Prezidentūra pirmadienį surengtame viešame aukcione išpardavė nereikalingą turtą, tarp kurių atsidūrė bronziniai nušalintojo prezidento Rolando Pakso žmonos Laimos Paksienės išrinkti įmantrūs šviestuvai bei buvusio prezidento Algirdo Brazausko kadencijos metu įsigytas džipas „Nissan Patrol“. Aukcione dalyvavo apie porą šimtų žmonių, tačiau didžiausios grumtynės kilo dėl A. Brazausko džipo – pradinė automobilio bei žieminių ir vasarinių padangų komplektų kaina siekė 3080 Lt, tačiau džipą įsigijo 28 500 Lt pasiūlęs vyriškis.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Kiek brangiau už pradinę kainą parduoti ir L. Paksienės šviestuvai. Abiejų įmantrios formos toršerų pradinė kaina siekė po 1500 Lt, tačiau vienas jų parduotas už 1800 Lt, kitas – už 1900 Lt.

Didžiausią susidomėjimą sukėlė automobiliai

Didžiausią aukciono dalyvių susidomėjimą sukėlė Prezidentūros pardavinėjami automobiliai. Iš viso parduota 12 automobilių bei viena neveikianti sniego valymo mašina. Visų parduotų mašinų galutinė kaina viršijo pradinę pasiūlytą sumą, tačiau vienais atvejais skirtumas skaičiuojamas kartais, kitais – kaina šoktelėjo vos keliais šimtais litų.

Pavyzdžiui, 1994 m. juodos spalvos „Volkswagen Passat“ su žieminių ir vasarinių padangų komplektais pradinė kaina siekė 1090 Lt, o galutinė pakilo iki 2090 Lt. 1997 m. „Volkswagen Vento“ buvo įkainotas ta pačia 1090 Lt suma, bet vienas aukciono dalyvis jį nupirko už 2890 Lt.

Didžiausią furorą sukėlė A. Brazausko prezidentavimo laikais įsigytas pilkos spalvos džipas „Nissan Patrol“. Galutinė šio automobilio kaina po ilgos kovos padidėjo devynis kartus – nuo 3080 Lt iki 28 500 Lt.

Baltas 1994 m. „Vokswagen Passat“ jau sulaukė mažesnio aukciono dalyvių dėmesio: pradinė kaina buvo 1090 Lt, galutinė kilstelėjo ne itin žymiai – iki 2400 Lt. Tų pačių metų „Volkswagen Golf“ sukaukė dar mažiau susidomėjimo – nuo 1080 Lt kaina padidėjo iki 1700 Lt.

Trys 1993 m. „Audi 80“ parduotos taip pat ne itin brangiai: vienos kaina nuo 2090 Lt pakilo iki 2500 Lt, antros – nuo 2090 Lt pašoko iki 3200 Lt, trečiosios – nuo 2050 Lt pakilo iki 3000 Lt.

Metais naujesnis „Volkswagen Vento“ kainavo 1050 Lt, tačiau buvo nupirktas už 2000 Lt, 1995 m. “Volkswagen Polo“ pirkėjui atiteko už 2300 Lt (pradinė kaina buvo 1080 Lt).

Dar viena grumtynių banga kilo, kai pradėta pardavinėti „Audi A8” ir „Audi A6”. Pirmąjį juodos spalvos automobilį vienas pirkėjas įsigijo už 11000 Lt (pradinė kaina siekė 4090 Lt). Mėlyna „Audi A6“ parduota už 14 500 Lt, nors pradinė kaina buvo 5090 Lt.

Vienas vaikinas įsigijo ir neveikiančią sniego valymo mašiną. Pradinė jos kaina siekė 50 Lt, bet galutinė suma pakilo iki 1600 Lt.

Buvo galima įsigyti sekcijų, stalų bei L.Paksienės šviestuvus

Antrasis aukciono etapas vyko baldų sandėlyje. Čia riogsojo stalai, sekcijos, foteliai bei kitas Lietuvos prezidentų užgyventas ir iš mokesčių mokėtojų pinigų pirktas turtas. Aukcione pavyko parduoti du didelius stalus (po 260 ir 550 Lt), biuro kėdę (430 Lt), sekciją (100 Lt), nedidukę sofą su dviem foteliais (1100 Lt) bei dviejų dalių spintą (300 Lt).

Tačiau dalis daiktų taip ir liko stovėti sandėlyje, nes pirkėjai jais nesusidomėjo. Pavyzdžiui, niekas nepanoro įsigyti elektrinės viryklės (pradinė kaina 560 Lt), miegamojo komplekto (200 Lt) ar visiškai naujo darbo stalo (680 Lt).

L. Paksienės šviestuvai, nors ir priskiriami prie baldų, tačiau buvo pardavinėjami kartu su fotoaparatais bei kompiuteriais. Abu bronziniai šviestuvai kainavo po 1500 Lt, bet buvo parduoti kiek brangiau – vienas už 1800 Lt, kitas – už 1900 Lt.

Galiausiai, pereita prie fotoaparatų, objektyvų, fotoblyksčių bei kompiuterių prekybos. Monitorių pradinė kaina siekė apie 20 Lt, kompiuterį buvo galima įsigyti už 50-200 Lt, spausdintuvą už 50 Lt ir panašiai. Kiek brangiau kainavo tik blykstės, objektyvai, fotoaparatai ir fotokameros.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Unikalų namą Rusnėje nugriovė tam, kad sukūrentų. Bažnyčios plytas siūlyta parduoti (62)

Rusnėje neseniai buvo nugriautas Darbo partijos nario, Šilutės verslininko Sauliaus...

Pasižvalgykite po Ignalinos AE panaudoto branduolinio kuro saugyklą (58)

Spalio viduryje Ignalinos atominė elektrinė gavo leidimą eksploatuoti naują kietųjų...

Lietuvoje buriasi nauja grupuotė: mato kyšančias Kremliaus ausis (680)

Pogrindyje tūnojusi Lietuvos radikalų fašistų grupelė lenda į viešumą. Šalies didmiesčiuose...

Vieta, kur Šiaurės Korėja plauna savo pinigus (93)

„Easey Commercial Building“ biurų pastatas stovi pagrindinėje Honkongo Wan Chai rajono...

Benamiai pasaulio miestuose – nuo prabangių viešbučių iki būsto ant vandens

Socialinių prieglaudų visiems benamiams neužtenka, ir miesto vadovybėms tenka sukti galvą, kur...

D. Bostą į aikštę metęs Šaras: Eurolygai jis dar nepasiruošęs

Lietuvos krepšinio čempionate (LKL) ir toliau namuose neklumpantis Kauno „Žalgiris“ be...

R. Valatka. Partinė, valstybinė ir emigrantų šizofrenija darkosi laisvai (137)

Socialdemokratai turi naują baltą pūkuotą partijos Pirmininką. Bet nebeturi frakcijos Seime....

Vyrai, nepersistenkite – sportas kai kuriais atvejais gali būti pražūtingas (11)

Pernelyg intensyvus sportas gali jus pražudyti, tvirtina mokslininkai.

Kodėl mokslininkai taip ilgai nesuprato, iš kur atsiranda vaikai? (27)

Iki 1875 m. niekas visame pasaulyje nežinojo, kaip atsiranda vaikai. Nežinojo nei eiliniai žmonės,...

Negailestingos ligos nublokšta į patį dugną: jei su manim taip elgiasi, kas vyksta su kitomis? (66)

Gražaus gyvenimo planus sugriovusi negailestinga liga jauną moterį nubloškė į patį dugną....