Šiam pasiūlymui pritarus ne mažiau kaip 47-iems Seimo nariams, projektas be eilės būtų įtrauktas į darbotvarkę ir svarstomas.

Kaip frakcijos pranešime spaudai prognozuoja frakcijos narys, Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas Arūnas Valinskas, esant Seimo palaikymui, elektroninis balsavimas galėtų būti įteisintas jau rudens sesijos pradžioje.

„Nors praėjusią savaitę, įvertinęs Seime vykstančias diskusijas šia tema, pareiškiau, kad elektroninio balsavimo projektas palaidotas, dar bandysime išnaudoti paskutinę galimybę ir dar kartą paraginsime Seimą priimti šį įstatymą. Labai tikiuosi, kad projektas nenuguls į stalčius, kaip tai vyko keletą pastarųjų metų, ir piliečiai galės rinkti valdžią internetu“, – sakė A. Valinskas.

Šiuo metu Lietuvoje įstatymais įtvirtinti du balsavimo būdai: išankstinis balsavimas paštu ir balsavimas rinkimų apylinkėje rinkimų dieną. Rinkėjai, negalintys pasirinkti vieno iš šių būdu, praranda galimybę pasinaudoti rinkimų teise.

Įteisinus elektroninį balsavimą kaip papildomą balsavimo būdą, piliečiai internetu galėtų dalyvauti Savivaldybių tarybų, Seimo, Prezidento, Europos Parlamento rinkimuose, referendumuose.