Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis mano, kad Ukrainai tapti NATO nare 2008 metais yra realu. "Didele dalimi tai priklausys nuo dviejų dalykų - nuo pačios Ukrainos konkrečių žingsnių, kita vertus - nuo NATO pasiruošimo priimti. Aš manau, kad tai yra realu, jeigu mes visi rimtai dirbsime", - penktadienį sakė A.Valionis bendroje spaudos konferencijoje su Vilniuje viešinčiu Ukrainos užsienio reikalų ministru Borisu Tarasiuku.
Pasak Lietuvos ministro, susitikime su B.Tarasiuku buvo sutarta siekti, kad Ukraina 2008 metų NATO viršūnių susitikime būtų pakviesta tapti Aljanso nare.

"Sutarėme, kad kitais metais Sofijoje vyksiančiame neformaliame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime mes iškeltumėme, paremtumėme narystės Aljanse veiksmų plano sudarymą Ukrainai. Sieksime, kad Ukraina 2008 metų NATO viršūnių susitikime galėtų tapti Aljanso nare", - sakė A.Valionis.

Kaip pranešė URM, A.Valionio ir B.Tarasiuko susitikimo metu buvo sutarta ir toliau stiprinti Lietuvos ir Ukrainos strateginę partnerystę, taip pat aptartos bendradarbiavimo gairės 2006 metais ir numatoma intensyvi dvišalių vizitų darbotvarkę.

Patikinęs, kad Lietuva remia ir toliau rems Ukrainos Europos ir euroatlantinės integracijos siekius, Lietuvos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad tik sparčios reformos gali atverti Ukrainai kelius į ES ir NATO. Ministrai sutarė daugiau dėmesio skirti konkretiems projektams, kurie paspartintų Ukrainos euroatlantinę integraciją.

B.Tarasiukas taip pat pabrėžė, kad Ukrainai buvo labai naudingi jų valstybės tarnautojų, diplomatų, įvairių žinybų specialistų, nevyriausybinių organizacijų atstovų mokymai Lietuvoje. A.Valionis patikino, kad Lietuva ir toliau rems Ukrainai. Taip pat aptartos galimybės glaudžiau bendradarbiauti kovos su organizuotu nusikalstamumu srityje.

Tiek Lietuva, tiek Ukraina akcentavo savo pasiryžimą toliau stiprinti Baltijos jūros ir Juodosios ir Kaspijos jūrų regionų bendradarbiavimą. Ministrai išreiškė įsitikinimą, kad demokratinės vertybės ilgainiui įsitvirtins ir Baltarusijoje.

A.Valionis ir B.Tarasiukas taip tarėsi, kaip sudaryti geresnes verslo, investicijų pritraukimo sąlygas.

Ministrai taip pat aptarė Ukrainos stojimo į Pasaulio prekybos organizaciją problematiką, narystės šioje organizacijoje svarbą dvišaliams ir daugiašaliams ekonominiams santykiams. A.Valionis pažymėjo užsienio investicijų Ukrainos raidai svarbą ir išreiškė tikįs, kad Lietuvos investicijų Ukrainoje augimas taps abipusiai naudingo ir konstruktyvaus ekonominio bendradarbiavimo pavyzdžiu. B.Tarasiukas patvirtino, kad tam bus skiriamas didelis dėmesys.

Ukrainos užsienio reikalų ministras taip pat padėkojo Lietuvos Seimui, pareiškusiam užuojautą 1932-1933 metų genocido aukoms Ukrainoje bei solidarumą su ukrainiečių tauta.

Po susitikimo abiejų šalių ministrai pasirašė bendrą deklaraciją dėl regioninio bendradarbiavimo ir bendradarbiavimo europinės ir euroatlantinės integracijos srityse.

Dokumente pabrėžiama Ukrainos ir ES narystės veiksmų plano reikšmė bei sutariama bendradarbiauti gerinant Ukrainos administracinius gebėjimus, Lietuvai dalinantis europatirtimi, apmokant Ukrainos pareigūnus, skatinant nevyriausybinių organizacijų ryšius.

Pareiškime taip pat įsipareigojama siekti, kad būtų patvirtintas narystės NATO veiksmų planas Ukrainai. Planuojama, kad šiuo metu rengiamam dokumentui bus pritarta kitais metais rengiamame NATO ir Ukrainos viršūnių susitikime.

Ministrų pareiškime taip pat akcentuoja parlamentinio bendradarbiavimo reikšmė, būtinybė skatinti atskirų Lietuvos ir Ukrainos regionų kontaktus.

Parama Ukrainos euroatlantinės integracijos kelyje yra vienas iš Lietuvos užsienio politikos prioritetų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vilniuje pasikėsinta nužudyti Lietuvos fitneso čempionę: suimtas garsus sportininkas (115)

Pragaras tęsėsi metų metus, tačiau Lietuvos ir Europos fitneso čempionė Ilona Kokoš taip ir...

Ėmėsi pilnametystės dar nesulaukusių paauglių gaujos: dviejų merginų mamos sako, kad reikia pagalbos (46)

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl, įtariama, paauglių merginų gaujos sumuštos...

Sustabdyta populiaraus kelionių pardavėjo licencija (53)

Valstybinis turizmo departamentas laikinai sustabdė vieno iš didžiausių Lietuvoje kelionių...

Pranešimas Japonijos žmonėms: slėpkitės pastatuose arba po žeme (58)

Japonijos nacionalinis transliuotojas NHK antradienį paskelbė tiesos neatitinkantį pranešimą apie...

Sunku patikėti, bet regionuose uždirba daugiau nei Šiauliuose ar Panevėžyje (112)

Nors Panevėžys ir Šiauliai gali puikuotis didmiesčių statusais, tačiau dėl atlyginimų...

Laikinasis „Brose“ strategas žino, kada „Žalgiris“ gali nubausti skaudžiausiai

Dėl vyriausiajam treneriui atliekamos operacijos Bambergo „Brose“ vairą laikinai perimantis...

Čečėnijos prezidento atstovas: Lietuva nedomina Kadyrovo (198)

Lietuvos sprendimas įtraukti Čečėnijos lyderį Ramzaną Kadyrovą į nepageidaujamų šalyje...

Dalijosi idėjomis, kaip švęsti Lietuvos jubiliejų: tai patirsime tik kartą gyvenime (367)

Lygiai po mėnesio – Vasario 16-ąją Lietuva švęs atkurtos Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta...

Likus 3 savaitėms iki netikėtos mirties, „The Cranberries“ 46-erių vokalistė buvo viešai prakalbusi apie savo sveikatą

Staigi ir netikėta „ The Cranberries “ vokalistės Dolores O‘Riordan mirtis verčia prisiminti,...

„Dydis nesvarbu“ klausia – ar tikrai horizontalūs dryžiai platina? (6)

„Dydis nesvarbu“ klausimas gali nuskambėti kvailai, nes juk visur sako, kad vertikalės ilgina,...