Seimo narys Audrius Butkevičius pirmadienį popiet išėjo į laisvę iš Vilniaus sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijos po pustrečių metų kalinimo. A. Butkevičius pro kolonijos Sniego gatvėje vartus išėjo 14 val.
Vilniaus 3-sios apylinkės teismas praėjusį penktadienį patenkino Vilniaus sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijos teikimą atleisti A. Butkevičių nuo likusios bausmės.

Pirmadienį teismas kolonijos administracijai įteikė nutartį dėl atleidimo pirma laiko nuo bausmės ir netrukus A. Butkevičius buvo išleistas iš kolonijos.

A. Butkevičius buvo sulaikytas 1997 metų rugpjūtį, įtarus jį pasikėsinimu sukčiauti stambiu mastu. Seimo narį "Draugystės" viešbutyje Vilniuje sulaikė Generalinės prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento pareigūnai, kai jis iš bendrovės "Dega" vadovo Klemenso Kiršos ėmė 15 tūkst. JAV dolerių.

Netrukus po sulaikymo Seimo narys pareiškė, jog prieš jį buvo įvykdyta "politinė provokacija", kurią esą inspiravo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Kol bylą tyrė Generalinė prokuratūra ir vyko teismo procesas, A. Butkevičiui buvo paskirtas kardomasis kalinimas ir jis buvo laikomas Lukiškių kalėjime Vilniuje.

1998 metų lapkričio 18 dieną Vilniaus apygardos teismas Seimo narį, Kovo 11-osios akto signatarą, buvusį krašto apsaugos ministrą A. Butkevičių pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 16 straipsnio 2 dalį (pasikėsinimas padaryti nusikaltimą) bei 274 straipsnio 3 dalį (sukčiavimas stambiu mastu) ir nuteisė kalėti pusšeštų metų. Jam taip pat skirta bauda ir turto konfiskavimas.

Vilniaus sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijos teikime teismui buvo rašoma, kad nuteistasis A. Butkevičius savo elgesiu įrodė, kad pasitaisė. Seimo narys neturėjo nuobaudų, 3 kartus buvo paskatintas.

Paleisti A. Butkevičių, atlikus du trečdalius bausmės, teismas nusprendė, išnagrinėjęs kolonijos teikimą ir nustatęs, kad pasitvirtino teikime išdėstyti teiginiai.

A. Butkevičius teismui pažadėjo sumokėti 50 tūkst. litų nuosprendžiu jam skirtą baudą. Jis teigė, kad būdamas kolonijoje, to padaryti negalėjo.

Mediko specialybę turintis A. Butkevičius politinę karjerą pradėjo Atgimimo laikotarpiu. 1988 metais jis buvo vienas iš Sąjūdžio organizatorių, Sąjūdžio Seimo narys. Tais pačiais metais įsteigė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių organizaciją, buvo jos tarybos pirmininkas, organizavo ir dalyvavo ekspedicijose Į Sibiro tremties vietas.

1990-1992 metais A. Butkevičius buvo Aukščiausiosios tarybos - Atkuriamojo Seimo deputatas, nuo 1990 metų - Krašto apsaugos departamento direktorius, o po metų tapo krašto apsaugos ministru.

1995 metais A. Butkevičius įkūrė ne pelno organizaciją - Strateginio vystymo centrą, 1996 metais buvo išrinktas Švedijos Karališkosios karo akademijos nariu.

1996 metais A. Butkevičius išrinktas Seimo nariu Naujamiesčio rinkimų apygardoje. Savo kandidatūrą jis iškėlė pats. Jis tebeturi Seimo nario mandatą, nes per apkaltą Seime pritrūko 15 balsų Seimo nario mandatui atimti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Išardoma Ignalinos AE: pamatykite, kaip ji atrodo dabar (114)

2009 metais sustabdžius antrojo bloko eksploataciją, prasidėjo Ignalinos atominės elektrinės...

Žada prestižinę specialybę ir gerai apmokamą darbą, bet apsigauti neverta (49)

Darbo birža , kurios pagrindinė paskirtis – padėti nesėkmės ištiktiems žmonėms vėl...

Liberalai lieka be valstybės pinigų. Klausimas tik – kiek ilgai? (13)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pripažino, kad Liberalų sąjūdis šiurkščiai pažeidė...

Įspėja: Rusijos žvilgsnis krypsta į kitą regioną (76)

Rusija ką tik užbaigė karines pratybas „Zapad“ – didžiausią tokio pobūdžio akciją nuo...

Ištisus metus neužsuko čiaupų bute - kiek vandens išbėgo? (22)

Šiaurinėje Vokietijoje esančio Zalcgiterio miestelio gyventojas išgarsėjo metams palikęs...

Atgimęs J. Valančiūnas žavėjo žvėrišku žaidimu, bet pakliuvo ir į Shaqo radarą (10)

„Negalėčiau sakyti, kad esu kitoks Jonas, bet aš esu geresnė Jono versija“, – prieš NBA...

Orai: jau sulauksime žiemiškų užuominų (15)

Margaspalviai lapai nuo medžių sparčiai krinta, o auksinis ruduo jau į pabaigą. Šiomis dienomis...

„Lietuvos automobilis 2017“ – ką pasirinko sporto ir pramogų pasaulio atstovai (2)

Tęsdamas išskirtinį nacionalinį „Lietuvos automobilio 2017“ projektą DELFI pristato sporto...

Kūno plaukai: kokia jų paskirtis ir kodėl jie tokie skirtingi? (1)

Tiesiog neįtikėtina, kokie mes plaukuoti. Žinoma, palyginti, pavyzdžiui, su šimpanzėmis, galime...

51-erių J. Jackson sugrįžo į sceną: pokyčiai gerbėjus paliko be žado (6)

Dainininkė Janet Jackson sugrįžo į sceną! Ketvirtadienį 51 metų popdainininkė atnaujino savo...