aA
„Noriu paskelbti svarbią ir gerą žinią. Po to, kai prieš keletą savaičių palikau partiją nesitikėjau, kiek daug liberaliai mąstančių žmonių man parašys, kad norėtų susitikti, prisidėti prie naujos liberalios politinės jėgos steigimo ir veiklos. Tai akivaizdu - liberali politinė partija bus!“ - savo feisbuko paskyroje penktadienį parašė Aušrinė Armonaitė.
Aušrinė Armonaitė
© DELFI / Kiril Čachovskij

„Liberali politinė partija bus!“

„Po to, kai prieš keletą savaičių palikau partiją nesitikėjau, kiek daug liberaliai mąstančių žmonių man parašys, kad norėtų susitikti, prisidėti prie naujos liberalios politinės jėgos steigimo ir veiklos. Tai akivaizdu – liberali politinė partija bus!“ – feisbuke pranešė A. Armonaitė.

„Už ką ji? Žinoma, daug dar reikia kartu padaryti ir dėl daug ko sutarti, tačiau jau dabar mus jungia požiūris į tai, jog Lietuvai reikia nuoširdžios ir pozityvios alternatyvos, kuri gerbtų ir skatintų privačią žmogaus iniciatyvą, netrukdytų ir nekeiksnotų verslą kuriančių žmonių, bet nenusisuktų ir nuo tų, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Lietuvai reikia optimistinės politinės jėgos, kuri prioritetu laikytų švietimą ir nesislėpdama spręstų žmogaus teisių problemas. Lietuva nenusipelnė draudimų ir baudimų politikos ir nuolatinio nesiskaitymo su Konstitucija bei demokratinio žaidimo taisyklėmis. Reikia politinės jėgos, kuri į žmogų Lietuvoje žiūrėtų ne kaip į baudžiauninką valstietį, o kaip į lygiavertį ir pilnateisį pilietį – savo šalies, miesto, miestelio šeimininką“, – rašė A. Armonaitė.

Seimo narė tikino, kad „nauja politinė jėga pirmiausia savo kompozicija turi atspindėti įvairovę“.

„Ir aš labai norėčiau, kad ji į Lietuvos politinę areną atvestų įvairių žmonių – įvairių profesijų atstovų, jaunesnių žmonių, ne tik vyrų, bet ir moterų, – tvirtino A. Armonaitė. – Tik tokiu būdu į šalies gyvenimo klausimus mes pažiūrėsime įvairesniu kampu. Tai taip pat turi būti per daug biurokratija neapsikrovusi, bet ir aiškias taisykles turinti organizacija, kurioje aiškiai atskleistos veiklos ir karjeros galimybės.“

A. Armonaitė teigė, kad daugiau detalių bei programos gaires visuomenei pristatys per artimiausius mėnesius. Per šį laiką, anot jos, paaiškės ir steigiamojo susirinkimo data. Seimo narė taip pat kvietė visus norinčius prisijungti.

Šimašius: nėra noro kažką skelti ir atskelti

Kartu su A. Armonaite liberalus palikęs R. Šimašius teigė, kad dabar prasidės diskusijų laikotarpis, tačiau pabrėžė, kad dabartinis jo tikslas – savivaldos rinkimai.

„Ir pats buvau užsiminęs, kad neatmetu galimybės, kad iš tos energijos ir laisvų žmonių telkimo, kurį matome ir Vilniuje, ir kituose miestuose, gali gimti politinė jėga. Manau, kad labai logiška tai pradėti dabar, – teigė R. Šimašius. – Aš asmeniškai koncentruojuosi į Vilniaus rinkimus, Vilniaus reikalus ir Vilniaus komitetą „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“.“

R. Šimašius teigė, kad ši A. Armonaitės žinia – kvietimas diskusijoms. „Akivaizdu, kad viskas vyksta ne tik šį savaitgalį ir ne kitą savaitę, pats steigimas. Bet telkti žmones, kviesti, nes tos energijos daug yra ir tų norinčių vienaip ar kitaip prisidėti yra. Akivaizdu, kad artimiausius kelis mėnesius turi vykti susistygavimas“, – teigė R. Šimašius.

Vilniaus miesto meras kalbėjo, kad tai – A. Armonaitės žingsnis, tačiau pridūrė: „Ir kartu, ir ne kartu. Aš koncentruojuosi į Vilnių, nes čia šiandien mano darbai ir reikalai. Kita vertus, mes su Aušrine kalbamės ir natūralu, kad Aušrinės, kuri šiandien veikia Seime, darbas yra veikti visos Lietuvos mastu. Aš šį jos žingsnį palaikau ir manau, kad tai labai svarbu ir labai gerai. Manau, kad iš to gali gautis labai geras rezultatas laisviems Lietuvos žmonėms“.

R. Šimašius nepanoro spėti, kiek esamų Lieralų sąjūdžio narių gali prisijungti prie naujai kuriamos politinės jėgos. „Nėra noro kažką skelti ir atskelti, – tvirtino meras. – Nėra tokio tikslo. Manau, kad svarbiausia – idėja, tos idėjos aiškumas ir grynumas, švarumas.“

R. Šimašius iš partijos privalėjo pasitraukti po to, kai pranešė, kad į rinkimus eis su komitetu. Dabar R. Šimašius apie bendradarbiavimą su A. Armonaite kalba miglotai „ir kartu, ir ne kartu“, o tiesaus atsakymo, ar rinkimų dieną jis tikrai nepriklausys naujai partijai, pateikti negalėjo: „Per ankstyvas klausimas, nes kol kas prasideda konsultacijų ir pasirengimo laikotarpis“.

R. Šimašius dar kartą pakartojo, kad dabar jam svarbiausia – artėjantys savivaldos rinkimai. „Niekas nesikeičia. Aš koncentruojuosi į Vilniaus rinkimus. Vilniaus rinkimai jau aišku, kaip vyks, komitetas „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės“ yra įsteigtas, kandidatų sąrašą turime ir paltų, ir gerą. Mano tikslas – sutelkti pilietinę Vilniaus bendruomenę, kuri galėtų tikėtis ir tolimesnio Vilniaus augimo ir kilimo, kad geri darbai būtų pratęsti ir pradėti nauji ambicingi projektai. Viskas galioja. O partijos reikalai, nacionaliniai reikalai – atskiras žanras. Prie to aktyviau galėčiau prisidėti nebent po savivaldos rinkimų.“

Liberalus paliko dėl nesutarimų jos su vadovybe

DELFI primena, kad parlamentarė Aušrinė Armonaitė ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius neseniai pranešė besitraukiantys iš Liberalų sąjūdžio

Abu liberalai partiją paliko po nesutarimų su jos vadovybe, kilusių dėl Vilniaus skyriaus sprendimo kitų metų savivaldos ir merų rinkimuose dalyvauti ne su partijos, o su komiteto sąrašu. Dėl šio sprendimo politikų narystė partijoje jau buvo sustabdyta.

Tuomet partiją paliekanti liberalų Vilniaus skyriaus vadovė A. Armonaitė patvirtino, kad išeina ir iš Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime. Ji sako, kad liberalizmas „yra nuosekli ir dinamiška politinių idėjų sistema“, turinti būti atvira naujovėms, demonstruoti pagarbą įvairovėms.

„Deja, šiandien narystė partijoje nepadeda įgyvendinti šių tikslų. Partijos vadovybės dėmesys nukreiptas į priešininkų (o gal priešų) paieškas bendražygių gretose, tarpusavio santykių aiškinimąsi žiniasklaidoje, partinė biurokratija buvo pajungta bendražygių silpninimui. Ką jau kalbėti apie tai, kad dalies Seimo liberalų frakcijos „valstietiška“ linija yra toliau palaikoma“, – pranešime spaudai teigia ji. A. Armonaitė pabrėžė, kad nepaisant liberalų nesutarimų, liberalizmas „kaip oras, reikalingas Lietuvai“, dėl to ji ir toliau žada dalyvauti politikoje.

Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas yra sakęs, kad iš savo pusės tiesia ranką kompromisui su nauju komitetu. A. Armonaitė nebuvo linkusi tuo tikėti, ir tai grindė partijos pirmininko elgesiu.

„Kada gimė idėja burti savivaldos rinkimams platesnį liberalų komitetą Vilniuje, Vilniaus liberalų nariai labai daug galvojo apie tai, kaip nepakenkti partijai, koks komiteto ryšys su partija, visa tai buvo aprašyta ir patvirtinta pozicijose.

Deja, nei valdyba, nei pirmininkas nenorėjo nieko net girdėti apie tai. Aš matau, kad mes bandėme parodyti visus kelius, kad nėra jokio išėjimo, kad yra noras atnaujinti partiją, bet deja, turbūt, ryšys trūkinėjo, ir mes skirtingai matome tuos dalykus“, – teigė A. Armonaitė.

Ji teigė neketinanti kandidatuoti savivaldos rinkimuose.

„Ne, aš dirbsiu Seime, ir mane domina nacionalinė politika“, – sakė A. Armonaitė.

Pasak jos, šiuo metu svarbiausia, kad „liberali politika būtų įgyvendinta Vilniaus mieste su Remigijaus Šimašiaus lyderyste“.

„Taip pat yra yra labai svarbu, kad kuo daugiau laisvės idėjų būtų visuose savivaldybėse. Daug bendrauju su žmonėmis ir girdžiu, kad reikia nuoširdžios ir nuoseklios liberalios jėgos su platesniu palaikymu Lietuvoje, tačiau tik žodžių neužtenka. Reikia aktyvaus palaikymo, tai, turbūt, perspektyvoje, jeigu jis bus, reikės galvoti ir apie tai“, – sakė A. Armonaitė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šapoka tiki, kad Kalėdų dvasia padės rasti sutarimą dėl biudžeto (224)

Rytoj Seimas žada galutinai apsispręsti dėl kitų metų valstybės biudžeto . Ar tikrai gyvenimas...

LKL teisėjų galva – apie peštynes Kaune ir Šaro veiksmus jose, skandalą Pasvalyje bei galimas sankcijas laida „Krepšinio zona“ (67)

Pastarosios dienos Lietuvos krepšinyje buvo tokios karštos ir aistringos, kad suvaldyti aikštėse...

Puidoko pataisoms – rimtos teisinės kliūtys: prasmę grindžia atimtų vaikų istorijomis (473)

Parlamentaro Mindaugo Puidoko ir jo kolegų pateiktoms pataisoms dėl smurto prieš vaikus sampratos...

Sinoptikas perspėja: antradienį – pavojingiausi reiškiniai (1)

Nuo antradienio sulauksime šiokių tokių orų permainų – naktį daug kur pašals, bus slidu,...

Statkevičiui nepatiko Julijos Janus kritika, tad šis rėžė atgal: stora esi, bulvės veidu ir kugelio smegenim (975)

Šeštadienio vakarą mados kūrėja Julija Janus išreiškė savo nuomonę apie lapkričio mėnesį...

Andrius Tapinas. Spjausit mokytojams į akis? Nesistebėkit, jei bus atsakymas (1753)

„Išėjo ne tiek ir daug žmonių “ – viešai sako premjeras Saulius Skvernelis .

Paskelbti apdovanojimų M.A.M.A 2018 nominantai: įvertintas ir pasaulinę šlovę pelnęs lietuvis hito „In My Mind“ autorius (61)

Pirmadienio vakarą sostinėje žinomi šalies atlikėjai, muzikos prodiuseriai, vadybininkai ir...

Vaivos Budraitytės 2019 metų horoskopas Ugnies ženklams (24)

2019 metai – jau ne už kalnų. Pats metas sužinoti, kas mūsų laukia. Garsi astrologė ir...

Sinoptikai žada tikrą žiemą: Lietuvą užgrius sniegas ir šaltis (137)

Antradienio dieną bus debesuota su pragiedruliais. Kritulių nedaug ir tik vietomis, didžiausia...

Kraupus Rusijos maniako liudijimas: nužudęs dukros mokytoją, davė pinigų laidotuvėms (14)

Buvusį Rusijos policininką, jau atliekantį laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę už 22...