Atsargos karininkas A. Navys laidoje kalbėjo, jog Ukainos pajėgų kontrpuolimo noras yra didžiulis.

„Kontrpuolimo noras yra didžiulis, bet nei vienas vadas Ukrainoje neleis sau rizikuoti savo pajėgomis, sudėdamas didžiules savo pajėgas į kontrpuolimą. Nes jeigu po to tai nepavyks, tada atsakomasis veiksmas bus toks, kad rusai eis toliau. Tu negali tuo žaisti“, – Žinių radijo laidoje „Persona grata“ sakė atsargos karininkas A. Navys.

Jo kolega, M. Sėjūnas dar pridūrė, jog vyksta pozicinis karas.

„Jeigu ukrainiečiai turi daugiau artilerijos, tada jie bombarduoja tam tikras pozicijas: logistinius, atramos taškus, karines pozicijas, amunicijos sandėlius. Ir priešininkas tada nebeturi, kur atsitraukti, nebeturi ko valgyti, kuo šaudyti. Ir tada, kai jau buvo antroji karo stadija, kai rusai traukė iš Kyjivo srities, tada jie tiesiog pasitraukė iš ten, tada ukrainiečiai ateina. Tai toks yra kontrpuolimas“, – sakė jis.

A. Navys Žinių radijo laidoje pakomentavo ir žinutes apie pralaužtą Rusijos pajėgų gynybos liniją.

„Nėra jokio fronto. II Pasaulinis karas praėjo ir praėjo. Taip, vieni miesteliai yra kontroliuojami ukrainiečių, kiti – rusų. Pačiuose miesteliuose gali būti įrengtos įvairios inžinerinės užtvaros, bet fronto linijos, kaip žmonės įsivaizduoja apkasų liniją, sudėtinga sistema. Tai tokio dalyko nėra“, – pabrėžė jis.

Atsargos karininkas laidoje teigė, jog dėl kelias savaites tebesitęsiančių veiksmų Rusijos kariuomenei Chersone būti tampa neramu.

„O kitas dalykas – reikia suprasti, kad iš tiesų jeigu norima padaryti tikrai didelį poveikį ir pasistengti, kad okupantas pasitrauktų, tai pirma yra padaroma, tik paskui yra pranešama. O kas vyko Chersono srityje – tai ukrainiečiai sistemingai naikino tiltus, net ir barža, kuria vyko karių aprūpinimas yra sunaikinta. Ir kai jie visi yra atkirsti nuo viso palaikymo, be abejo, kad pačiam tam driskiui, kuris yra okupuotoje teritorijoje labai neramu, jis nenori ten būti“, – sakė atsargos karininkas A. Navys.

M. Sėjūnas teigė, jog šiuo metu Ukrainoje vyksta „artilerijos ir logistikos karas“.

„Kas turės daugiau artilerijos, jeigu ukrainiečiai turės pakankamai daug artilerijos vienetų, įvairių rūšių. Jeigu turės geresnį tiekimą vaistų, medikamentų, maisto, papildymai jei sklandžiai eis, tai be abejo turės daugiau amunicijos ir išmuš rusus“, – sakė vienas iš „Visuomenės informacinio saugumo agentūros“ įkūrėjų.

A. Navys kalbėjo, kad ateinanti žiema pažers didelių iššūkių vakarų Europai. O prie to prisidės ir visuomenėse veikiantys Rusijos agentai.

„Ruduo ir žiema, neabejoju, jeigu pažiūrėsime į kiek aukštesnį lygmenį – strateginį, politinį, tai pamatysime, kad Kremlius skaičiuoja taip – dujų reikės, o dujų kainos didelės, maisto kainos didelė, kuro kainos didelės, migrantai, kurių daugėja. (…) Kitas dalykas – auganti infliacija ir kitos išlaidos priveda prie to, kad jau su dabar veikiančiais Rusijos agentais, kurie yra infiltruoti vakarų visuomenėse.

Kai sudedam tokius dalykus, tai matom, kad iki kokių nors geltonųjų liemenių riaušių yra vienas žingsnis. Jeigu tokie dalykai įvyksta, ypatingai kalbant apie kokią Prancūziją, nelabai bus įdomu jiems, kas toje Ukrainoje vyksta“, – svarstė atsargos karininkas.

A. Navys Žinių radijo laidoje „Persona grata“ teigė, jog kartais atrodo, jog Kremlius apsiskaičiuoja, nes nesuvokia, kad kariauja ir su savimi.