aA
Vyriausybės sudaryta komisija penktadienį rinkosi į paskutinį posėdį dėl viešojo sektoriaus atlyginimų. Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas, komisijos vadovas Deividas Matulionis po posėdžio teigė, kad atlyginimai viešajame sektoriuje bus didinami iki 25 proc., tuo metu Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė ragino atidėti pritarimą dėl viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimo strategijos.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Vyriausybės sudaryta komisija penktadienį rinkosi į paskutinį posėdį dėl viešojo sektoriaus atlyginimų. Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas, komisijos vadovas Deividas Matulionis po posėdžio teigė, kad atlyginimai viešajame sektoriuje bus didinami iki 25 proc., tuo metu Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) pirmininkė Inga Ruginienė ragino atidėti pritarimą dėl viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimo strategijos.

„Artėjame pabaigos su viešojo sektoriaus didinimo strategija link. Šiandien aptarėme dar kitus papildomus siūlymus ir manau, kad labai aiškiai deklaruosime, kad algų didėjimas viešajame sektoriuje reikalingas ir nuo 2020 m. juos didinsime žymiai, nuo 10 iki 25 proc., skirtinguose sektoriuose“, - po posėdžio sakė D. Matulionis.

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas taip pat prasitarė, kad siūloma nauja priemonė kelti viešojo sektoriaus atlyginimus - jų bazinio dydžio indeksavimas.

„Siūlomas viešojo sektoriaus bazinio dydžio indeksavimas, kurio nebuvo iki šiol, - visame viešajame sektoriuje dirbančių darbuotojų atlyginimas augtų tam tikru procentu. Pasiūlėme, kad tai būtų 2 proc. dydis su galimybe išsiderėti didesnį bazinį dydį nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje“, - teigė D. Matulionis.

Profsąjungų atstovė pritarė tokiam siūlymui.

„Pritariame indeksavimui, bet indeksuojant bazinį dydį turime pirmiausia atsižvelgti į infliaciją, tai galima padaryti suskaičiavus paskutinių metų infliaciją ir ekonominį augimą bei neuždėti 2 proc., kaip automatinio skaičiavimo ribos“, - sakė I. Ruginienė.

Taip pat siūloma, kad viešojo sektoriaus atlyginimų augimas būtų siejamas su sektoriniais rodikliais - fiksuojama pažanga konkrečiame sektoriuje leistų jame papildomai didinti atlyginimus.

Pasak D. Matulionio, jei Vyriausybė po strategijos projekto pateikimo nuspręs, kad reikia toliau diskutuoti dėl viešojo sektoriaus didinimo strategijos, prie šių derybų komisija grįš. Ministrų Kabinetui šią strategiją planuojama pateikti kitą savaitę.

Vis dėlto I. Ruginienė mano, kad susitarimą dėl strategijos reikia atidėti, nes joje vis dar yra daug nesuderintų punktų su Nacionaline kolektyvine sutartimi.

„Pritarimą dėl strategijos būtinai reikia atidėti, kol nėra suderinta Nacionalinė kolektyvinė sutartis, nes matome prieštaravimų ir akivaizdų apribojimą mūsų deryboms. (...) Šiuo metu mums yra visiškai neaiškus pasakymas, kad bus skiriamas (papildomas. - ELTA) finansavimas 120 mln. eurų. Tai yra strategijos darbo grupėje pasakyta, tačiau, kai atėję į Nacionalinės kolektyvinės sutarties derybas pateikiame savo siūlymą ir laikomės to susitarimo, kad turi didėti atlyginimai mažiausiai uždirbantiems, Vyriausybės pusė sako, kad pinigų nėra, o skirti galima tik 16 mln. eurų. Mūsų klausimas - kur pasiskirsto visi kiti pinigai? Mes turime labai neigiamos patirties - ne vieną kartą matėme, kai skiriamas papildomas finansavimas sugula į vadovų kišenes“, - po posėdžio sakė I. Ruginienė.

„Dabar liko politinis sprendimas, ir kadangi turime pažadą, kad papildomas finansavimas bus skiriamas, tai liko klausimas, kam jis bus skirtas - ar vadovams, ar darbuotojams, kurie laukia didesnių atlyginimų“, - pridūrė I. Ruginienė.

Kaip teigė Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas po ankstesnio posėdžio, gydytojų atlyginimas turėtų pasiekti 3 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) dydį.

„Kultūros darbuotojams atlyginimus (nuo kitų metų. - ELTA) siūloma didinti 15 proc., slaugytojams, gydytojams numatytas didelis atlyginimų augimas, kitais metais turėtų pasiekti 3 VDU gydytojų atlyginimas ir 1,5 VDU - slaugytojų. Socialinių darbuotojų atlyginimai bus didinami ne mažiau kaip 15 proc., ikimokyklinio ugdymo pedagogų - ne mažiau kaip 15 proc. Mokytojų atlyginimai taip pat bus didinami, kokiu procentu, dar turime diskutuoti“, - tuomet sakė D. Matulionis.

Sudaryti komisiją Ilgalaikio tvaraus viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio didinimo iki 2025 metų strategijos projektui parengti Vyriausybė nutarė pernai, tačiau derybos tarp valdžios atstovų ir profsąjungų vyko vangiai. LPSK anksčiau net skelbė, kad svarstys pasitraukti iš komisijos, nes ji, jų teigimu, yra tik imitacija streikams numalšinti, o ne rezultatams pasiekti.

Strategiją tikimasi pabaigti ir Seimui pateikti balandį. Anksčiau planuota, kad strategija Seimui bus pateikta iki kovo 10-osios - pavasario sesijos pradžios.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(10 žmonių įvertino)
2.4000
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo laikotarpis – kas, kiek ir už ką gali susigrąžinti deklaruojant? vyksta apklausa

Trečiadienį prasidėjo gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo laikotarpis – kas, kiek ir už ką...

JAV bombonešių skrydžiai tampo Kremliaus nervus: jų pasirodymas virš Lietuvos – ne atsitiktinis (577)

Amerikiečių bombonešis prisiartino prieš Rusijos sienų ir imitavo Kaliningrado bei Sankt...

Theresa May prašo nukelti „Brexit“ iki birželio 30 dienos papildyta 15.11 (44)

Theresa May prašys nukelti Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos datą iki...

Tomas Sinickis. Apie tarptautinę gėdą (307)

Kažkur skaičiau, kad du trečdaliai buvusių merų liko savo postuose. Jums dar kyla abejonių,...

Pasitraukus prezidentui sprendimą priėmė žaibiškai: Astanos nebelieka papildyta (130)

Kazachstano parlamentas trečiadienį nusprendė pervadinti šalies sostinę Astaną ilgamečio...

Veryga sulaukė malonės, Matulas – skaudžių kolegės pastabų (7)

Aistringai padiskutavusi apie skiepų nuo gripo klausimus Seimo Etikos ir procedūrų komisija...

Judrioje sostinės gatvėje įvyko masinė avarija, susidarė spūstis papildyta 15.45

Vilniuje netoli Gariūnų įvyko masinė avarija. Pranešta, kad susidūrė 3 ar 4 automobiliai, taip...

Draudikai sunerimę: teigia, kad išaugo tikimybė patekti į eismo įvykį (42)

Pirmųjų šių metų mėnesių duomenys rodo, kad eismo įvykių metu gyventojai patiria vis...

Suomių profesorius įvertino Lietuvos mokyklas: sistema paini pamatykite renginio akimirkas (22)

Tūkstančiai moksleivių ir mokytojų trečiadienį žinių semiasi ne mokyklų klasėse, o...

Savarankišką gyvenimą vos 15-os pradėjusi Gabrielė išgarsėjo ne tik savo grožiu: jos darbas – tikra paauglių svajonė (34)

Lietuvos modelis Gabrielė Sodonytė ne vieną kartą yra girdėjusi, kad daugeliui ji panaši į...