Palangos miesto savivaldybės tarybos neeiliniame posėdyje penktadienį atstatydintas miesto meras socialliberalas Egidijus Rimkus ir jo pavaduotojas centristas Salvijus Jodka.
Egidijus Rimkus
Per slaptą balsavimą 12 tarybos narių balsavo už mero ir jo pavaduotojo atstatydinimą, 1 - prieš, 7 tarybos nariai susilaikė. Mero ir jo pavaduotojo atstatydinimą inicijavo septyni jų partijų kolegos - Naujosios sąjungos (socialliberalų) ir Centro sąjungos atstovai miesto taryboje.

Tarybai buvo pateiktas minėtojo septyneto pareiškimas, kuriame reikalaujama pirma laiko nutraukti miesto vadovų įgaliojimus. E.Rimkus neteko įgaliojimų jau penktadienį, o jo pavaduotojas centristas S.Jodka įgaliojimų neteks, kai bus išrinktas naujas meras. Kol kas S.Juodka laikinai eis mero pareigas.

Socialliberalai ir centristai teigia, kad tokiu būdu norėjo pasitikrinti savo valdžios tvirtumą - ar jiems verta toliau vadovauti miestui.

Kaip jau skelbta, nepaistikėjimo pareiškimą Palangos merui rengė ir liberalų bei konservatorių frakcijų Palangos miesto savivaldybės taryboje nariai. Tokį pareiškimą jie ketino pateikti tarybos posėdyje kitą ketvirtadienį.

Esminius priekaištus dėl E.Rimkaus vadovaujamos Palangos savivaldybės darbo jau anksčiau savo atvirame pareiškime miesto tarybai išdėstė liberalų frakcija. Liberalai pareiškė nepasitenkinimą tuo, kad miesto valdžios darbai bei sprendimai yra laikini, meras nesugeba užtikrinti deramos valdininkų darbo kokybės.

Be kita ko, Palangos vadovą kompromituoja ir Specialiųjų tyrimų tarnybos jam iškelta baudžiamoji byla dėl piktnaudžiavimo taryba.

Kaip neseniai rašė d ienraštis "Palangos tiltas", dėl politinio perversmo iš esmės sutarus liberalams ir konservatoriams, naujuoju Palangos meru turėtų būti išrinktas konservatorius, anksčiau miestui vadovavęs Pranas Žeimys.

Mero teikimu renkamas vicemeras atstovautų liberalams. Šį postą iš centristo S.Jodkos greičiausiai perimtų Vytautas Stalmokas arba Rimantas Garolis.

Konservatorių frakcijos miesto taryboje pirmininkas P.Žeimys sakė, jog praėjusį ketvirtadienį įvykusiame partijos kolegų susirinkime nuspręsta neprieštarauti, kad konservatoriai miesto taryboje prisijungtų prie liberalų inicijuojamo nepasitikėjimo meru.

Kaip jau skelbta, rugpjūčio pradžioje STT pareiškė galutinius kaltinimus E.Rimkui dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Baudžiamoji byla dėl tarnybinio suklastojimo Palangos savivaldybės administracijoje buvo iškelta gegužės 7 dieną, įtarus, kad organizuojant pretendentų atrankos konkursą Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo vyriausiojo architekto pareigoms užimti buvo tyčia sumažinti konkurso pretendentų įvertinimo balai. Dėl to konkursas vėliau buvo paskelbtas neįvykusiu.

STT pareigūnai pareiškė galutinį kaltinimą Palangos merui Egidijui Rimkui. Perkvalifikavus ankstesnį kaltinimą dėl tarnybinio suklastojimo suorganizavimo, meras dabar yra kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba. Jam neterminuotam laikui paskirta kardomoji priemonė - pasižadėjimas neišvykti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (155)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (63)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Gyvai / Dakaro pragaras baigėsi: Juknevičius pagerino savo paties rekordą (210)

Šeštadienį baigiasi jubiliejinis keturiasdešimtasis Dakaro ralis . Sportininkai šalia Kordobos...

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (65)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Kinija užsipuolė JAV sukėlus „didžiulę grėsmę“ (109)

Pekinas šeštadienį pranešė išsiuntęs karo laivą, kuris privertė pasitraukti JAV...

Orai: ateina tikri šalčiai (49)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (76)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (84)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyras: „Žalgiris“ - „Stellazzurra“ (3)

Eurolygos jaunimo atrankos turnyras: „Žalgiris“ - Romos „Stellazzurra“. Tiesiogiai iš Kauno.

Rusijoje pinigų mažėja – gyventojams prognozuoja liūdną likimą (587)

Rusijos ekonomikos reikšmė pasaulyje mažėja, traukiasi šalies išlaidos švietimui ir medicinai,...