aA
Seimo narys Arvydas Vidžiūnas nuo teismo nuslėpė, kad jis girtumą, kai buvo policijos sulaikytas neblaivus prie vairo, tikrinosi ir medicinos įstaigoje. Medikai politiko organizme, po pareigūnų patikrinimo praėjus 1,5 valandos, aptiko dar didesnį kiekį alkoholio.
Arvydas Vidžiūnas
Arvydas Vidžiūnas
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Vilniaus apskrities Kelių policijos valdybos viršininkas Vytautas Černevičius vakar LŽ sakė, kad Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui įteiktas apeliacinis skundas dėl nutrauktos A.Vidžiūno bylos. Skunde nurodyti ir politiko girtumo nustatymo Vilniaus priklausomybės ligų centre duomenys.

A.Vidžiūną, vairuojantį savo automobilį, policija sustabdė Vilniuje gegužės 20-osios pavakare. Tąsyk alkoholio matuoklis užfiksavo, kad parlamentaro organizme - 0,83 promilės alkoholio. Administracinio teisės pažeidimo byla buvo perduota Vilniaus 1-ajam apylinkės teismui. Tačiau teisėjas Robertas Rainys neseniai priėmė nemenką triukšmą sukėlusį sprendimą - nutraukė bylą, nes A.Vidžiūnas teigė, jog porą taurių vyno išgėrė visai prieš sėsdamas prie vairo.

Teisėjo motyvas buvo toks: "Iš alkotesterio "Drager" instrukcijoje numatytų reikalavimų tikrinamam asmeniui matyti, kad išgėrus alkoholio būtina palaukti bent 15 minučių iki tikrinimo, nes burnoje esantys alkoholio likučiai gali iškreipti parodymus." Tuo remdamasis teisėjas padarė išvadą, kad "nuo A.Vidžiūno alkoholio vartojimo ir jo patikrinimo alkotesteriu galėjo nepraeiti bent 15 minučių. Todėl yra pakankamas pagrindas abejoti alkotesterio parodymų objektyvumu".

Tačiau administracinio teisės pažeidimo byloje nieko neužsimenama apie tai, kad paleistas iš policijos A.Vidžiūnas nuvažiavo į Vilniaus priklausomybės ligų centrą ir paprašė patikrinti blaivumą. Praėjus maždaug pusantros valandos, kai jį tikrino policininkai, politikui buvo nustatytas net šiek tiek didesnis girtumas - 0,86 promilės. Teisėjas R.Rainys vakar tvirtino to nežinojęs.

Apie tai nežinojo ir A.Vidžiūno kolegos konservatoriai. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma vakar LŽ sakė: "Tas faktas man nebuvo žinomas. Manau, dabar policija kreipsis į aukštesnės instancijos teismą ir jo sprendimas, esant šitam faktui, neabejoju, kad bus kitoks."

A.Vidžiūnas, LŽ paklaustas, ar tą vakarą tikrinosi girtumą Priklausomybės ligų centre, nuo tiesaus atsakymo bandė išsisukti. "Nežinau, ką daugiau sakyti. Aš neprašiau tokio sprendimo, pripažinau savo kaltę. Ir daugiau nieko nekomentuosiu, - pareiškė jis, tačiau netrukus dar pridūrė: - Dabar turiu kentėti dėl to, kas ten teisme darosi. Sakiau, bauskit mane. Vienintelio dalyko prašiau - kad trumpesniam laikui atimtų vairuotojo pažymėjimą. Nė piršto nepajudinau dėl šitų dalykų! Man nesmagu, kai esu laikomas kažkokiu precedentu."

„Lietuvos žinios“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Taivanas – kaip ant parako statinės: mano, kad Kinija seka Rusijos taktiką (2)

Prasidėjus karui Ukrainoje, taivaniečiai pajuto, kad Kinija gali užpulti Taivaną, pasinaudodama...

Dalis verslo jau stebi nuosmukį: situacija keičiasi radikaliai (2)

Pramonės atstovai sako kelis mėnesius jaučiantys užsakymų mažėjimą ir perspėja, kad...

Šventinę nuotaiką drums lietus: džiugesnė situacija tik viename Lietuvos regione

Trečiadienio dieną Lietuvoje numatomi gana kontrastingi orai. Pietrytinę šalies pusę nuo pat...

Delfi PliusAinis Gurevičius

Ragina atsisakyti rusų primestų titulų: Mindaugas nebuvo vienintelis Lietuvos karalius (57)

Grupė Lietuvos intelektualų (istorikų, menininkų ir kt.) neseniai atviru laišku kreipėsi į...

Žiniasklaida: rastas negyvas dar vienas rusų oligarchas (4)

Anot britų leidinio „The Daily Mail “, neaiškiomis aplinkybėmis mirė dar vienas rusų...

Niekuo dėtam kauniečiui pritaikytos ES sankcijos Rusijai: dėl sutapusių vardo ir pavardės jis laikomas karo nusikaltėliu (7)

Kaunietis mokytojas sužinojo, kad tapo įtariamu karo nusikaltėliu ir pinigų plovėju. Jo...

Žygį Europoje „Žalgiris“ pradėjo lygiosiomis su Kosovo čempionais įvarčių vaizdo įrašai

Lietuvos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ antradienį vakare UEFA Čempionų lygos pirmo atrankos...

Karas Ukrainoje. Rusijos pajėgos smūgiavo Slovjanskui, žuvo mažiausiai du žmonės  Zelenskio patarėjas: Lysyčansko užėmimas yra paskutinė Rusijos pergalė (3)

Nuo karo pradžios vasario 24-ąją Rusijos kariuomenė Ukrainoje sunaikino maždaug 80 tūkst....

Siaubingas užpuolimas buvo tik košmaro pradžia: klaipėdietis negali patikėti, ką teko išgyventi po to (6)

„Pabuvęs šalia mirties net nebežinau, ko dabar bijočiau. Gyvenu antrą kartą ir dabar tiesiog...

Rusija toliau kelia bangas: dėl bilietų į Kaliningradą trūkumo suskubo apkaltinti Lietuvą (3)

Dėl Lietuvos taikomų apribojimų rusams iškilo rimtų sunkumų ieškant bilietų į tolimojo...