komitetų ir komisijų posėdžius apklausos būdu ir teikia Seimui sprendimų šiais klausimais projektus.

Taip pat siūloma numatyti, kad Seimo valdybos sprendimu komitetų ir komisijų posėdžiai organizuojami apklausos būdu ryšio priemonėmis. Kitų Seimo struktūrinių padalinių veikla būtų derinama su Seimo valdyba.

Už Statuto pataisų projektą, kurį antradienį pateikė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, po pateikimo balsavo 75 Seimo nariai, prieš nebuvo, 7 parlamentarai susilaikė.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
2.3750

Top naujienos

Koronavirusu susirgusios slaugės vyras: taip, aš esu tolimųjų reisų vairuotojas, bet taip meluoti negalima ilgai atsisakinėjo tirti (133)

Šiuo metu dėl COVID-19 namuose gydosi Kauno klinikinės ligoninės slaugytoja, kuriai liga buvo...

Profesorius: yra keli viruso potipiai, švelnesni duoda atipines lengvesnes ligos formas paaiškino, kaip virusas patenka į organizmą (205)

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) prof. habil. dr. infektologas Alvydas Laiškonis...

Epidemiologė pateikė naujausią oficialią statistiką: koronavirusas nustatytas dar 7 medikams (21)

Lietuvoje koronavirusas nustatytas dar 7 medikams, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės...

Šimašius atviru laišku kreipėsi į visuomenę (172)

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius atviru laišku kreipiasi į visuomenę kviesdamas...

Seimui siūloma atsisakyti visų nebūtinų išlaidų

Valstiečiui žaliajam Arvydui Nekrošiui pasiūlius leisti parlamentinei veiklai skirtas lėšas...

Romas Lazutka. Milijardai dar tik pažadas verslui, o žmonių skurdas jau čia (50)

Vyriausybė , paskelbusi verslo gelbėjimo priemones, nustebino žadamos pagalbos dydžiu – 5...

Ukmergėje – dar 10 užsikrėtusių koronavirusu medikų (107)

Ukmergėje patvirtinta 10 naujų užsikrėtimo atvejų tarp medikų. Iš viso Ukmergėje koronavirusu...

Maskvoje – tuščios gatvės, judėti galima 100 metrų spinduliu nuo namų (215)

Maskva pirmadienį įvedė karantiną siekdama apriboti koronaviruso plitimą, o Rusijos ministras...

Petras Džervus

Pandemijos pamokos miestams

Šiuo visuomenės sveikatai ir moralei svarbiu laikotarpiu visų akys nukreiptos į medikus ir į...

|Maža didelių žinių kaina