aA
Baltarusijos kariškiai pradėjo pratybas, kurių metu treniruosis smogti raketų smūgius. Mokymuose dalyvauja kariuomenės dalinys, apginkluotas raketų kompleksu „Iskander–M“. Ar branduolinio ginklo panaudojimo grėsmė yra didesnė dabar? Apie tai LNK vidurdienio žinioms pasakojo atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis.
Karas Ukrainoje
Karas Ukrainoje
© Scanpix

„Manyčiau, kad čia ir yra tam tikra eskalacija – kadangi pažeidžiami yra susitarimai dėl branduolinių ginklų plėtros, kad neperduotų kitoms valstybėms. Atrodo, kad tai yra 1996 metų tarptautiniai susitarimai.

Ir tai, kad Baltarusijos teritorijoje jau treniruojasi ir jau galbūt yra įvežta – mes šito dar nežinome. Rusijos pusė lyg sako, kad nuo liepos 1 dienos bus įvežta. Bet Rusija kol kas oficialiai sako, kad jie neperduoda, valdys patys. Bet tai, kad Baltarusijos kariuomenė jau treniruojasi, tai rodo, kad branduolinis arsenalas perduodami gali būti Baltarusijai. O tai jau yra pažeidimas“, – kalbėjo atsargos pulkininkas V. Malinionis.

Paklaustas, kodėl Rusija tai daro, LNK vidurdienio žinių pašnekovas V. Malinionis svarstė, jog tai gali būti susiję su tuo, kad Maskva branduoliniu ginklu terorizuoja, šantažuoja ir gąsdina Vakarus jau nuo pat pirmųjų karo dienų.

„Ir šitas projektas nėra kažkas naujo, apie tai buvo jau prieš pusę metų užsiminta. Tai, kad jis taip atvirai daromas galbūt irgi parodo, jog tai yra gąsdinimo elementas didelis – kad Vakarai atsisakytų remti Ukrainą, galbūt toks yra jų noras.

Jie galėtų tą daryti slaptai, kaip Sovietų sąjunga tai darė slaptai per Kubos krizę, tada buvo slapta įrenginėjamos saugyklos. (…) O šiuo atveju atvirkščiai – jie neslepia, jei tai net demonstruoja. Tai gali būti susiję ir su gąsdinimo elementu“, – svarstė atsargos pulkininkas V. Malinionis.

Vaidotas Malinionis
Vaidotas Malinionis
© DELFI / Julius Kalinskas

Jo teigimu, taip atsiranda ir tam tikros dviprasmybės.

„Nors rusai dabar sako, kad lyg tai jie patys priims sprendimus dėl branduolinio ginklo panaudojimo, esančio Baltarusijoje, bet buvo anksčiau tokių kalbų, kad Lukašenkos režimas turės autonominį sprendimų priėmimą dėl branduolinio ginklo panaudojimo.

O čia yra tam tikras pavojus, nes jeigu atrodys Vakarams, kad tai Lukašenkos sprendimas buvo panaudoti branduolinį ginklą, tai tada gali tikėtis Putinas, kad tiesioginio atsako Rusija nesulauks, o bus atsakoma Baltarusijai. Lyg tam tikras buferinis saugiklis kuriamas“, – įžvalgomis LNK eteryje dalijosi V. Malinionis.

Atsargos pulkininkas V. Malinionis LNK vidurdienio žiniose kalbėjo, jog jau seniai matyti, kad Baltarusija yra priklausoma karine prasme nuo Rusijos.

„Faktiškai tai yra okupuota valstybė. Ir Lukašenka, nemanau, kad turi kažkokį didelį savarankiškumą, savarankišką sprendimų priėmimą. Jis išlaiko kažkokią nepriklausomybės dalį, bet tik labai limituotai.

Todėl dabar tai, kas vyksta Baltarusijoje yra Rusijos veiksmai tolimesni. Nes prieš užpuolant Ukrainą, mes gi žinome, kad de facto Baltarusija buvo okupuota Rusijos, kai ji įvedė savo pajėgas į Baltarusijos teritoriją. Tai rusai tą teritoriją išnaudoja eskalavimui ir gąsdinimui“, – tikino jis.

Visą LNK vidurdienio žinių pokalbį su V. Malinioniu žiūrėkite čia:

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(59 žmonės įvertino)
3.8644

Top naujienos

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Būsto įperkamumas – dugne: žada geresnius laikus, bet yra scenarijus, kuris nepatiks galime matyti NT kainų augimo bumą (2)

Būsto įperkamumui esant žemiausiame taške nuo 2011-ųjų, ekonomistai žada, kad situacija...

Okupantams Kryme – skaudus ukrainiečių smūgis: labiausiai nustebino rusų generolų elgesys

Ukrainiečiai pagaliau išmoko efektyviai naudotis Vakarų suteikta ginkluote bei žvalgybine...

Parengė Vytautė Merkytė

Pykinanti tiesa, kurios ilgą laiką nežinojo net JAV prezidentas: karo metais Bushas vyresnysis vos netapo kanibalų puotos delikatesu

1944 metų rugsėjo 2 diena. JAV kariams duotas nurodymas – bombarduoti Japonijai priklausančią...

Orai bus gaivesni ir labiau vėjuoti

Sekmadienio dieną mūsų šalies orus lems žemo slėgio sritis. Dangumi plauks tai tankesni, tai...

Slovakija laukia rinkimų rezultatų: apklausos rodo vos mažiau nei 2 procentų skirtumą tarp prorusiškos ir provakarietiškos partijos pildoma (1)

Šeštadienį Slovakijoje vyko pirmalaikiai Parlamento rinkimai. Juose kovoja dvi partijos,...

Galvojate, kad netoleruojate laktozės, bet iš tiesų problema gali būti kur kas rimtesnė – gydytojas patarė, kaip atskirti

Pilvo pūtimas, padidėjęs dujų išsiskyrimas, viduriavimas – visą tai dažniausiai nurašome...

Apžvalgininkas: jei rusai tai žinotų, Putinas būtų iškart nulinčiuotas Kremliaus aikštėje (4)

Karas Ukrainoje – tęsiasi. Žūsta nekalti civiliai, kariai, kovojantys už šalies laisvę,...

Legendų akistata Kaune: svečių šypsenėlės dėl lemtingo teisėjo sprendimo ir abejonių nekėlęs MVP

FIFA prezidento Gianni Infantino akivaizdoje parodomosios Lietuvos ir užsienio futbolo legendų...

Delfi Mokslas

Prie JAV krantų susidūrus dviem bombonešiams dingo milžiniška branduolinė bomba: incidentą gaubia tamsi paslaptis – kodėl jos dar nerado?

Prie Taibio salos Džordžijos valstijoje kartais vis užfiksuojamas aukštas radioaktyvumas...

Laura Mallenė, Julija Sandul, delfi.ee

Sekso paslaugas teikianti translytė – apie žiaurius klientus ir kruopščiai saugomas paslaptis: jei daug moka, rizikos nebijau (1)

Vienos translytės migrantės teigimu, Estija – išskirtinai saugi šalis, kurioje „atėję...