aA
Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas teigia, kad planuoja tęsti darbą Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje, jei parlamentas nenuspręs kitaip.
Andrius Bagdonas
Andrius Bagdonas
© DELFI / Andrius Ufartas

Jis pripažįsta, kad, balsuodamas už švelnesnę nuobaudą Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui dėl pasisakymų viešojoje erdvėje apie paramą Ukrainai, padarė klaidą. Tačiau, A. Bagdono teigimu, padaryta klaida nėra grubi ir už tai pašalinimas iš komisijos būtų antikonstitucinis.

„Seimo pirmininkė paklausė, kokie yra mano artimiausi planai dėl Etikos ir procedūrų komisijos darbo, tai aš jai įvardijau, kad aš planuoju tęsti darbą komisijos sudėtyje, na, nebent parlamentas nuspręstų kitaip“, – Eltai apie susitikimą su Liberalų sąjūdžio partijos pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen pasakojo A. Bagdonas. Pirmadienį Seimo pirmininkė pareiškė, kad A. Bagdonas turėtų pasitraukti iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos.

„Išdėsčiau argumentus, kad jau porą metų dirbu nevertindamas politikų pagal jų partinę priklausomybę, tad tiek opozicijos atstovus, tiek pozicijoje dirbančius žmones vertinu vienodai, ir tą darbą atlieku, mano nuomone, labai sąžiningai“, – sakė Seimo narys.

A. Bagdonas pripažino, kad paskutinio balsavimo metu, kai buvo sprendžiama dėl R. Žemaitaičio pasisakymų viešojoje erdvėje apie paramą Ukrainai, vertino tik iš teisinės pusės.

„Visuose trijuose sakiniuose yra „galbūt“, „galimai“, o pirmame sakinyje uždėtas klaustukas, klausiamasis toks sakinys, tai balsavau už švelnesnę nuobaudą Žemaitaičiui, už rekomendaciją. Tačiau vėliau, suprasdamas bendrą kontekstą, kad visgi kalba yra apskritai platesnė – apie visą paramą Ukrainai, pamaniau, kad tikrai padariau turbūt klaidą, ne grubią klaidą, bet padariau klaidą, įvertindamas tik iš teisinės pusės tuos jo pasisakymus“, – teigė A. Bagdonas.

Tačiau, Seimo narys nemano, kad jis, kaip vienas iš penkių Etikos ir procedūrų komisijos narių, balsavusių už švelnesnę nuobaudą, vertas pašalinimo iš komisijos.

„Tuomet turbūt visus penkis parlamentarus, kurie balsavo būtent už švelnesnę nuobaudą Žemaitaičiui, remiantis tokiais kriterijais, reikėtų šalinti iš Etikos ir procedūrų komisijos. Man atrodo, kad toks veiksmas yra antikonstitucinis“, – akcentavo politikas.

A. Bagdono teigimu, jis balsavo už vieną iš dviejų Etikos ir procedūrų komisijoje pasiūlytų sprendimų dėl R. Žemaitaičio pasisakymų apie paramą Ukrainai. Anot jo, buvo priimtas bendras sprendimas.

„Nes čia yra kolegialus Seimo organas, kuris sprendžia etikos ir procedūrų klausimus. Ir penki parlamentarai balsavo už švelnesnę nuobaudą Žemaitaičiui – surašyti rekomendaciją, kad jis vengtų tokių pasisakymų“, – sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkės pavaduotojas.

Iš partijos pirmininko pavaduotojo pareigų pašalintas galėtų būti suvažiavimo metu

Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen pirmadienį pranešė svarstanti dėl nepasitikėjimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariu A. Bagdonu, kaip savo pavaduotoju partijoje.

A. Bagdono teigimu, iš V. Čmilytės-Nielsen vadovaujamos Liberalų sąjūdžio partijos pavaduotojo pareigų jį galėtų pašalinti tik partijos nariai suvažiavimo metu.

„Tai jeigu Seimo pirmininkė priimtų tokį sprendimą, kad aš kaip pavaduotojas neatitinku galbūt jos matymo, tai yra partijos įstatai, kuriuose partijos pirmininkė, valdybos nariai, taip pat ir pavaduotojai yra tvirtinami suvažiavime. Artimiausias suvažiavimas yra rugsėjo mėnesį, tai kito teisinio kelio turbūt nelabai yra“, – Eltai pažymėjo A. Bagdonas.

„Ar aš pats norėčiau priimti sprendimą nebebūti partijos pirmininkės pavaduotoju, arba galbūt pati partijos pirmininkė nuspręstų, kad vienas iš septynių pavaduotojų jai nebėra reikalingas, tai nelabai matau, kaip galima būtų čia tą tokį nepasitikėjimą inicijuoti“, – akcentavo jis.

Tvirtina, kad balsuoja sąžiningai

Pirmadienį Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas pranešė planuojantis kreiptis į Liberalų sąjūdžio etikos sargus, kad jie įvertintų frakcijos nario A. Bagdono elgesį balsuojant Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje.

Atsakydamas į kolegų išreikštą nepasitikėjimą, A. Bagdonas pabrėžė, kad dar kadencijos pradžioje buvo sutarta, jog, nepaisant to, ar frakcijos nariams patiks ar nepatiks kitų Seimo narių pažiūros, jie pasistengs balsuoti sąžiningai.

„Tai aš tą dvejus metus dariau. Na, tikiuosi, ir darysiu. Bet jeigu parlamentas nuspręstų kitaip ir pasakytų, kad aš neturėčiau toje komisijoje dirbti sąžiningai savo darbo, žinoma, tokį sprendimą gerbsiu ir tuomet nedirbsiu toje komisijoje“, – akcentavo A. Bagdonas.

„Taip, aš sutinku, galbūt daliai valdančiosios daugumos nepatiko mano tokie sąžiningi sprendimai vienu ar kitu klausimu, jie norėjo, kad nuolatos aš išsukinėčiau parlamentarus, kurie dirba valdančiojoje daugumoje, o priešingai balsuočiau prieš tuos žmones, kurie dirbo mažumoje, tačiau aš pats, dirbęs Neringos savivaldybėje, matęs ne kartą, kaip valdančioji dauguma stengiasi sumenkinti mažumoje dirbančius politikus, tai šitaip aš dirbti šioje komisijoje tiesiog negalėjau“, – reziumavo Seimo narys.

ELTA primena, kad Seimo etikos sargams buvo apskųsti keli Regionų frakcijos nario R. Žemaitaičio įrašai socialiniame tinkle „Facebook“. 2022 metų liepos 11 dienos įraše jis kėlė klausimą, ar „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas, rinkęs lėšas Ukrainai skirtam koviniam dronui „Bayraktar“, nepralošė tų pinigų. Liepos 16 dieną šį lėšų rinkimą jis pavadino galima afera.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(12 žmonių įvertino)
2.6667

Top naujienos

Kas pernai iš tiesų vyko su Rusijos ekonomika: augo nebent degtinės pardavimai

Rytų Europos studijų centro ( RESC ) partneriai Ukrainoje teigia, jog aiškinimai, kad Rusijos...

Kiek emigrantų pinigų pasiekia Lietuvą ir kiek iškeliauja iš jos: smarkiai išaugo pervedimų dalis į dvi šalis (1)

Per praėjusių metų tris ketvirčius užsienyje gyvenantys lietuviai į Lietuvą pervedė panašiai...

Išdalintos M.A.M.A 2022 statulėlės: Vaido Baumilos triumfas ir ypatingas dėmesys Ukrainai (8)

Sausio 27-ios vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje aidėjo didžiausias metų muzikos renginys –...

Savaitgalį pasidžiaugsime vos viena gražia diena: kai kur išvysime ir saulės

Šeštadienio dieną per šalį slinks anticiklono gūbrys. Lietuvoje dangų daug kur dengs pilkų...

Mažeikiškių šeimą sukrėtė dukrelės netektis: žinojome, kad laiko turime nedaug

Mažeikiuose gyvenantys 28 m. Brigita ir 30 m. Lukas nė baisiausiame sapne nesapnavo, kad likimas jų...

Po Moldovos prezidentės žodžių – Rusijos grasinimas: negalvokit, kad nebus pasekmių (15)

Rusijos politikai grasina Moldovai dėl šalies valdžios pareiškimų, susijusių su diskusija apie...

Lietuvis išbandė brangiausią pramogą Las Vegase: tas 90 minučių prisiminsiu visą gyvenimą (4)

Žinoma, Las Vegase galima be sustojimo lošti ir duotis vakarėliuose. Septynias ar dešimt dienų....

Įtemptos BMW gaudynės Vilniuje: bėgo per visą miestą, rėžėsi ir į „Škoda“, ir į paštomatą papildyta (11)

Vėlų penktadienio vakarą Vilniuje pareigūnams teko vytis nestojusį vairuotoją.

Viktorija Sakalauskaitė

Kaip aš ieškojau vyro Tinderyje: draugės aikčiojo jį išvydusios, bet vienas jo atsakymas skaudžiai nusviedė mane atgal į realybę (5)

Ar jūs tikite meile iš pirmo žvilgsnio? Ar tikite, kad kažkur pasaulyje yra tas ponas ar ta ponia...

Lukas Gricius ir Naglis Bierancas pademonstravo išskirtinį stilių: akys krypo į neįprastas detales (8)

Naglis Bierancas ir Lukas Gricius M.A.M.A raudonuoju kilimu žengė pasidabinę išskirtinai.