Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, Liuksemburgo piliečiai į Lietuvą vėl nebus įleidžiami pablogėjus epidemiologinei situacijai šioje šalyje.

Iš Rumunijos, Bulgarijos, Jungtinės Karalystės ir Čekijos atvykusiems užsieniečiams rekomenduojama izoliuotis.

Tuo metu atvykusiesiems iš Kroatijos, Prancūzijos, Lenkijos, Islandijos, Ispanijos, Belgijos, Šveicarijos, Austrijos, Vokietijos, Danijos, Nyderlandų, Slovėnijos, Italijos, Norvegijos, Airijos, Slovakijos, Graikijos, Suomijos, Maltos, Kipro, Estijos, Vengijos, Latvijos ir Lichtenšteino izoliacija nėra taikoma.

Lietuvos piliečiams leidžiama grįžti iš bet kurios šalies, tačiau jei jie grįžo iš koronaviruso paveiktų valstybių, t. y. jei jose sergamumas per dvi savaites yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų, jiems privaloma dviejų savaičių izoliacija.

Šis sąrašas įsigalios nuo liepos 6 dienos. Šalių, iš kurių leidžiama atvykti, sąrašas atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.gyventojų, yra privaloma 14 dienų izoliacija.

Šalys
Šalys

Koronaviruso paveiktomis laikomos 58 šalys, tarp jų – Baltarusija, JAV, Ukraina, Rusija

Nuo pirmadienio koronaviruso paveiktomis bus laikomos 58 šalys, tarp jų – Baltarusija, Rusija, Ukraina, Švedija ir Jungtinės Valstijos, skelbiama penktadienį sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytame įsakyme.

Atvykstantiesiems iš jame nurodytų valstybių bus privaloma izoliacija, jis taikomas į Lietuvą grįžtantiems mūsų šalies gyventojams ir tiems užsieniečiams, kurie turi leidimą atvykti į Lietuvą.

Kaip pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, pagal praplėstą valstybių sąrašą izoliuotis bus privaloma ir atvykstantiesiems iš Ukrainos, Liuksemburgo, Serbijos ir Juodkalnijos.

Iš labiausiai paveiktų šalių sąrašo išbraukta San Tomė ir Prinsipė, bet įtrauktos devynios naujos valstybės ir teritorijos, neturinčios valstybės statuso: Centrinės Afrikos Respublika, Juodkalnija, Kosta Rika, Liuksemburgas, Palestina, Sacharos Arabų Demokratinė Respublika, Serbija, Terksas ir Kaikosas bei Ukraina.

Šis sąrašas įsigalioja nuo pirmadienio, liepos 6 dienos.

Paveiktomis valstybėmis laikomos Albanija, Antigva ir Barbuda, Argentina, Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Bangladešas, Bolivija, Bosnija ir Hercogovina, Brazilija, Centrinės Afrikos Respublika, Čilė, Dominika, Ekvadoras, Ekvatoriaus Gvinėja, Gabonas, Guamas, Gvatemala, Hondūras, Irakas, Iranas, Izraelis, JAV, JAE, Juodkalnija, Kataras,Kazachstanas, Kirgizija, Kolumbija, Kosovas, Kosta rika, Kuveitas, Liuksemburgas, Maldyvai, Mauritanija, Meksika, Moldova, Omanas, Pakistanas, Paleistina, Panama, Peru, PAR, Portugalija, Puerto Rikas, Rusija, Sachara, Salvadoras, Saudo Arabija, Serbija, Singapūras, Surinamas, Šiaurės Makedonija, Švedija, Terksas ir Kaikosas, Ukraina ir Žaliasis Kyšulys.