aA
Šokių ir kitokiuose pramoginiuose projektuose dalyvaujančių Seimo narių sutartis su televizijomis tiriančios Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas pats tapo taikiniu. Trečiadienį į komisiją dėl savo dalyvavimo TV projekte pasiaiškinti atėjęs Arūnas Valinskas pareikalavo, kad A.Salamakinas nusišalintų nuo tyrimo ir pats pateiktų duomenis ar nėra susisaistęs sutartimis su televizijomis.
Beata Skaisgirytė ir Andrius Šedžius
© LNK

Taip pat jis pareiškė, kad prieš kelerius metus TV muzikiniame projekte dalyvavęs liberalas Vytautas Grubliauskas gaudavo atlygį, bet niekam neužkliuvo. V.Grubliauskas tai neigia.

Tik prasidėjus parlamentinės komisijos posėdžiui, LNK laidos „Dvi minutės šlovės“ nuolatinėje komisijoje dalyvaujantis A.Valinskas pareiškė, kad neatsakinės į jokius klausimus, jei komisijai vadovaus A.Salamakinas. Jis pareiškė pats abejojąs dėl socdemo etikos ir pareikalavo paneigti įtarimus, ar politikas nėra susisaistęs darbinėmis sutartimis su LNK televizijos projektu „Gintarinis atspindys“, kuriame pernai per balandžio 1-ąją A.Salamakino antrininkas tapo nugalėtoju, laidoje dalyvavo ir pats politikas.

Iš pradžių A.Salamakinas bandė prieštarauti, tačiau pamatęs, kad A.Valinskas nenusileis, nusišalino nuo pirmininkavimo ir neteikė jokių klausimų politikams, dėl kurių atliekamas tyrimas.
„A.Valinskas vykdo savo pažadus – bando iš kiekvieno, mano galva, rimto klausimo padaryti cirką. Kai baigsime tyrimą, matysime, ar tai iš tiesų juokeliai, ar rimti dalykai. Palaukime porą savaičių“, - po posėdžio žurnalistams sakė A.Salamakinas. 

Etikos komisija formaliai pradėjo tyrimą dėl A.Salamakino, kuris pažadėjo artimiausiu metu pateikti įrodymus, kad jokių sutarčių su televizijomis nėra pasirašęs. 

Apkaltino V.Grubliauską gaudavus atlygį

Seimo etikos sargai trečiadienį nepriėmė sprendimo dėl TV projektuose dalyvaujančių parlamentarų „prisikėlėlių“ A.Valinsko, Ingos Valinskienė, su socdemais išsiskyrusio Andriaus Šedžio ir liberalcentristus palikusio Žilvino Šilgalio. 

Po etikos sargų lupa atsidūrę politikai stebėjosi, kodėl šiemet visiems taip parūpo jų dalyvavimas TV projektuose, nors tai netrukdo jų parlamentinei veiklai. 

A.Valinskas priminė, kad anksčiau politikai irgi šmėžuodavo tokiuose projektuose, bet niekam nesukėlė įtarimų, nors, pasak jo, liberalas V.Grubliauskas už dalyvavimą muzikiniame projekte prieš kelis metus gavo ir atlygį. „2007-aisiais metais D.Teišerskytė teisėjaudavo posėdžių metu, o dalyvis V.Grubliauskas dainuodavo posėdžių metu ir gaudavo simbolinį atlygį. Pinigai buvo mokami“, - DELFI po posėdžio dar patikslino jis.

V.Grubliauskas neigia tai. "Tikrai negavau, galiu drąsiai tai pareikšti. Pirmą sykį girdžiu apie tai. Apie jokius, nei simbolinius, nei kitokius atlyginimus nebuvo nė kalbos, o jei būtų buvus, būčiau tikrai nedalyvavęs. Tie, kas tokią informaciją skleidžia, yra arba giliai suklaidinti, arba bando pateisinti savo kokias nors nuodėmes, - DELFI sakė jis. Paklaustas, ar buvo susisaistęs sutartimi, politikas irgi tai neigė. - Kalba apie tai ėjo, bet, jei neklystu, aš atsisakiau tuomet pasirašyti tokią sutartį ir, matyt, išvengiau tu problemų, su kuriomis kolegos susiduria dabar."  

I.Valinskienė pakeitė malonumų sutartį

Pats A.Valinskas dievagojosi, kad jokio atlygio negauna ir nėra jokių papildomų slaptų susitarimų, kurie užtikrintų jam finansinę naudą. Jis tikino, kad tai tėra jo hobis. „Tai mano laisvalaikis. Yra medžiotojų, žvejų būreliai. Yra ir ten sutartys“, - jis tai lygino ir su informacinėmis laidomis, kurias transliuoja ne tik visuomeninis, bet ir komercinis radijas. Pasak buvusio Seimo pirmininko, yra parlamento vadovo ir premjero susitarimai su radijo stotimis, kuriuose įsipareigojama kartą per savaitę ir darbo metu vykti į tas radijo stotis duoti interviu. „Nueisime iki visiško absurdo, jei pradėsime cenzūruoti. Baikime žeminti patys save“, - sakė jis.

Hobi laidos „Kviečiu šokti“ vedimą vadino ir jo žmona Inga Valinskienė: „Tai trijų valandų malonumas šeštadienio vakarais. Kodėl aš turėčiau jį iš savęs atimti?“ 

Komisijai kliuvo jos sutartis su televizija, kurioje buvo numatytos baudos už vėlavimus, neatvykimus į laidą ir pan. Prasidėjus komisijos tyrimui, I.Valinskienė sutartį nuo spalio 14 d. pakeitė kūrybiniu susitarimu, kuriame tokių sankcijų nėra. 

Politikė teisinosi, kad pirminė sutarties turinys buvo aplaidumas televizijos ir jos pačios. Pasak I.Valinskienės, buvo paimta tipinė sutartis, iš kurios tiesiog išbrauktas atlygio klausimas, o kiti palikti. Kai buvo įžvelgta darbinių susitarimų, sutartis anuliuota ir pakeista kūrybiniu susitarimu.

A.Šedžiui tebegresia baudos

Tuo tarpu tame pačiame TV projekte šokančiam A.Šedžiui baudos, siekiančios net 20 tūkst. Lt, tebegresia. Jei jis vėluotų į filmavimą, kitąmet dalyvautų kitos televizijos panašiame projekte arba skleistų neigiamą informaciją apie dabartinį projektą, jam grėstų finansinės sankcijos. Politikas nemato tame nieko blogo, nes sutartyje yra ir paaiškinimai, jog dėl tiesioginio parlamentaro darbo, pavyzdžiui komandiruočių, nedalyvavimas laidoje atleistinas.

Besikartojantys apklausiamųjų argumentai išjudino komisijos narius. Jie ėmė domėtis projekto nauda. „Žinoma, kad patyriau naudą. Tiek žiniasklaidos dėmesio už dyką ir prieš rinkimus“, - sakė A.Šedžius.

Liberalcentristas Vytautas Bogušis pasiteiravo, ar buvęs socdemas bent pradės geriau šokti, nes pasigedo savikritikos. A.Šedžius sakė, kad jaučiasi gerai, o į profesionalius šokėjus galima pasižiūrėti kitokiose laidose. 

Buvusio bendražygio Ž. Šilgalio pasiekimus TV3 laidoje "Šok su manimi" įsilinksminęs V.Bogušis įvertino kaip „nedarančius sarmatos“ ir pasiūlė pademonstruoti kokį šokį. Tačiau Ž.Šilgalis nesusigundė pasiūlymu: „Aš skiriu formatus ir žinau, ką reikia daryti Seime.“

Jis taip pat tvirtino, kad sutartį pasirašydamas suvokė savo atsakomybę ir paprašė prie sutarties pridėti punktą, kad dalyvis nelaikomas pažeidęs sutartį, jei tai įvyko dėl parlamentaro pareigų. „Jei man kas nors įrodys, kad darbo metu šokau, pats nueinu į VRK ir padedu mandatą“, - prisiekinėjo jis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Seimo viešbučio istorijos: Pranckiečio ten laukia 4 kambarių butas, bet jis jame retas svečias (38)

Priešais Seimą, Gedimino prospekte stūksantis Seimo viešbutis paskutiniu metu kelia vis daugiau...

Profesorius papasakojo, kodėl smegenys ima vis mažiau atlikti savo darbą: pateikia 6 žingsnius, kaip to išvengti (55)

Žmogaus smegenys, kaip ir raumenys, negaudamos pakankamai darbo ir nespręsdamos užduočių praranda...

Įvardijo prasčiausias Vilniaus mokyklas: vadovai nesupranta vertinimo ir peikia reitingų sistemą (132)

Nors pirmajame geriausių Lietuvos gimnazijų penketuke – net kelios Vilniaus ugdymo įstaigos,...

JAV netrukus turės nepaskandinamą lėktuvnešį? (337)

Nedidelė maždaug 8,2 kvadratinio kilometro ploto vulkaninės kilmės sala Rytų Kinijos jūros...

Kalašnikovą iš policininkų pagrobęs Molotkovas nerimsta ir už grotų: laimėjo bylą prieš pataisos namus (43)

Teismas pripažino, kad Igoris Molotkovas , nuteistas už iš policininkų pagrobtą automatą,...

Petro Gražulio poelgis įsiutino jo dukrelės motiną: pasiunčiau jį po velnių (65)

Seimo narys Petras Gražulis ir jo dukrelės mama Birutė Navickaitė taikoje ilgai gyventi...

Prognozuoja, kokia laukia likusi žiema Lietuvoje: visoje Europoje pastebėjo ryškią anomaliją (76)

Naujausios orų prognozės rodo, kad sezoninė to paties centro prognozavimo sistema rodo, kad visa...

Šiauliuose iškils didžiausias Europoje orlaivių techninės priežiūros ir remonto centras planuoja sukurti 1000 darbo vietų (99)

2020 m. pradžioje Tarptautiniame Šiaulių oro uoste bus pradėtas statyti didžiausias Europoje...

Atidarė Suvalkuose naują prekybos centrą lietuviams: pamiršta tai, kas „svarbiausia“ (308)

Suvalkų miesto šiauriniame pakraštyje, prie išvažiavimo į Lietuvos pusę, atidarytas naujas...