Jeigu privati įmonė skatina savo pardavimus, pritraukia klientus būtent tokiu būdu – nemokamai ar sumažinta kaina pasikviečia pas save, „Žinių radijui“ sakė Lietuvos marketingo asociacijos valdybos narys Rytis Buračas.

Pastarosiomis dienomis kai kurie parlamentarai pranešė gavę iš Druskininkų mero Ričardo Malinausko auksinius vokus – kvietimus į lapkričio pabaigoje vyksiančią miesto šventę. Į kvietimus įskaičiuotos pramogos, vakarienė ir nakvynė.

„Tačiau, šiuo atveju, kalba neitų apie skaidrų verslą. Pagrindinis klausimas yra būtent tai, kad siunčiama politikams, tiems žmonėms, kurie turi atstovauti pilietinę valią. Šitie dalykai yra daromi, manau, su intencija, kad būtų tas verslas proteguojamas arba apskritai visi projektai, kurie yra vykdomi šitame mieste. Tai reikėtų kalbėti apie etiką ir tai yra labai neetiška. Tai yra iš principo mafijiniai veiksmai, kai bandai pasidaryti sau apsaugą, stogą“, - laidoje „Dienos klausimas“ kalbėjo R. Buračas.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, taip pat gavęs auksinį voką, antrina R. Buračui ir sako, kad tokias dovanas reikia apmokėti ir deklaruoti.

„Jeigu aš tokiu kvietimu pasinaudočiau, tai net neabejoju, kad nusižengčiau savo principams. Aš asmeniškai tikrai tuo kvietimu nesinaudosiu, kadangi, visų pirma, esu įsipareigojęs savo apygardos žmonėms ir tą dieną susitinku su apygardos mokytojais. <...> O visi dirbantys valstybei turėtų atsakyti už savo sprendimus. Aš manau, kad tai yra dovana, ji turi būti deklaruota. O geriausia, kad tokia dovana būtų apmokėta. Nes čia ne vien asmeninė Druskininkų mero dovana, o Druskininkų žmonių dovana. Ar Druskininkų žmonės norėtų tokią dovaną dalinti parlamentarams ar Vyriausybės nariams? Aš abejoju. Todėl man tokia dovana nepriimtina ir aš tikrai nepasinaudosiu ir niekada nesinaudojau tokiomis dovanomis“, - teigė V. Gailius.

Laida „Dienos klausimas“ transliuojama darbo dienomis 13.05 val.