Kaip BNS informavo LAT atstovė Rimantė Kraulišė, kasacinius skundus byloje yra pateikę du iš trijų dėl nužudymo nuteistų pusbrolių Bieliauskų – Karolis ir Mantas. Jiems Lietuvos apeliacinis teismas pernai gruodį sugriežtino bausmes ir skyrė, atitinkamai, laisvės atėmimą iki gyvos bei 19 metų laisvės atėmimą.

Kartu su jais dėl 2017-aisiais įvykdyto plungiškės I. Strazdauskaitės nužudymo, dviejų plėšimų, turto sunaikinimo bei neteisėto laisvės atėmimo nuteistas buvo ir Leonas Bieliauskas, kuriam buvo skirta laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė. Jis Aukščiausiajam Teismui skundo neteikė.

Šioje byloje dėl dalyvavimo plėšime, neteisėto šaunamojo ginklo turėjimo ir jo panaudojimo taip pat buvo nuteisti marijampolietis Algimantas Stankevičius ir kėdainiškis Tomas Zagurskas. Jiems pirmosios instancijos – Kauno apygardos – teismas buvo skyręs dvejų metų ir dviejų mėnesių bei dvejų metų laisvės atėmimo bausmes, kurias Apeliacinis teismas sugriežtino ir pridėjo dar po dvejus metus laisvės atėmimo.

Aukščiausiajam Teismui kasacinius skundus buvo pateikęs tiek A. Stankevičius, tiek T. Zagurskas, tačiau pastarojo skundą atsisakyta priimti.

Žuvusios merginos tėvams Apeliacinis teismas priteisė po 40 tūkst. eurų neturtinės žalos, jos seseriai – 20 tūkst. eurų, o buvusiam sužadėtiniui – 15 tūkst. eurų.

I. Strazdauskaitė 2017 metų kovą išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone.

Teisėsaugos duomenimis, mergina mirtinai sumušta kastuvu.

Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos vairuotas automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)