Teismo pranešime nurodoma, kad nuteistiesiems iš viso skirta daugiau nei 98 tūkst. eurų baudų ir taikant turto konfiskavimą – bus išieškota daugiau nei 190 tūkst. eurų turto.

Teismas pažymi, kad atmetęs kaltinamųjų gynėjų apeliacinius skundus, paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo dėl kyšininkavimo nuteisti du buvę NDNT Klaipėdos teritorinių skyrių vedėjai, jiems skirtos galutinės baudos: Olgai Kulik – 34 873 Eur bauda, konfiskuoti gauti kyšiai – 2 720 Eur, o Mindaugui Gyliui – 37 509 Eur bauda, konfiskuoti gauti kyšiai – 4 760 Eur. Taip pat jiems atimta teisė 2 metus dirbti valstybės tarnyboje.

Šioje byloje Lietuvos apeliacinis teismas paliko taikytą išplėstinį turto konfiskavimą pagal Baudžiamojo kodekso 723 straipsnį, tačiau sumažino konfiskuotino turto dydį, ir iš O. Kulik konfiskavo daugiau nei 39 600 Eur turtą neproporcingą teisėtoms pajamoms, esant pagrindui manyti, kad jis gautas nusikalstamu būdu, iš M. Gylio – daugiau nei 139 300 Eur turtą.

Taip pat buvusi NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio Dokumentų registravimo skyriaus vedėja Regina Intienė pripažinta kalta dėl prekybos poveikiu. Jai skirta galutinė 14 913 Eur bauda ir atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje 2 metus, taip pat konfiskuoti kyšiais gauti 3 730 Eur.

STT Klaipėdos valdybos pareigūnai nustatė, kad buvusi NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio Dokumentų registravimo skyriaus vedėja R. Intienė, pasinaudodama pažintimis su NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio darbuotojais, pažadėjusi paveikti juos, daugiau nei 20 kartų savo ir kitų asmenų, turinčių teisę priimti sprendimus dėl darbingumo lygio arba jo termino nustatymo, naudai priėmė neteisėtą piniginį atlygį, kurio dalį, kaip kyšį perduodavo buvusiems NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio skyrių vedėjams O. Kulik ir M. Gyliui, rašoma pranešime.

Taip pat teismas šioje byloje pripažino kaltais dar 6 asmenis, kurie buvo teisiami dėl prekybos poveikiu ar papirkimo, jiems skirtos galutinės baudos – po 1 883 Eur.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)