Iš Valstybės tarnybos departamento direktoriaus pareigų pasibaigus kadencijai atleistas socialdemokratas Osvaldas Šarmavičius vis tiek dirbs toje pačioje institucijoje – tik bus ne direktorius, o direktoriaus pavaduotojas.
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

O. Šarmavičius laimėjo konkursą šioms pareigoms užimti, tik šiuo metu yra tikrinamas jo patikimumas Korupcijos prevencijos įstatymo nustatyta tvarka.

Tai patvirtino ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėjas Elvinas Jankevičius, kuris pirmininkavo konkurso komisijai.

Įdomu tai, kad pats O. Šarmavičius, dar eidamas Valstybės tarnybos departamento direktoriaus pareigas, sausio 20 dieną patvirtino pareiginius reikalavimus šiai pozicijai.

Tai reiškia, kad ši pareigybė yra įsteigta naujai.

Tiesa, Valstybės tarnybos departamentas paaiškino, kad turi vieną direktoriaus pavaduotoją Edvardą Žukauską, bet jis dirba Azerbaidžane, kur vykdomas 2 metų trukmės Europos Sąjungos finansuojamas Dvynių projektas. Šiuo projektu Lietuva turėtų perduoti gerąją valstybės tarnybos patirtį nedemokratiniam Azerbaidžano režimui.

Taigi išėjo taip, kad Valstybės tarnybos departamentas, atleidus O. Šarmavičių iš direktoriaus pareigų, liko be galvos.

Atleistas vėl sugrįš: geresnių už socdemus nėra
© Lietuvos žinios

Pasiteiravus, ar normalu, kad O. Šarmavičius pats sausio mėnesį patvirtino pareiginius reikalavimus direktoriaus pavaduotojo pozicijai, o vasarį buvo atleistas iš direktoriaus ir jau spėjo sudalyvauti konkurse, premjero patarėjas E. Jankevičius teigia, kad reikia žvelgti, ar reikalavimai buvo kuo nors išskirtiniai, ar kyla įtarimas, kad reikalavimai sukonstruoti specialiai konkrečiam asmeniui.

Valstybės tarnybos departamentas pateikė direktoriaus pavaduotojo pareigybės aprašymą. Jame teigiama, kad direktoriaus pavaduotojo pozicijos lygis ir kategorija yra A 18.

Asmuo, pretenduojantis užimti šias pareigas, turi turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą socialinių mokslų studijų srities išsilavinimą, turėti ne mažesnę nei 2 metų vadovaujamos darbo patirtį, turėti patirties rengiant strateginius dokumentus, rengiant ir įgyvendinant programas, projektus, turėti patirties rengiant teisės aktus, susijusius su personalo valdymu, išmanyti Lietuvos teisinę sistemą, turėti darbo patirties tarptautinėse, tarp jų ir Europos Sąjungos, darbo grupėse, mokėti anglų kalbą B1 (pažengusio vartotojo) lygiu, gebėti analizuoti ir apibendrinti informaciją.

Valstybės tarnybos departamentas informavo DELFI, kad šiuos reikalavimus iš viso atitiko 10 pretendentų. Taigi reikalavimai direktoriaus pavaduotojui nebuvo itin specifiniai.

Palyginus šiuos reikalavimus su direktoriaus pavaduotojui E. Žukauskui taikytais reikalavimais, matyti, kad jie truputį skiriasi, bet nežymiai. Pavyzdžiui, E. Žukauskui pretenduojant į pavaduotojo pareigas, reikėjo 5 metų vadovaujamo darbo patirties, taip pat mokėti naudotis Microsoft Office programiniu paketu.

Tačiau jam nereikėjo turėti darbo patirties tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijų sudaromose darbo grupėse. Pareigybės lygis ir kategorija liko tokia pati.

Konkurso komisijai pirmininkavo buvęs socialdemokratas, dabar premjero patarėjas E. Jankevičius, joje taip pat dirbo Vidaus reikalų ministerijos Žmogiškųjų išteklių politikos departamento Valdymo skyriaus vedėja Irina Malūkienė bei 4 Valstybės tarnybos departamento atstovai: Tarnybos sąlygų skyriaus vedėjas Aistis Rusteika, Teisinio atstovavimo ir stebėsenos skyriaus vedėja Inga Sirutavičė, Atrankų skyriaus personalo atrankos specialistė Irena Žukauskaitė ir Vidaus administravimo skyriaus vyr. specialistė Laimutė Drazdauskaitė.

Kitaip tariant, 4 komisijos nariai buvo pavaldūs O. Šarmavičiui iki vasario 1 dienos ir bus pavaldūs, kai O. Šarmavičius pradės eiti direktoriaus pavaduotojo pareigas atlikus visus patikrinimus.

Komisijos pirmininkas E. Jankevičius anksčiau priklausė Lietuvos socialdemokratų partijai ir ėjo vidaus reikalų viceministro pareigas, kai S. Skvernelis buvo vidaus reikalų ministras.

Komisijos pirmininkas: O. Šarmavičius pasirodė geriausiai

E. Jankevičius teigia, kad žiūrint objektyviai O. Šarmavičius iš tiesų konkurse pasirodė geriausiai, nes puikiai išmano Valstybės tarnybos departamento veiklą, todėl būtų buvę neobjektyvu ir nesąžininga nepaskelbti jo konkurso nugalėtoju.

„Nematau nieko blogo, jeigu konkurso sąlygos nėra išskirtinės ir pritaikytos kažkam konkrečiai. Konkursas nepasirodė keistas, žmogus atsakė teisingai į jam pateiktus klausimus. Kadangi jis ilgai dirbo šiame darbe, sistemą puikiai išmano. Būtume elgęsi neobjektyviai, jei būtume vertinę kažkaip kitaip. Jis tikrai labai profesionaliai atsakė į pateiktus klausimus“, - sakė premjero patarėjas.

Pašnekovas pabrėžė, kad visi pokalbiai su pretendentais buvo įrašinėjami ir O. Šarmavičius pasirodė geriausiai iš visų. „Matosi, kad jis šitą sistemą išmano ir ja gyvena“, - teigia E. Jankevičius.

Elvinas Jankevičius
Elvinas Jankevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Beje, Vyriausybė informavo, kad dalyvauti konkurso komisijoje buvo pakviestos ir dvi nevyriausybinės organizacijos. Pasak E. Jankevičiaus, viena iš pakviestųjų buvo „Transparency International“ Lietuvos skyrius, bet, deja, niekas savo atstovo neatsiuntė.

Ilgametis vadovas

O. Šarmavičius Valstybės tarnybos departamentui su pertraukomis vadovavo nuo 2002 m.

2010 m. jis iš pareigų buvo atleistas tuometinio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio sprendimu, bet 2011 m. teismas nurodė O. Šarmavičių grąžinti į departamento direktoriaus pareigas ir sumokėti kompensaciją už priverstinę pravaikštą. Vidaus reikalų ministerija teismo nurodymą įvykdė.

Nors teismas O. Šarmavičių grąžino į pareigas, 2011 m. rugsėjį jau pirmąją darbo dieną jis pateikė atsistatydinimo pareiškimą. Po 2012 m. Seimo rinkimų pasikeitus politinei daugumai ir Vyriausybei, 2013 m. sausį socialdemokratas vėl buvo paskirtas departamento direktoriumi ketverių metų kadencijai.

Kartu buvo pakeistas ir departamento pavaldumas – tai tapo nebe žinyba prie Vidaus reikalų ministerijos, bet prie Vyriausybės.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: jau sulauksime žiemiškų užuominų (6)

Margaspalviai lapai nuo medžių sparčiai krinta, o auksinis ruduo jau į pabaigą. Šiomis dienomis...

Šokiruojantys viduramžių gydymo metodai (63)

Viduramžių gydytojus Vakarų Europoje galima skirti į dvi labai aiškias kategorijas: kaimo...

Beprotiškai augančio Vilniaus rajono gyventojai šiurpsta nuo blogėjančio gyvenimo (405)

Vieno iš tankiausiai užstatytų Vilniaus miesto kvartalų – Perkūnkiemio – gyventojai mėgina...

Vargo Lietuva: vis labiau griūvantis Vaiko raidos centro stogas apnuogina sistemines bėdas (155)

Vis labiau griūvantis Vaiko raidos centro stogas apnuogina sistemines požiūrio į vaikų psichikos...

Baltų pažadintas Milano „AX Armani“ dramatiškai nusileido Eurolygos čempionams „Real“ palaužė CSKA ekipą  (5)

Eurolygos antrame ture Milano „AX Armani“ (0/2) namuose po dramatiškos kovos ir pratęsimo 86:92...

VRK neskirs dotacijos Liberalų sąjūdžiui (50)

Partijai padarius šiurkštų finansavimo įstatymo pažeidimą, dotacija neskiriama, sako...

Savo šansus išnaudojęs L. Lekavičius svariai prisidėjo prie „Panathinaikos“ pergalės Ambicinga „Maccabi“ ekipa palaužė svečius iš Vitorijos (6)

Eurolygos antrame ture pirmą pergalę iškovojo Graikijos čempionė Atėnų „Panathinaikos“...

Kodėl panika dėl belaidžio ryšio saugumo kilo tik dabar? (44)

Pastarosiomis dienomis kilo didelė panika dėl „Wi-Fi” ryšio saugumo – paaiškėjo, kad...

Kelionę aplink pasaulį pradėjęs Vilius: apie dviratininkų džiaugsmus ir vargus Europos keliuose (6)

21 metų keliautojas Vilius Grižas jau kurį mina dviratį tolyn nuo Lietuvos. Daugiau apie vaikino...

Niekam nereikalinga kalytė rado savo pašaukimą: tapo puikia pareigūne (4)

Floridos valstijos Mariono apygardos šerifo tarnyba neseniai įdarbino itin mielą keturkoję...