Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija šiandien ketino imtis Aukščiausiojo Teismo sugrąžintos nagrinėti iš naujo skandalingosios Vilniaus miesto mero rinkimų bylos. Tačiau į posėdį neatvykus išteisintųjų sostinės mero Artūro Zuoko ir įmonių grupės „Rubikon group" valdybos pirmininko Andriaus Janukonio advokatui Arūnui Petrauskui, bylos nagrinėjimas buvo atidėtas iki kitų metų vasario 1 dienos.
Artūras Zuokas
© DELFI
A.Petrauskas pranešė, kad trečiadienį Vilniaus apygardos teisme numatytas posėdis jam susidubliavo su anksčiau suplanuotu bylos nagrinėjimu Panevėžio apygardos teisme, kur jis atstovauja vienai iš šalių. Anot advokato pranešimo teismui, Panevėžyje nagrinėjamoje byloje dalyvauja asmenys, atvykę iš užsienio, todėl jis negalėjo atvykti į Vilniaus apygardos teismą.

Trečiadienį ryte planuotame posėdyje nepasirodė ir išteisintieji A.Zuokas, A.Janukonis, jo kolega Darius Leščinskas bei vairuotojas Svajūnas Navikas. Atvykęs pastarųjų dviejų advokatas Raimundas Lydeika teigė, kad be jo kolegos A.Petrausko dalyvavimo apeliacine tvarka nagrinėti bylos neįmanoma ir paprašė posėdį atidėti. Su tuo sutiko ir valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikantis Generalinės prokuratūros prokuroras Simonas Slapšinskas.

Į posėdį buvo atvykęs ir nukentėjusiuoju pripažintas Vilniaus tarybos narys Vilmantas Drėma. Ankstesniuose teismų posėdžiuose jis dalyvaudavo kartu su savo advokatu Kęstučiu Čilinsku. V.Drėma, DELFI paklaustas, ar šis advokatas atstovaus jį būsimame bylos nagrinėjime, teigė, kad dėl gynėjo dar galvos.

DELFI primena, kad vadinama Vilniaus mero rinkimų byla buvo nagrinėta Vilniaus 1-ajame apylinkės teisme. Šis teismas visus kaltinamuosius išteisino. Tada Generalinė prokuratūra buvo apskundusi tokį nuosprendį Vilniaus apygardos teismui, kuris paliko pirmosios instancijos teismo nuosprendį nepakeistą.

Tačiau kasacinį skundą nagrinėjęs Aukščiausiasis Teismas su juo nesutiko ir bylą grąžino nagrinėti iš naujo.

Kasaciniame skunde kaltintojai teigė, kad pirmosios instancijos teismo nuosprendis nėra pagrįstas, o teismas nepripažino dalies ikiteisminio tyrimo duomenų įrodymais. Tai sukliudė apeliacinės instancijos teismui išsamiai ir nešališkai išnagrinėti bylą bei priimti teisingą nuosprendį ar nutartį.

Kaltinamojo akto duomenimis, 2003 metais renkant Vilniaus merą, A.Janukonis įvairiais būdais bandė paveikti V.Drėmą, kad šis balsuotų už A.Zuoką, ne už jo konkurentą. V.Drėmai netgi buvo pasiūlytas kyšis, tačiau šis jo nepriėmė. Vėliau prisidengus avansu už didelės vertės projektą, jam buvo perduoti 45 tūkst. litų.

Atėjus balsavimo momentui V.Drėma paslaptingai dingo. Specialiųjų tyrimų tarnybai 2004 metais jis įteikė pareiškimą dėl neteisėto jo laisvės suvaržymo. Kaltintojų duomenimis, jis buvo nugabentas į sodybą Molėtų rajone, kur buvo akylai stebimas.

Tačiau nagrinėjant bylą V.Drėma savo parodymus švelnino ir tikino pretenzijų Vilniaus merui ar verslininkams neturintis. Prokuroras Simonas Slapšinskas siūlė skirti A.Zuokui ir A.Janukoniui dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, atidedant ją dviems metams. Taip pat buvo siūlyta skirti jiems ir pinigines baudas – po 12,5 tūkst. litų.

D.Leščinską siūlyta bausti pusantrų metų laisvės atėmimo bausme, atidedant ją vieneriems metams. Taip pat skirti 10 tūkst. litų baudą. Vairuotojui siūlyta skirti 7,5 tūkst. litų baudą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė. Kai Rumunija mus aplenkia (172)

Šiuo metu sudėtingoje politinėje situacijoje esančios Rumunijos vardas Lietuvoje minimas ne tik...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (281)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (192)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...

Danguje virš Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du keleiviniai lėktuvai (3)

Danguje netoli Maskvos pavojingai vienas prie kito priartėjo du keleiviniai lėktuvai.

Parduotuvėje kilo įtarimų: ar čia – ne alkoholio reklama? (3)

„Kas vyksta Kaune“ skaitytoja Kaune, Savanorių prospekte esančioje parduotuvėje „ Hyper...

Panevėžio rajono medikai pas ligonius vyksta „plikomis“ padangomis (7)

Naujienų portalą JP pasiekė informacija, kad VšĮ Panevėžio rajono poliklinikos Greitosios...

Legendinis NBA milžinas – apie du Sabonius, Valančiūno padėtį ir Ballų šeimos klaidą specialiai DELFI iš Londono (15)

Ką reiškia būti vidurio puolėju NBA lygoje? Atsakymas į šį klausimą per pastaruosius 20...

Pasikeitimai darbo rinkoje: lūpdažių pardavėjos tampa IT įmonių vadovėmis (41)

Moterys gali kuo puikiausiai vadovauti nuo vyrų knibždančioms technologinėms įmonėms,...

Krepšininkas Simas Jasaitis areštinės išvengė dėl kurioziškų aplinkybių (260)

Garsusis krepšininkas Simas Jasaitis , kuris sekmadienio rytą buvo atvežtas į policiją dėl...

Šiaurės Korėjos dainininkei – akibrokštas Seule (83)

Seule pirmadienį įvyko protesto akcija, susijusi su Šiaurės Korėjos muzikinio moterų kolektyvo...